Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 216
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od delphin »

Pokud vím, tak všechny renomované půjčovny na letišti auta točí velice rychle. Nikdy jsem neměl auto starší než pár měsíců.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od tommas »

Hertz a Avis by měly být v ČR zárukou, že auto nebude víc jak rok staré, bude v nějaké střední výbavě a i kilometrově se to bude pohybovat do nějakých 30 tis.. Dříve Europcar garantoval dokonce max půl roku staré a najeto do 25 tis. Ale tam se během Covidu změnili majitelé a nevím jak je to teď.

Určitě bych se vyhnul Budgetu a jakékoliv české půjčovně.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 390
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Jaggie »

@tommas... nejaky konkretni duvod proc radeji ne ceskou pujcovnu?
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od HondaMan »

Zkušenost. Konkrétně Budget je strašný. Využívala je leasingovka a několikrát jsem odmítl přistavené auto a i to co jsem přijmul bylo nabourané jen trochu...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od tommas »

@Jaggie: Pokud vím, tak přímo na letišti je jen OK Rent, který stejně jako Budget má cenu hodně nízko - což znamená fronta a klidně několik desítek minut čekání než se dostaneš na řadu, zároveň zrovna OK Rent nemá úplně dobrou pověst, kdy ne vždy se na každého i přes potvrzenou rezervaci dostane. Budget jak napsal @HondaMan. Stav vozidel bych řekl odpovídá ceně, auta jsou i 2-3 roky stará, můžou mít najeto 50 tis. + km, většinou v základní výbavě.
Ještě je na letišti kromě Hertzu, Budgetu a Europcaru myslím Sixt a Czechocar - u Sixtu mi v ČR vadí příplatek za neomezené km a Czechocar se přiznám neznám, takže ten nedokážu hodnotit.

Zároveň jsem z prvního příspěvku pochopil, že jinde ve světě jsis už auto nejspíše mnohokrát půjčoval - pak můžeš mít u těch mezinárodních při rezervaci přes com. stránky se svým klientským číslem i nějakou slevu.

Jinak vím, že existuje několik dalších "neoficiálních" půjčoven, které na letišti působí, většinou to, ale znamená, že přijedou s autem po tvém zavolání a smlouvu finalizuješ a podepisuješ někde venku na parkovišti.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 390
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Jaggie »

@HM, diky vyhnu se jim
@tommas, diky za popis, mrknu jestli vyleze nejaka sleva po zadani clenskych

jeste by me zajimalo, jestli se s temi auty da podivat do sousednich zemi(EU), treba Viden a pod, ma to kazda autopujcovna osefovane zvlast? nebo je to nejak spojeno s volnym pohybem v ramci EU?

vyskocila na me jeste Rentplus, snad ceska spolecnost? nebo pobocka nejake mezinarodni spolecnosti?
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od HondaMan »

Určitě jim to řekni předem. Mě s tím opakovaně problémy dělali resp. vysloveně zakázali vycestovat.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od tommas »

Rentplus nevím - ale obecně platí minimálně ta přímá úměra, že čím nižší cena, tím víc čekajících lidí a samozřejmě tomu odpovídá i stav aut.

Výjezd do zahraničí záleží na půjčovně, umožnují to všechny, jen někde je to potřeba zaplatit - standartní smlouva platí jen pro ČR. To bys kdyžtak viděl už i při rezervaci. Zároveň jak napsal HondaMan, určitě bych jim to řekl, jaké máš plány.

Bohužel už dnes není u všech ani standartem zaplacený dálniční poplatek v ČR a i když bude zima, tak není ani samozřejmostí zimní obutí - taky bych napsal minimálně do poznámky rezervace.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 390
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Jaggie »

@HM, tommas
moc diky obema za rady
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Ondras
Autoškolák
Příspěvky: 62
Registrován: pon 02 kvě 14:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Ondras »

Na letišti PRG máš ještě Right Cars.
Dodáváme jim auta, aktuálně mají všude půlroční Škodovky a ceny jsou vzhledem k aktuální situaci OK - vše kromě excessu a vycestování do zahraničí je zahrnuto.
Odpovědět