VZKAZY

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: VZKAZY

Příspěvek od jerry »

Také bych počkal na odtahovku od mojí pojišťovny. Ze zásady nedůvěřuji nikomu, podvodů okolo je denně víc a víc. Další možností je si nechat podepsat od řidiče neobjednané odtahovky, že odtah na nejbližší bezpečné místo je zdarma a vzdání se všech případných pohledávek vůči mé osobě v budoucnu. Ale kdo je schopen pod tlakem a ve stresu tohle udělat?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1696
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: VZKAZY

Příspěvek od petr_riha »

Tak on řidič ti může podepsat cokoliv. On není tím, kdo by po tobě něco vymáhal a pokud není jednatelem té odtahovky, může ti takových papírů podepsat bambilion.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: VZKAZY

Příspěvek od jerry »

No vidíš. Právě proto, že nejsem právník a ve stresu poruchy na tak frekventovaném místě bych mohl naletět, tak bych nasadil vestu, dal trojúhelník a v klidu počkal na odtahovku od mé pojišťovny. Tak vždy nabádá i můj makléř, nepřijmout jiný odtah a jinou pomoc, než asistenci od mé pojišťovny. V české džungli nelze jinak.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: VZKAZY

Příspěvek od jerry »

.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1696
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: VZKAZY

Příspěvek od petr_riha »

V pořádku, já s tím v zásadě souhlasím. Jen jsem reagoval na to, cos psal o tom podepsaném papíru :-)
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: VZKAZY

Příspěvek od ctrl_j »

Tak v zajmu lovce odtahu jiste je nemit podepsano nic, protoze pak muze tvrdit cokoli a protistrana obtizne prokazuje.
Odtah za sebou jeden mam a prijde mi jaksi normalni, ze si obe strany sdeli, odkud kam se jede a pred zapocetim ukonu nakladky si to potvrdi podepsanym formularem. On ten ridic fakt nemusi byt jednatel, proste tam vystupuje jako prostrednik, ktery ti prodava nejakou sluzbu. Uplne stejny to je, kdyz nastoupis do busu Praha-Brno a koupis si u ridice listek.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 213
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: VZKAZY

Příspěvek od delphin »

Další věc - neplatí odtah zdarma v rámci pojistky právě jen tehdy, když je auto nepojízdné na cestě? Dokážu si živě představit, že mi pojišťovna řekne, že žádný odtah platit nebude, protože jsem si odstranění překážky už zajistil odtahovkou ŘSD a že pokud chci dál odvézt auto do servisu, tak jen za své.
Pak mě ještě napadá, jak by se pojišťovna případně odtahovka stavěla k situaci, kdy mám objednanou odtahovku, ta už je na cestě někde v koloně za mou a já ji zrušil, že mě odtáhlo ŘSD.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1696
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: VZKAZY

Příspěvek od petr_riha »

ctrl_j píše: pát 10 čer 12:27 Tak v zajmu lovce odtahu jiste je nemit podepsano nic, protoze pak muze tvrdit cokoli a protistrana obtizne prokazuje.
Odtah za sebou jeden mam a prijde mi jaksi normalni, ze si obe strany sdeli, odkud kam se jede a pred zapocetim ukonu nakladky si to potvrdi podepsanym formularem. On ten ridic fakt nemusi byt jednatel, proste tam vystupuje jako prostrednik, ktery ti prodava nejakou sluzbu. Uplne stejny to je, kdyz nastoupis do busu Praha-Brno a koupis si u ridice listek.
Tak něco jiného je nějaký předtištěný formulář, s kolonkou "cena: 0 Kč" a něco jiného nějaké na místě sesmolené "lejstro", že to bude (možná) zadarmo. Tam ta váha je nulová., takových ti může napsat kolik chce.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: VZKAZY

Příspěvek od ctrl_j »

Ja sem o cene nepsal zhola nic. V celym prispevku pisu, a dokonce dvakrat, o mistu odkud a kam se pojede. Coz je objektivni skutecnost, kterou muze potvrdit naprosto radovy ridic „nejednatel“ aniz by hrozilo, ze by tuto cast v pripadnem soudnim sporu napadl jeho zamestnavatel s tim, ze nemel pravo stanovovat nejakou vlastni cenovou politiku typu napsat nekam „odtahnu vas za 55 korun“.

Vymezit tam cilovou destinaci je primarne obrana proti jejich praktice, ze te odtahnou do nektereho z jejich arealu, samozrejme idealne do toho co je v danou chvili nejdal, aby se dalo vic inkasovat.
A i kdyz te tedy odtahne tam kam bylo psano, ale napali tam desetinasobnou sazbu na kilometr nez je trh, tak to umoznuje se pak lepe branit.

Ono i smlouva uzavrena konkludentnim jednanim neni neprustrelna
§ 1796 – Lichva
Neplatná je smlouva, při jejímž uzavírání někdo zneužije tísně, nezkušenosti, rozumové slabosti, rozrušení nebo lehkomyslnosti druhé strany a dá sobě nebo jinému slíbit či poskytnout plnění, jehož majetková hodnota je k vzájemnému plnění v hrubém nepoměru.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: VZKAZY

Příspěvek od jerry »

Jak to tak čtu a popřemýšlel jsem o tom, tak jedině volat odtah od vlastní pojišťovny. Já tedy odtah nikdy zatím nepotřeboval, ale je dobré si to promyslet předem. Což díky této debatě už mám.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět