Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16350
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

A co stočit na soustruhu to osičku činky (činek) ze 30 na 29 mm?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od denis »

Keby som mal sústruh tak radšej zväčšiť diery, pretože na nakladacej časti velkej osky je závit (ajkeď namiesto matíc používam štipce). Ale díky :)
Skúsim osloviť pána z dediny, ktorý mi kedysi vyriešil tento istý problém, ale už je nie je najmladší + má aj zdravotné problémy..
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od 406 Coupe »

Kdysi se prodával takový nástroj, jmenoval se výstružník a dal se vždycky v rozsahu 1 - 2 mm nastavovat. Takže jsi začal ubírat díru na tenkou šponu, když to přestalo brát, tak jsi to dotáh a tak furt, až do žádanýho průměru. To už dneska neexistuje?
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od 970ka »

Trochu pracný,ale existuje
https://www.mall.cz/elektricke-naradi-p ... gIQ0_D_BwE

sehnal bych toho soustružníka
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Povodí mě vysírá, že údajně zabíráme někde nějakou jejich nudličku mezi jinýma našema pozemkama. a ať jim začnem platit nájem. Ahahaha, to tak. Velíme do protiútoku.

Můj pozemek ABC je na katastru vedenej jako normálně nezpevněná plocha.
Vedle je pozemek XYZ, kterej patří Správě povodí, a má na něm bejt potok.

Realita je taková, že potok teče přes ABC i XYZ, čímž poměrně efektivně zabraňuje využívání ABC.
Věcný břemeno nikde není. Ani nevím, jestli by bejt mělo.

Právník na to čuměl jak tele na nový vrata a já mu nebudu platit 3k / hodina, aby se v tom dovzdělával. Řešil někdo někdy? Může mě "stát" donutit, abych to nechal bejt? Nebo můžu já naopak donutit stát, ať si sbalí svůj potok a vypadne z mých držav, respektive mi to "přemostí"? :ymdaydream:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od honziss »

Tohle na nas zkouselo povodi Labe. Potok, kterej puvodne tekl kolem chalupy se sam soupnul asi o 15m vedle, povodi nasledne nove koryto samo prohloubilo, takze uz nehrozi ze by se tok vratil do puvodniho. Slepe koryto jsme zacli vyuzivat na travu/listi/vetve/sutry/atd...

Do 2 let si toho nekdo vsimnul a taky chteli najem :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Honza42 »

Myslím, že mezi korytem vodního toku a zápisem typu parcely v KN není přímá souvislost.
Takže můžeš mít koryto potoka klidně na svém pozemku a podle vodního zákona Ti z toho plynou četné povinnosti.
Ale vlastnické (a tudíž nájemní) vztahy bude řešit KN.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Tak paní z katastru si myslí, že je to komplet špatně a správný řešení je, aby povodí přijelo, příslušný koryto potoka si zaměřilo a koupilo od nás tu část pozemku která je potok. Nájem za "nudličku" ať si pak vyřešíme bokem

No, starej sedlák my řekl cosme si tosme si, tak holt to co bychom dali za nájem zaplatíme navíc na dani z nemovitostí a život jde dál.
Ovšem uvidíme, co na to vedoucího příslušného odboru. Reálně to "přemostění" není z našeho pohledu tak složitá stavba, horší jsou papíry k tomu. :(

Ono totiž pečlivejší průzkum katastru ukázal ještě něco jinýho. Pozemek XYZ je města a je taky vedenej jako manipulační plocha. Takže vlastně dle KN potok teče pozemkama povodí, pak najednou neteče (protože je tam ABC a XYZ, manipulační plocha) a najednou zase teče po pozemcích povodí :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Honza42 »

Spíš kontaktovat odborníka na vodní zákon. Přirozené koryto vodních toků se totiž může v čase měnit. Že kvůli tomu bude neustále povodí kupovat a prodávat pozemky....navíc když vlastník to nebude chtít?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Ještě mě napadlo -> Nehodí mi do toho vidle vydržení? Jsem o tom slyšel naposledy v právu na střední, ale takhle to zní jako typickej případ. Ale ne v můj prospěch :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět