Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od HondaMan »

Pokud máš POV, tak po tobě nikdo nic chtít nebude. Soused se jen rozhodne, zdali chce peníze, nebo opravu.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Brus »

přesně od toho si to POV platíš
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

Aha, já od toho ťukance žil v přesvědčení, že za něj budu mít dvojí (finanční) trest - opravu Pindice i opravu jeho auta. Kuju za vylepšení (mého) dne.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od petr_riha »

pavproch píše: čtv 07 črc 14:18 Aha, já od toho ťukance žil v přesvědčení, že za něj budu mít dvojí (finanční) trest - opravu Pindice i opravu jeho auta. Kuju za vylepšení (mého) dne.
Jaký by pak byl význam POV? :-D
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

Já doted žil v přesvědčení že POV je ke krytí škod na "státním" (nabourám a přitom zničím značku/mostek apod....)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od petr_riha »

pavproch píše: čtv 07 črc 14:36 Já doted žil v přesvědčení že POV je ke krytí škod na "státním" (nabourám a přitom zničím značku/mostek apod....)
Tak vzhledem k tomu, že se skládá ze dvou limitů (škoda na majetku, škoda na zdraví), tak to zdraví by krylo potenciální karpální tunely úředníka, který tu škodu vyřizuje? :-D

Pokud by to bylo tak, jak píšeš, tak by každý ťuk byl pro min. 90% obyvatelstva likvidační.

Jediné, co se vymáhá, je případ, kdy POV nemáš (zaplatí ČKP a pak po tobě vymáhá), plus nevím, jak je to, pokud limit pojištění nestačí na pokrytí celé škody - tam IMHO pojišťovna zaplatí vše poškozenému a rozdíl vymáhá po tobě.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od HondaMan »

petr_riha píše: čtv 07 črc 14:49 jak je to, pokud limit pojištění nestačí na pokrytí celé škody - tam IMHO pojišťovna zaplatí vše poškozenému a rozdíl vymáhá po tobě.
A proč by to dělala? Od toho tam je ten limit. Pokud pojištění na pokrytí škody nestačí, tak je to občansko-právní spor a poškozený se soudí s viníkem.
2.9T RWD
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od petr_riha »

HondaMan píše: čtv 07 črc 15:06
petr_riha píše: čtv 07 črc 14:49 jak je to, pokud limit pojištění nestačí na pokrytí celé škody - tam IMHO pojišťovna zaplatí vše poškozenému a rozdíl vymáhá po tobě.
A proč by to dělala? Od toho tam je ten limit. Pokud pojištění na pokrytí škody nestačí, tak je to občansko-právní spor a poškozený se soudí s viníkem.
Tam jsem si právě nebyl jistý, jestli to jde do občansko-právního, nebo to pokryje pojišťovna celé a pak vymáhá (podobně jako to dělá ČKP). Každopádně jsem jasně avizoval, že toto nevím, takže děkuji za upřesnění.

Předpoklad jsem měl stejný jako u nepojištěného auta. Stejně, jako já jako poškozený nemůžu za to, že viník nemá POV, tak úplně stejně nemůžu za to, že má idiotské limity. Ale třeba je výsledek v obou situacích opravdu odlišný, jak píšeš.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od M.Z. »

pavproch píše: čtv 07 črc 14:18 Aha, já od toho ťukance žil v přesvědčení, že za něj budu mít dvojí (finanční) trest - opravu Pindice i opravu jeho auta. Kuju za vylepšení (mého) dne.
Peníze na opravu, zašli na č.ú. které ti pošlu do zprávy :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 390
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Jaggie »

Zamestnanci korporatu: jak casto mate schuzky napric firmou a jak dlouho trvaji (at uz osobne nebo video hovory)?
Zajimalo by me, jak jsou firmy pokrokove v redukovani vseho toho zbytecneho kecani.
u me 3x tydne hodka, 5x tydne 30 min, 1x mesicne 4hodky, 2x mesicne 2hodky
kdyz nepocitam schuzky se zakaznikem, tak pres 13 hodin tlachani.
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Odpovědět