Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 395
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Jaggie »

policie byla?
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od janom »

Snowman000 píše: pát 03 lis 17:11 Vymenu som sam neriesil, ale ak mas akekolvek pochybnosti o sposobe riesenia, tak sa obrat smer "import" a zanechaj im tam podnet s tym, ze cim viac info tym lepsie, proste vecne...
https://ws.skoda-auto.com/WebChat/hppcw ... varSource=
Díky za podnet. :-bd

Počkám ako to dopadne a prípadne využijem - už len samotné riešenie typu 4násobná výmena kúrenia mi prišlo ako psycho - z posledných 2 rokov to auto stojí v service cca 5 mesiacov. Ten servis sa skutočne snaží, skôr som mal dojem, že im podrážala nohy ŠA - opakované zamietnuté výmeny chladičov a pod. :-?
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5591
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Snowman000 »

Nikomu sa nechce pustat zilou, ked nemusi ;)

Otazne je, ako detailne bojuje samotny predajca o to aby to bolo riesene na garancku, predsa len je s tym spojene dost administrativy a poviem "dokazovania", ze je chyba v aute a nie v zakaznikovi.

Preto niekedy pomoze zatlacit zhora a nech sa na to pozrie niekto dalsi. Len servis za to obcas nie je vdacny, ale ak ma maslo na hlave tak si za to moze sam...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od petr_riha »

jirankova__ píše: pon 06 lis 20:09 chtěla bych se zeptat, minulý týden ve čtvrtek jsem jela na silnici, kde je to rozkopané a je tam každý den kolona, kvůli semaforům. Jela jsem ve svém právem pruhu a sunula se jako všichni ostatní. Čekala jsem až dodjedu k odbočovacímu pruhu po mé levé straně a když jsem přijela k němu, abych se mohla zařadit, vyjela jsem si lehce doleva a v tu chvíli rána. Paní předjížděla stojící kolonu přes plnou čáru a ještě k tomu vlastně jela přes “zebru”, která je před odbočovákem. Sepsali jsme papíry s tím, že teda ona je zakreslená na té zebře a já jak najíždím do toho odbočovacího. Paní mi tvrdí, že je to moje chyba, že já jsem nabourala ji. Přitom přeci ona tam neměla co dělat. Chtěla bych se zeptat jestli za to tedy můžu já? Přiznávám, že jsem ji vůbec neviděla, ale logicky si myslím, že kdyby ona nezpůsobila dopravní přestupek, nic by se nestalo přeci. Samozřejmě, jestli se přijde na to, že za to opravdu můžu, tak se vymlouvat ani nic nebudu, jen mě to zajímá pro příště :-\
Ano, druhý řidič může dostat pokutu za přestupek, dopravní nehoda jednoznačně tvoje. Neřeš přestupky ostatních, ty máš při změně jízdního pruhu/odbočování/etc. nějaké povinnosti, které nebyly dodrženy.

Pokud je sepsán protokol o nehodě, tak tam je viník určen, tak vlastně moc nechápu ten dotaz. Pokud druhý řidič s vinou (chybně) souhlasil, je to jeho problém. Pokud jsi souhlasil ty, je to tak správně a stejně s tím už nejde moc dělat.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

No, chtělo by to vidět tu situaci.
Můžeš mít pravdu, ale také nemusíš. Záleží hodně na tom, jaké povinnosti platily pro oba řidiče.
Pro tazatelku platila prakticky jenom jedna povinnost a to neohrozit při předjíždění z pruhu do pruhu, pokud taková situace nastala
No pain, no gain.
Vespa time \m/
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od janom »

Ad - Snow.
Však práve - ja to presne tak beriem, že ŠA nechcela púšťať žilou, ale skončilo to presne opačne - tie 4 výmeny kúrenia ich už stálo dosť... Z "insider" zdroja v tom servise mám info, že tie chladiče úprimne 2x skúšali ale neprešlo... ako veľmi dokazovali netuším. Navyše sa domnievam, že samotná výmena agregátu - asi ako ten najdrahší možný zásah na záruku - je dostatočným dôkazom, že s tým autom nie je niečo v poriadku. Som zvedavý čo bude, keď to poskladajú a či bude nasledovať to DSG...zatiaľ nechcem "prudiť" :-w
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

na Tourane 1.4TSI treba menit brzdy, spekulujem ake tam dat. Momentalne tam su ATE. Bol som s nimi spokojny, ale obcasne(raz mesacne?) by to mozno znieslo aj lepsie. Typicky pri brzdeni z 200+ dole kopcom, alebo pri obehovani vlacikov aut stylom 160-80-160-80-160-80...

Rozmyslam ze by som dal predne kotuce ATE, predne dosticky EBC yellowstuff, zadok komplet ATE.


Je dobry napad to takto kombinovat?
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od retron »

Na A4 jsem měl OEM ATE, dal jsem ATE, ale není to ono. OEM je OEM
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

Ja som s OEM spokojny nebol. Vpodstate som ich menil v polke opotrebenia lebo najskor zadne a neskor aj predne zacali kopat do pedalu.


Teraz som zatial objednal zadne ATE/ATE a predok este uvidim.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1349
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Arkis »

Kdo se tady vyzná v ochcávání zákona? :D
Máme na zahradě přístřešek na auto 5,5x3,5 m (19,25 m2). Podle zákona bylo, že do 25 m2 jsme nemuseli nikde nic ohlašovat ani žádat o povolení. Jen jsme si pro jistotu nechali podepsat souhlas od sousedů, ikdyž je to dále než 2 metry od plotu.
Chci k němu ale přistavět ještě druhý, prakticky stejný. Je mi jasné, že kdybych zvětšil stávající, tak už by to podléhalo ohlašování, což by znamenalo projektování = zdvojnásobení ceny.
Když mezi nimi bude dejme tomu 10 cm mezera, tak se to bude počítat jako druhá stavba?

Edit: Kdyby to někdo řešil, tak už mám odpověď ze stavebního úřadu. Odpověděli podezřele rychle. :) Na pozemku může být libovolný počet garáží do 25 m2, ale nesmí přesáhnout předepsanou zastavěnost pozemku. Musí to ale být jednotlivé stavby, tedy oddělené jakoukoliv mezerou (stačí 1 cm). Od 7/2024 vchází v platnost úprava zákona, kde na jakékoliv garáže a carporty bude potřeba stavební povolení.
Odpovědět