VZKAZY

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5480
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: VZKAZY

Příspěvek od M.Z. »

Já bych dělal to co doteď, hovno.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: VZKAZY

Příspěvek od 970ka »

Moje řeč,te'd už se jim na to taky vysserru. :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: VZKAZY

Příspěvek od Zajda »

pavproch píše:Nad tím, co bych dělal sem nikdy nepřemýšlel, ani nad tím maskováním, vždycky sem skončil u dobrého pocitu a následného yebnutí od radosti..... :D
A pak by ses pustil do nerentabilních oprav starých aut, protože by to nešlo z těžce vydělaných peněz...oh wait :D

Z jiného soudku - říkal jsem si kdy se někdo nachytá na nově vztyčených zelenobílých patnících uprostřed cesty na sjezdu do Holešova...a dnes rozházená 3 auta a zavánělo to dalšíma nehodama do stojících kolony jelikož díky patníkům nešlo ani místem projet.

Nejsem sice študovaný dopravní inženýr, ale jakoukoliv umělou překážku na silnici považuju za riziko. Vztyčit ji jen aby auta nekatovala na výjezdu přes šrafování a zpomalit jim tak výjezd na nepřehledním místě za zatáčkou je čirá demence.
Naposledy upravil(a) Zajda dne pát 15 lis 18:28, celkem upraveno 1 x.
《》
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5480
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: VZKAZY

Příspěvek od M.Z. »

Zklidňování dopravy muší být.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: VZKAZY

Příspěvek od Zajda »

Já jsem moc klidný nebyl jak jsem stál na blikačkách schovaný v zatáčce za svodidlama a za sebou viděl auto s ponořeným předkem brzdit...

EDIT:
Bývají ty patníky nějak zásadně uchycené/vyztužené že by se tam auto rozpáralo?
Přílohy
index.jpg
《》
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: VZKAZY

Příspěvek od Spectral »

Zajda: Nezkoušel jsem to sice na vlastní kůži/auto, ale údajně je konstruováno tak, aby to autu nezpůsobilo žádné významné škody. Asi to nebude taková pohoda jako gumový kužel, ale pořád by to prý mělo způsobit nanejvýš vnější kosmetické "úrazy".

A jmenuje se to "baliset/balisety", kdyby sis chtěl k tomu googlit něco bližšího...
:ar!
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: VZKAZY

Příspěvek od ctrl_j »

Neni to uchycene, je to pruzne, ohne se to. Ohnes to i nohou kdyz na to slapnes.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: VZKAZY

Příspěvek od honziss »

Moje manzelka jeden komplet prejela stredem auta pri vyparkovovani a na prednim narazniku to akorat utrelo spinu.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: VZKAZY

Příspěvek od driver »

Zajda píše:Nejsem sice študovaný dopravní inženýr, ale jakoukoliv umělou překážku na silnici považuju za riziko.... a zpomalit ....na nepřehledním místě za zatáčkou je čirá demence.
Yes, však se podívej na ty šikany před vesnicemi na jedničkách, co rostou jak houby po dešti, námraza, sníh, mlha, ale inženýři nemají problém to nasekat po celé republice... x_x Hlavně že silnice jsou samá díra, ale umělé šikany musí být!
Posadil bych je tak týden do IZS vozidel, aby jim to došlo a pak je poslal házet lopatou debily.
Hlavně když mají navrhnout kruháč nebo křižovatku, tak tam kolikrát má problém projet i větší osobák, natož kamion... Pruhy jak pro angličáky... Inženýři :((
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: VZKAZY

Příspěvek od ctrl_j »

Iniciator a propagator „sikan(y)“…
doc. Ing. Jindřich Šachl, CSc. Ústav soudního znalectví v dopravě/ČVUT v roce 2008 píše:Já bych se připojil k apelu na dopravně-inženýrská opatření. Některá jsou relativně jednoduchá. Nejsou to jen zpomalovací prahy, ale vytvoření jakési šikany, kdy řidič nemůže vjet nedovolenou rychlostí. Ono je to také věcí mentality.

Já říkám: pokud nějaká činnost je zakázaná nebo nebezpečná, tak většině Američanů stačí doporučit, aby to nedělali. Většině Němců to stačí zakázat, ale mnohým Čechům to musíte znemožnit. Ne všecko jde znemožnit, ale ta šikana při vjezdu do obce se velice osvědčuje a opravdu vede ke snížení rychlosti.
Shodou okolnosti vcera brblal na CT https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/29 ... lnice-maji
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Odpovědět