Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od honziss »

Pav99 píše:Pokud by tě i zaregistrovali k DPH, tak musíš vykázat vyšší tržby v přiznání. Pokud v něm vykážeš odpočet 200 000 a daň 2 100, tak ti nadměrný odpočet nevrátí. A už vůbec ti ho nevrátí, pokud na základě kontrolních hlášení zjistí, že fakturuješ z s.r.o jen sobě (pokud jsi zároveň i podnikatel). Dále plátce DPH by měl většinou vést knihu jízd i pokud uplatňuje paušál na auto, protože musí prokázat, že auto používá pro svoji ekonomickou činnost. Což nejsnadněji prokážeš právě knihou jízd. Samozřejmě lze ale i prokázat jinak (fakturací cestovného apod.)
Prokazat uziti auta se da i jinymi zpusoby, treba cestnym prohlasenim, ze auto pouzivas z x % k vydelecne cinnosti a hotovo. Jeden papir, zadna kniha jizd, cista prace, jen je treba byt zadobre s FU, na coz jim vetsinou staci priznat nakej peknej prijem a zalohy i dane platit vcas.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

nakonec to resim pres leaseplango, pokud mi to teda schvali. kdyz ne tak to zkusim na sefa v druhy firme, ze by mi misto platu dal sluzebak. a kdyz ani to ne tak si holt nasetrim na akontaci a koupim to :D ale proste sem se zamiloval a chci cupru
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Pav99
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: ned 25 bře 21:40

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Pav99 »

honziss píše:
Pav99 píše:Pokud by tě i zaregistrovali k DPH, tak musíš vykázat vyšší tržby v přiznání. Pokud v něm vykážeš odpočet 200 000 a daň 2 100, tak ti nadměrný odpočet nevrátí. A už vůbec ti ho nevrátí, pokud na základě kontrolních hlášení zjistí, že fakturuješ z s.r.o jen sobě (pokud jsi zároveň i podnikatel). Dále plátce DPH by měl většinou vést knihu jízd i pokud uplatňuje paušál na auto, protože musí prokázat, že auto používá pro svoji ekonomickou činnost. Což nejsnadněji prokážeš právě knihou jízd. Samozřejmě lze ale i prokázat jinak (fakturací cestovného apod.)
Prokazat uziti auta se da i jinymi zpusoby, treba cestnym prohlasenim, ze auto pouzivas z x % k vydelecne cinnosti a hotovo. Jeden papir, zadna kniha jizd, cista prace, jen je treba byt zadobre s FU, na coz jim vetsinou staci priznat nakej peknej prijem a zalohy i dane platit vcas.
No, v prvé řadě záleží na jakýho úředníka narazíš, malé procento se možná s čestným prohlášením spokojí. Z praxe ale vím, že za Bureše se ty kontroly hodně zpřísnili a u DPH zatím vždy chtěli prokázat ujeté km, zvlášť u odpočtu nového auta.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Stejná zkušenost jako Pav99. Byli u nás 2011 před Buresem i 2015 za Bureše, stejný lidi, nesrovnatelně peclivejsi
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od honziss »

U me za 10 let nikdy. Tak bud je to tim ze dane platim nebo ma muj fu vetsi a zajimavejsi ryby.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

Předčasně sem splatil úvěr na auto. Takže mám plnou moc na přepis a velký TP. Když teď půjdu do AAA to prodat, můžou si odečíst DPH? Majitel byl/je Unicredit, já mám jen tu plnou moc. Tzn. šlo by to z plátce na plátce teoreticky? Je to dost podstatný v tom kolik za to můžu dostat. Prosím poraďte, nerozumím tomu :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26978
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

Nejde o to, kdo byl poskytovatel úvěru. Jde o to, zda ty jsi byl plátce DPH a auto jsi měl s odpočtem nebo nee.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od mattonecz »

Já myslel že jde o majitele. Já plátce nejsem. Takže bylo bez odpočtu
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26978
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

Zápis úvěrové společnosti v TP není projevem vlastnictví, ale pouze ochrana investice.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Ale tak to by šlo určitě nějak protočit, že :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět