Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Zajda »

Zajímavé info, díky.
Omlouvám se tedy za neaktuální informace:-)
Já většinou tankuju na Eurooilu jak benzin tak naftu.
V jejich appce jde sledovat krom dalších parametrů obsah bio u posledního závozu na konkrétní pumpě.
Ten je u nafty vždy 0 a u N95 občas taky 0.
《》
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

Nevíte prosím někdo, od koho bere Makro a Globus naftu? Jako jediní tady v okolí mají ještě "přijatelné" ceny (krom nějakých pražských služeb, ČS Agro a podobně, kde tankovat nechci). Do teď jsem dával jen Vervu nebo Eurooil + VIF, ale cenový rozdíl 7 Kč už není zanedbatelný. Na druhou stranu být to nějaká ne úplně kvalitní nafta, tak si radši připlatím.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od ctrl_j »

Jestli je to akutni vzal bych jeste posledni Vervu nebo EuroOil a pockal na zitrejsi odpoledne po jednani vlady. Bud se dohodnou a priskrti cenu plosne (nejspis pres DPH), nebo ne a pak resil Globus. Nejjednodussi je nechat si predlozit staceci listy k palivu co chces tankovat.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

Potřebuji to až na víkend, ale toto mi úplně uteklo. Díky za tip. ;)
Kdyby to nevyšlo, tak pojedu do Globusu a zkusím si vyžádat info.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od rhinos »

říkalo se že Globus je MOL. Já tam beru do všech aut a nebyl nikdy problém. Naopak jsem dva roky zpět vzal na Benzině do benzínové Mazdy tu jejich levnější variantu a vypadalo to ,že to motor nerozdejchá :D
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

Tak nakonec jsme jeli o den dřív a musel jsem BOHUŽEL natankovat na OMV za lidových 52,30Kč/l, protože v noci bylo vše ostatní zavřené. Myslel jsem si, že na dálnici budou klasicky benzínky dražší a to bylo na*rání, když jsem projíždel kolem otevřené Benziny na D1, kde to bylo 51,90. Ta mňamka od OMV způsobila, že jsem prvních 50 km cesty poslouchal traktor místo hladkého chodu motoru. Motor měl nějaký divný zvuk a byl mnohem hlučnější. Potom to přestalo. Můj tip je, že Verva má jiné složení (cetanové číslo) a řídící jednotka motoru na to už byla nastavena. Jakmile se tam dalo něco jiného, tak se ŘJ musela přenastavit. Zajímavé je, že ikdyž většinou tankuji Vervu, tak občas vezmu obyč od Benziny nebo EuroOil a ani s těmito palivy to neudělá. Tak snad jsem nevzal opravdu nějakou libovku.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od rhinos »

nejsem teda odborník na dopravní značení ,ale není to tu trochu překombinované?
20220327_122252[19070].jpg
:-)
Citroen C4 GP
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od jerry »

Prosba o radu od Pražáků.
Pojedu k doktoru na Sokolovskou 5/49 https://mapy.cz/zakladni?x=14.4451469&y ... 90766&ds=1. Budu přijíždět od Plzně. Jakou trasu přes Prahu jet? Neznám různá aktuální stavební omezení. A kde zaparkovat? Co říkáte na tohle parkoviště? https://mapy.cz/zakladni?x=14.4434277&y ... 62785&ds=2
Díky
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od HondaMan »

A co zaparkovat na Zličíně a jet metrem?

Levnější, bez stresu a strachu že nezaparkuješ když bude plno.
2.9T RWD
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od rhinos »

souhlas taky jsem z Plzně a dělám to tak a nebo na Strakonické( u botelu Vodník) a pak zase metrem ze Smíchova
Citroen C4 GP
Odpovědět