Stránka 1 z 6

Cyklisté na ulicích

PříspěvekNapsal: čtv 12 kvě 17:41
od Ironfist
Ahoj všichni,

dělám s kolegy z Dánské Technické University studii zabývající se sdílením ulic mezi řidiči a cyklisty. Cílem je zjistit jak postoje a názory ovlivňují ochotu sdílet ulice s cyklisty, potažmo jezdit na kole ve smíšeném provozu, a kde cyklisté a řidiči spatřují největší problémy při sdílení ulic. Byli bychom rádi, kdybyste vyplnili náš dotazník. Jako motivační bonus můžete vyhrát některou z cen v hodnotě až 2000Kč.

Odkaz na dotazník:

https://www.surveymonkey.com/r/CPNYS95

Re: Cyklisté na ulicích

PříspěvekNapsal: čtv 12 kvě 18:20
od vonkreuz
Tendenční a manipulativni sračka, která směřuje k legitimizaci větší výstavby cyklostezek a zhuštění dopravy diky cyklopruhům.

Re: Cyklisté na ulicích

PříspěvekNapsal: čtv 12 kvě 18:46
od HondaMan
U otázky "10. Byl/a jsi někdy účastníkem srážky vozidla s cyklistou, nebo ses jí jen těsně vyhnul/a?" mi chybí odpověď:
"Ano, byla to má vina, jel jsem jak prase na kole nezpůsobilém k provozu na pozemních komunikacích."

Nebo třeba otázka "Cyklisté mají stejné povinnosti na užívání silnic jako motoristé"

Re: Cyklisté na ulicích

PříspěvekNapsal: čtv 12 kvě 18:59
od Bully
vonkreuz píše:Tendenční a manipulativni sračka, která směřuje k legitimizaci větší výstavby cyklostezek a zhuštění dopravy diky cyklopruhům.


Tendencni, manipulativni a prujmovy je jenom tvuj prispevek. Spouste "ridicu" by neskodilo se cas od casu projet v provozu na kole, verejne komunikace nejsou zdaleka nejsou jenom pro motorova vozidla.

Vyplneno.

Re: Cyklisté na ulicích

PříspěvekNapsal: čtv 12 kvě 19:22
od jarka
Bully: Člověk by chtěl s tebou skoro souhlasit, jenže... Co se na svých cestách potkám s cyklisty (a to jak na kole, nebo autem - obojím jezdím rád), tak odhadem cca 30% jich dělá poměrně dost slušný prasárny (ježdění vedle sebe na okresce kde je 90kmh, chlastání po hospodách, nedávání přednosti v jízdě, vynucování si přednosti, ježdění po chodníku, po přechodu, bez osvětlení, atd...). Na základě svýho pozorování jsem si pro sebe udělal závěr, že co cyklista to s velkou pravděpodobností idiot a tak od nich nepředpokládám nic pěknýho a chovám se k nim jako k dětem. S velkou rezervou je objet a honem pryč než provede něco nečekanýho. S ohledem na to jak se lidi na kole chovají, tak jsem spíše pesimista jak jde o rozšiřování cyklostezek a jejich větši začleňování do provozu - spíš se toho děsím. A nejhorší jsou skupinky cyklistických "profíků" - si myslím, že počet 2+ a týmový dres je v pelotonu ochrání před tunou rozjetého plechu.

PS: Stačí se začíst do kdejaké statistiky (např. tu: http://www.ibesip.cz/data/web/soubory/statistika/CR/2012/cykliste.pdf) a člověk si uvědomí, že není větších piráthů na silnici než cyklistů. Kdyby lidé v autech jezdili jako cyklisté, tak to by byl na silnicích teprve mordor...

Re: Cyklisté na ulicích

PříspěvekNapsal: čtv 12 kvě 19:57
od Eda
Ja si myslim opak :) Podle me sdilenej prostor (kde to nicemu nevadi!) jenom prospeje a to jak cyklistum tak ridicum. Podle me si na sebe musi vic zvyknout, ridici byt trochu ohleduplni, cyklisti dodrzovat pravidla a nedelat necekany manevry. Kolo je tak specifickej prostredek ze at dela automat a podobny spolky vsechno mozny tak jejich pocet se drzi +- stejnej a podle me se na tom nic nezmeni

Re: Cyklisté na ulicích

PříspěvekNapsal: čtv 12 kvě 21:04
od jarka
Eda: sdílený prostor, tak jak je teď, ale rozhodně ne začít více omezovat auta na úkor cyklistů. Největší problém cyklistů jsou bohužel cyklisté sami.

Re: Cyklisté na ulicích

PříspěvekNapsal: čtv 12 kvě 21:56
od .Z3
No mě vždycky dostane, když ve městě zastavím před přechodem, přechází hlouček chodců a zprava mě vezme cyklista a prokličkuje si to mezi těmi chudáky chodci...

Re: Cyklisté na ulicích

PříspěvekNapsal: pát 13 kvě 07:37
od řidičBOB
Cyklisté by si měli hlavně uvědomit, že pro ně na silnici platí stejná pravidla, jako pro kohokoliv jiného. A ne, že já zastavím na červenou a cyklista před křižovatkou vjede na chodník, po přechodu pro chodce přejede na druhou stranu a za křižovatkou se vrátí na silnici...tedy, když to nevezme rovnou na červenou.
A mnoho dalších věcí, které dělají...

Re: Cyklisté na ulicích

PříspěvekNapsal: pát 13 kvě 08:34
od Eda
jarka, ridicBOB: samozrejme souhlas, nedodrzovani pravidel od cyklistu je zlo a hrozne priliva do ohne. A nemusi to byt primo cervena, staci kdyz cyklista nahle odboci bez ukazani smeru a ridic ma stazeny pulky. Ruzny spolky co se snazi auta omezit je to stejny, vic skody nez uzitku. Me to pak stve o to vic protoze sam jezdim silnice a je videt ze spousta ridicu ma rudo pred ocima jenom vidi cyklistu