Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od ctrl_j »

M.Z. píše:Mám teoretický dotaz, pokud mám na svém pozemku cca 40m místní silnice a v katastru nevidím žádné věcné břemeno. Mám tam, druh pozemku: ostatní plocha a způsob využití: ostatní komunikace. Neumím v tom číst, nebo jak se značí věcné břemeno?
Asfalt je obecní, ale leží na soukromém pozemku.

Jde mi o to, že mi tudy jezdí naprosto neadekvátní technika (40t jeřáb apod.) staví kousek nade mnou šílené sídlo za 80M a totálně rozjezdili trávu vedle silnice. Já bych to se skřípěním zubů přešel, kdyby mě stavebník a majitel neprudil, že mu na jeho pozemku leží můj pes. (naprosto neudržovaný a zarostlý pás louky mezi cestou a potokem)
Vypada to takto:
vecne-bremeno.png
Nicmene neni to zcela vypovidajici. Pokud je asfalt obecni, ve smyslu, ze se obec o tuto komunikaci stara, tak je cela silnice jistojiste zarazena do pasportu komunikaci a historicky se jako komunikace pro vsechny k obsluze dalsich pozemku vyuzivala. Vykazat odsud nepohodlnou dopravu nebude uplne snadne, resp. muzes pozadat silnicni spravni urad o dopravniho znaceni s omezenim tonaze. 40 t uz je overkill, tam se asi stejne neda vyhnout i kdyby jel proti osobak ne? - Coz by mohl byt podnet na trolling az pojede priste, tak tam vyjet s pick-upem…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od M.Z. »

Super, dík, žádné břemeno tam zapsáno není. Ta cesta se tam vytvořila kdysi, tak trochu po soudružsku, je to spíše vlastníky tolerováno (na tom cca 500m úseku, protíná více soukromých pozemků.

Mě sere ta arogance, ty se psem tam nesmíš ani páchnout (znovu píšu, že to vypadá spíš, jak úzký les se vším všudy) a louka je až za potokem), ale on může vesele rozbíjet trávu a asfalt. Na podzim cestu opravili a už je zase plná děr, od těžké techniky.

Normálně tam občas jede domíchávač, nebo sklápěčka, ale jemu tam jezdily extrémní počty a v týdnu tam Hutní Montáže, právě tím hovadským jeřábem (museli odstranit značku a vysypat břeh potoka kamením, aby projel) instalovali ten klasický statický jeřáb, který se používá na průmyslových stavbách. Tak jsem zvědav, co za hovado tam vyroste #-o
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Lachende Bestien »

Upřímnou soustrast.
Kam šlápne pařát nenasytných patologických hromaditelů majetku, tam tráva sto let neroste.
Takže zbývá buď hledat jiné místo k bydlení a solventního kupce nemovitosti, nebo se různými způsoby smiřovat se snižující se kvalitou bydlení. :-h
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od ctrl_j »

MZ: Podle uzemaku tam je limit na dve patra na osm metru vysku. Ted.
Jestli to driv bylo jinak a ma uzemni rozhodnuti a stavebni povoleni z te doby, tezko rict. On by stavebni urad principialne nemel sdelovat neucastnikum rozsahlejsi detaily, ale zeptat jestli nestavi rozhlednu se muzes :)
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Jsme jediný kdo má problém se vstupama do výroby? Od plastu, přes ocel až po polystyren nebo karton. Nic není. A když je, tak neví co by si za to řekli, 30% nárůst žádná míra. V některých konkrétních plastech se pomalu blížíme násobkům. Sehnat potvrzenej dodací termín za míň než měsíc je prakticky nemožný.
Na to, jak má bejt krize a socani zachraňujou pracovní místa, tak to moc nevypadá. Takovejhle nedostatek nebyl ani 2018-2019.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

Klep, klep, klep na dřwo, my prozatím žádný "shortage" v nakupovaném materiálu a komponentech nepociťujeme (vlastně nepatrně jo - festo a omron zpoždují dodávky - ale ne moc - některých komponent)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Brus »

Stepan píše:Jsme jediný kdo má problém se vstupama do výroby? Od plastu, přes ocel až po polystyren nebo karton. Nic není. A když je, tak neví co by si za to řekli, 30% nárůst žádná míra. V některých konkrétních plastech se pomalu blížíme násobkům. Sehnat potvrzenej dodací termín za míň než měsíc je prakticky nemožný.
Na to, jak má bejt krize a socani zachraňujou pracovní místa, tak to moc nevypadá. Takovejhle nedostatek nebyl ani 2018-2019.
krome toho polystyrenu potvrzuju.
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 216
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od delphin »

Stejné. Ocel, nerez, kartony. A problémy s lodní i leteckou dopravou.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
czbozda
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 04 dub 10:25

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od czbozda »

Zdravim. Najdu nekde nejlepe v okrese Beroun volne dostupnou autojamu nebo najezdy, aby si clovek mohl kdykoliv zkouknout podvozek, ci neco si poladit?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Stepan »

Má cenu u Superba jít do 4x4? Má v tomhle případě ten systém reálnej vliv na kvalitu jízdy dálnice /okresky nebo je to jen berlicka na ty 3 dny v roce co sněží?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět