Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jerry »

Stepane, ani BVPéčkem se nevyhneš karmě. Znal jsem člověka, který ve sportovním fiatu skoro podjel protijedoucí tatru. Policajti se ptali, kde je ten mrtvej. A on stál bez škrábnutí vedle. Prostě se skrčil včas na podlahu. A naopak jiný srážku s náklaďákem nedal ani v A8. Ale pravda je, že se tomu nemusí chodit naproti, nějaká bezpečnost je vždy dobrá.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Jako člověku co to dal čelně s kamionem ve Felicii a o 3 minuty pozdějc už po kamioňákovi somroval cígo mi nemusíš o karmě mluvit. Ale radši si zaklepu, ať mi to vydrží :ymhug:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

Já myslel sro které je plátce DPH a majitel toho auta. A já majitel sro. Sro fakturuje 10k bez DPH měsíčně. Náklady na auto paušální takže bez knihy jízd.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Pav99
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: ned 25 bře 21:40

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Pav99 »

Pokud by tě i zaregistrovali k DPH, tak musíš vykázat vyšší tržby v přiznání. Pokud v něm vykážeš odpočet 200 000 a daň 2 100, tak ti nadměrný odpočet nevrátí. A už vůbec ti ho nevrátí, pokud na základě kontrolních hlášení zjistí, že fakturuješ z s.r.o jen sobě (pokud jsi zároveň i podnikatel). Dále plátce DPH by měl většinou vést knihu jízd i pokud uplatňuje paušál na auto, protože musí prokázat, že auto používá pro svoji ekonomickou činnost. Což nejsnadněji prokážeš právě knihou jízd. Samozřejmě lze ale i prokázat jinak (fakturací cestovného apod.)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

On z tý sro nechce fakturovat sobě, ale nějaký jiný firmě, pro kterou freelancuje, jestli to dobře chápu.

Proč si to vlastně nehodis na svoji živnost? Dyť jako IT se k tomu mega v obratu musíš blížit, tím spíš jestli ještě melouchaříš. Je to rozhodně nejcistsi řešení.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

Ano fakturoval bych to realne. Na svoji zivnosti DPH nechci asi nikdy, taky chci udrzet 60% pausal. Tzn i kdybych mel pres mega tak si udelam to sro. A taky se tomu mega neblizim zas tak rychle jak bych si predstavoval :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

A to mi něco uteklo, nebo už nemůžeš mít paušál a zároveň být plátce DPH? :-\
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

To muzes, ale zrovna u auta je to k nicemu ne? Kdyz nemuzes uplatnit ty vydaje na auto.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Já neřekl, že je to dobrý. Já jen, že to jde :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mmira »

resil jste nekdo prosim zastavbu temperovaciho zarizeni motoru na 230V? ve Skandinavii to casto maji jako soucast standardni vybavy, potreboval bych to dodelat tady kvuli zimnimu vozeni deti do skolky. na dojiti je to pro ne daleko, na auto zase moc blizko a pak to furt jezdi se studenym motorem.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Odpovědět