Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Honza42 »

Vlastnictví je jedna věc a kudy teče potok je jiná věc, jiný zákon. To, že Povodí Labe patří někde kus od potoka nějaký pozemek je stejně důležité, jako kdyby patřil paní Vomáčkové.
Povodí Labe spravuje podle vodního zákona koryto potoka, jedno kde teče. Pokud se Ti nelíbí jak teče a kudy teče nebude pravděpodobně spor vlastnický. Mně teče po mém pozemku potok v délce asi půl kilometru a musím ho tam strpět. Nápad, že si ho má Povodí Labe odnést někam na svůj pozemek, nebo že bych mu kvůli tomu měl své pozemky odprodat mne popravdě ještě nepřepadl. Onehdá jsem na své louce potkal bandu vagabundů jak jde po proudu dolů. Byli z výše zmíněné organizace a kontrolovali, zda jim potok někdo neukradl. :D
Nejsem právník, ale je docela možné, že ty budeš mít zadarmo a proti své vůli potok na svém pozemku a o kus dál budeš platit Povodí nájem, pokud jejich pozemek využíváš, a bude to právně v pořádku. Ale je to jen mé neblahé tušení.
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od honziss »

Podle me je celej problem systematickej:

- koryto toku se zmeni
- povodi nema zmenu zamerenou
- puvodne vlastni 1m prouzek kolem toku
- ten ale svoji zmenou pozemek zvetsi
- povodi chce vetsi pozemek vytezit
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od ctrl_j »

No jedna takova chytra pravni poucka rika, ze pravo patri bdelym. Neznam relief tamniho terenu, tzn. jak moc problematicke to je, kdyz se to koryto premisti, ci vylije, ale pro tyto pripady jsem si jiz davno opatril prime telefonni spojeni na osobu z Povodi co ma veci kolem jisteho toku na starost.
Tohle chce tedy resit prubezne a z vlastni iniciativy, jeste nez ma potok tendenci se nekam premistovat.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5454
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Vyřešeno k plné spokojenosti, pán by velmi rozumný :x
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Kavis »

Netusi nekdo jak to ted vypada na pustevnach? Uvazujem, ze bychom zitra vzali decka na vylet, ale kdybych mel hodinu cekat na lanovku tak se na to vykaslu a zajedeme jinam. Chteli jsme at vidi ty ledove sochy, nez to pres tyden roztaje.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

Já teda žiju v přesvědčení, že lanovky jsou už asi 3 týdny "off" ref korona.

Jinak příjezd z Pr. Bečvy ba měl být sice zimní, ale fpoho, nahoře se ale dá parkovat jen placeně - myslím, že á 60/hodina. Netuším ale, kolik tam za současných podmínek jezdí lidí, jestli to parkoviště nebude už v devět ráno plné, je to možné.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od M.Z. »

Na Pustevnách jsem byl kdysi pečený, vařený. Ale jak pak začali zavírat vleky a začali blbnout se sochama, tak se z toho stalo poutní místo a mě už tam nikdo neuvidí. Abych zažil Václavák, na to nemusím jezdit do hor.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Kavis »

Na strankach je jen upozorneni, ze se pri cekani na lanovku maj dodrzovat odstupy a mit rousky. O zavreni nic nepisou.

@M.Z. O to mi prave jde. Kdyby tam mely byt nejake festovni davy, tak se na to vykaslu a zajedeme treba na Malou Moravku. Mam to +- stejne daleko. Tam to sice taky nebude bez lidi, ale nemusela by tam byt hlava na hlave.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3973
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od HondaMan »

Tak se na to vykašli.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od oxik »

Pro ty, kdo se nudí a nakupují sortiment hobbymarketů přes internet..vyplníte mi prosím prosím dotazníček do diplomky? Díky všem :)

https://forms.gle/DYkDvTZk9zKwzd718
Odpovědět