Cyklisté na ulicích

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od řidičBOB »

Když se cyklista chová ohleduplně (zpravidla dle pravidel), tak jsem tolerantní, resp. vůbec mi nevadí a beru je jako jakoukoliv jinou součást provozu.
Stejně tak jsem netolerantní vůči řidičům, kteří svou jízdou omezují/obtěžují ostatní.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Ironfist
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 12 kvě 17:29

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od Ironfist »

V poklidu debatujte, já si jen ocituju příspěvek, aby nezapadl ;)
Ironfist píše:Ahoj všichni,

dělám s kolegy z Dánské Technické University studii zabývající se sdílením ulic mezi řidiči a cyklisty. Cílem je zjistit jak postoje a názory ovlivňují ochotu sdílet ulice s cyklisty, potažmo jezdit na kole ve smíšeném provozu, a kde cyklisté a řidiči spatřují největší problémy při sdílení ulic. Byli bychom rádi, kdybyste vyplnili náš dotazník. Jako motivační bonus můžete vyhrát některou z cen v hodnotě až 2000Kč.

Odkaz na dotazník:

https://www.surveymonkey.com/r/CPNYS95
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od Bully »

řidičBOB píše:Když se cyklista chová ohleduplně (zpravidla dle pravidel), tak jsem tolerantní, resp. vůbec mi nevadí a beru je jako jakoukoliv jinou součást provozu.
Stejně tak jsem netolerantní vůči řidičům, kteří svou jízdou omezují/obtěžují ostatní.
A ty motoristy/cyklisty/..., co te omezuji/obtezuji apod., jak jsi k nim podle svych slov netolerantni, to je nejak trestas? ;;)
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2423
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od Brus »

najezdím na kole 12-15tkm ročně, ale jako dopravní prostředek mi slouží pouze zcela vyjímečně :-)
Pravda vyděsí
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od honziss »

Ja jsem se narodil a vyrostl v praze, doslova na kole. Do svych 18ti let jsem to byl muj prakticky jediny dopravni prostredek a soucasne konicek, neb jsem se par let venoval zavodeni. Problem je oboustranny, nekteri cykliste se skutecne chovaj jak telata a naopak nekteri ridici si mysli ze silnice je jen jejich a kdyz nekde stojej v kolone a cyklista si to kolem nich proklickuje, tak to neunesou.

Jako cyklista jsem se s tim nikdy neparal, jezdim obcas po chodniku, parkem, po tramvajovym pasu, schodech, podchodama, obcas prolitnu nakou pasazi v centru, jednou jsem sjel eskalatory v metru, nekdy i po tom prechodu, po pesich zonach, proste kde je misto. Nicmene to delam tak, abych nikoho neohrozil a mezi autama se snazim myslet z pozice ridice auta. A nikdy jsem nemel s nikym vaznejsi problem (pokus MPku me dohonit z petrina na ujezd nepocitam, to byla psina :)) a nikdy jsem nemel s autem nehodu.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od honziss »

R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od řidičBOB »

Bully píše:A ty motoristy/cyklisty/..., co te omezuji/obtezuji apod., jak jsi k nim podle svych slov netolerantni, to je nejak trestas? ;;)
Co si pod tím pojmem představuješ?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od _sulcik_ »

Jsem celkem tolerantní k cyklistům, pokud nedělají píčoviny, jako například jedete za ním 15 km/h s 25t náklaďákem, čekáte až nic nepojede a budete ho moct v klidu předjet a on před vámi na fleku zabrzí a chce vám "pomoct", vy to musíte zašlápnout, protože se samozřejmě s tím naproti nevejdete, stává se mi to pořád.
Co ale nestrpím a nadávám jsou místa, kde je frekventovaná cesta bez nějaký větší krajnice, jezdí se tam 90 a babka na kole se tam motá 10 km/h, nejlíp v zelenym kabátě, aby byla vidět na poslední chvíli, to je podle mě ohrožování všech na silnici z její strany....
Takže spíš takovou přátelskou radu pro cyklisty: Pokud nemáte silničku a neletíte na frekventovanejch meziměstskejch cestách aspoň 50, neserte se tam, vždycky se to dá objet a lepší o 15 minut dýl, než namotanej mezi nápravama návěsu.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od Bully »

řidičBOB píše:
Bully píše:A ty motoristy/cyklisty/..., co te omezuji/obtezuji apod., jak jsi k nim podle svych slov netolerantni, to je nejak trestas? ;;)
Co si pod tím pojmem představuješ?
Prave ze nevim, co si pod tou tvou "netoleranci" predstavit. Toz tak nejak proto se te na to taky ptam.
Jezdec
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 24 bře 18:56

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od Jezdec »

oxik píše:Nic proti cyklistům nemám.. ovšem pokud jedou vedle sebe nebo dělají něco, za co si vyslouží nálepku cyklozmrd, ostřikovače neznají lítost. Sám na kole něco najezdím i na frekventovanějších silnicích, ale zásadně dodržuju všechno co můžu, aby nebyl důvod k troubení nebo ostřikování. Samozřejmě se ale najdou experti, které štve jen samotná přítomnost cyklisty na výsostném území aut a to je pak všechna snaha marná a spršku dostanu stejně :D


(Poslední záběr je z úseku I/20, kde se nově jezdí 110 a nemá tam co dělat..podél vede stará silnice, kde je nulový provoz..a ještě k tomu měl blikačku od větví, protože byla vidět jen na pár metrů. Kdyby tam jel o pár hodin dřív, mohl ho smést ten šílenec, co se o 300m dál zabil-rozhoupal se mu vlek..proto hlášena hlídka)
Nic osobního, ale tohle je chování Hovádka a ještě se s tím chlubí na Yútúb :ymhug: :-bd

:-q :-q :-q

Kde je nějaký respekt a ohleduplnost? Hodně šťastných km.
Odpovědět