Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jerry »

Koukám na kabinové filtry a vidím v nabídce nejen uhlíkové, ale i antialegrické a proti mikroprachu. Používáte je někdo? Jako alergik budu vděčný za zkušenost.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od retron »

jo používám od Mannu, je tam nějaka polyefilní vrstva, taková žlutá a vypadá lepkavě, mám dojem, že mám méně prachu resp. takových těch zrníček pylu na desce, ale nic hmatatelnýho
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

Neznáte někdo prosím alternativu OBDleven pro Citroen? (O Diagbox/Lexia vím, ale to je spíš diagnostika než na zapínání/vypínání funkcí. Navíc je to spíš dílenské, než uživatelsky přívětivé.)
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jerry »

retron píše: pát 07 led 17:58 jo používám od Mannu, je tam nějaka polyefilní vrstva, taková žlutá a vypadá lepkavě, mám dojem, že mám méně prachu resp. takových těch zrníček pylu na desce, ale nic hmatatelnýho
Přesně ten jsem měl na mysli https://www.motointegrator.de/artikel/1 ... er-fp-2040. Měl by být proti pylům a mikroprachu.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

Jak je to nyní s naftou? Stále platí, že jediní z těch velikých prodejců bez biosložky jsou prémiovky od EuroOil a Benzina?
Alex4
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 09 úno 10:54

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Alex4 »

Zdar, chcem sa opýtať dneska sa mi zlomil pliestik ktorý drží vetraciu mriežku na prednej maske. Neviete ako opraviť či treba kúpiť novú
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od rhinos »

že mají v tom formuláři chybu?
https://zpravy.aktualne.cz/finance/kalk ... 47ab5f122/
To jako fakt když budu mít 30 000 a 3 děti tak mi někdo ještě přihodí 217Kč? :D
A to tam nedávám raději ani víc dětí :D
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Zajda »

Arkis píše: stř 09 úno 09:17 Jak je to nyní s naftou? Stále platí, že jediní z těch velikých prodejců bez biosložky jsou prémiovky od EuroOil a Benzina?
Bez bio je EuroOil vždy, aditivovaný i neaditivovaný.
Čepro má totiž nějakou výjimku ohledně státních hmotných rezerv a naftu s bio dodává jen pro další řeťezce.

Benzina je vždy s bio ale je to složitější.
Efecta, která je narozdíl od základního Eurooilu už nejak aditivovaná, má bio klasicky v podobě Burešova MEŘO.
Zatímco u Vervy záleží jestli pochází ze skladů Čepro Loukov (MEŘO) nebo Pardubice či Kralupy (HVO).
HVO naopak kvalitu nafty zvyšuje.


https://www.auto.cz/proc-je-nafta-lepsi ... zka-135222
《》
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

Děkuji za vysvětlení. :) To o HVO jsem slyšel a tehdy tam bylo psané, že prakticky celé Čechy by měly mít tu HVO a Morava MEŘO.
katana25
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: ned 05 dub 11:41

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od katana25 »

Zdravím pánové.
Co se týká Vervy tak jinde jsem našel toto:
Zdroj: https://www.celnisprava.cz/cz/dane/spot ... 5538-2.pdf

Č.j. 35538-2/2021-900000-231
Věc: Informace o obsahu biosložek u motorové nafty Verva Diesel a Efecta Diesel v roce 2021
Ke znění zákona platnému dne: 19. 7. 2021
Ke znění zákona účinnému od: 1. 1. 2021
Doplňuje/mění předchozí zveřejněné stanovisko: 13948-3/2020-900000-231 ze dne 9. 3. 2020
Zpracoval: kpt. Ing. Pavel Říha
Dne: 19. 7. 2021
Na základě informací společnosti ORLEN Unipetrol RPA, s.r.o. a po předchozí domluvě s touto společností tímto podnikatelskou veřejnost informujeme, že výroba motorové nafty s obchodním označením Verva Diesel, která obsahovala nejméně 30 % objemových hydrogenovaných rostlinných olejů (HVO) ve směsi obsažených, byla v tomto složení v prosinci roku 2020 ukončena, stejně tak byla ukončena její distribuce na přelomu roku 2021. Aktuálně tato společnost nevyrábí žádnou směs motorové nafty s obsahem HVO nejméně 30 % ve směsi obsažených.
V síti čerpacích stanic pohonných hmot Benzina ORLEN je u motorové nafty s obchodním označením Verva Diesel a Efecta Diesel v roce 2021 složení biosložek stejné, tzn. FAME do 7 %.
Tyto pohonné hmoty mohou dále obsahovat HVO v rozsahu 0 až 29 %, reálně však pouze max. v jednotkách procent, tudíž jsou předmětem daně dle § 45 odst. 1 písm. b) nebo § 45 odst. 2 písm. j) zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZSpD“).
Osoby uplatňující si nárok na vrácení daně dle § 57 odst. 1 ZSpD, z tzv. zelené nafty, si tedy mohou, při splnění ostatních zákonných podmínek, na tyto pohonné hmoty uplatnit nárok na vrácení daně.
I nadále však platí, že nárok na vrácení daně z tzv. zelené nafty nelze uplatnit na motorovou naftu, která by obsahovala HVO nejméně 30 % objemových a která je předmětem daně dle § 45 odst. 2 písm. o) ZSpD.
S ohledem na výše uvedené skutečnosti se Informace k distribuci motorové nafty s 30 % HVO a konsekvencím s uplatněním „zelené nafty“, zveřejněná na webových stránkách Celní správy České republiky pod č.j.13948-3/2020-900000-231 dne 9. 3. 2020, zrušuje.

Ruku do ohně za to nedám, byť sám mám benzín i tak by mě to zajímalo.
Odpovědět