Cyklisté na ulicích

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od honziss »

PepaSFI píše: ned 28 srp 16:04 v tom zrcátku nemusíš vidět kdovíco, ostatně na motocyklu to taky není žádná nádhera s vibracema. Dnes všechny motorový vozidla musí neustále něčím svítit, takže v zrcátku sice uvidíš jen rozmazaný světýlka ale to stačí abys poznal že se něco blíží zezadu. A jak už jsem napsal, jsou i zrcátka na helmu nebo na brejle.
Jenze motorka je vetsinou rychlejsi nez provoz a kolo pomalejsi nez provoz... Zrcatko na helmu jsem nezkousel, takze nevim. Radar v blikacce + akusticky a vizualni signal na riditkach mi prijde supr.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od HondaMan »

M.Z. píše: ned 28 srp 14:57Tvl, to jsou teda věci. Ta cyklistika je pěkně drahý koníček. Mě stačí horské kolo, které jsem v r.97 vyhandloval od kolegy za 2000,- a věrně slouží dodnes :D
Věrně chytá prach vedle rotopedu? :-D
2.9T RWD
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od petr_riha »

M.Z. píše: ned 28 srp 14:57 Tvl, to jsou teda věci. Ta cyklistika je pěkně drahý koníček. Mě stačí horské kolo, které jsem v r.97 vyhandloval od kolegy za 2000,- a věrně slouží dodnes :D
Tak ono je to jako s autem. I to nejlevnější a 30leté může dovézt z A do B, ale pokud bys jezdil větší porce kilometrů, pořídil by sis lepší kolo.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od petr_riha »

PepaSFI píše: ned 28 srp 16:04 A jak už jsem napsal, jsou i zrcátka na helmu nebo na brejle.
Jezdím dost, ale cyklistu se zrcátkem na helmě jsem ještě neviděl. To by mi připadlo jako dobrý bizár :-)

Když jsem koukal, jestli něco takového fakt existuje, tak jsem našel ještě na zápěstí https://www.daklos.cz/cs/zpetna-zrcatka ... 60954.html. Takže možnosti jsou, ale osobně jsem zastáncem otáčení hlavy, případně bych volil tu kombinaci se zadní LEDkovou bliknou na sedlovce. Cokoliv na helmě nebo zápěstí by mi asi nesedělo.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od M.Z. »

HondaMan píše: pon 29 srp 07:36
M.Z. píše: ned 28 srp 14:57Tvl, to jsou teda věci. Ta cyklistika je pěkně drahý koníček. Mě stačí horské kolo, které jsem v r.97 vyhandloval od kolegy za 2000,- a věrně slouží dodnes :D
Věrně chytá prach vedle rotopedu? :-D
Rotoped nemám, ale je hezky uskladněné v nářaďovém domku, aby nezteřely pneu, já jsem velice ohleduplný cyklista :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od honziss »

Taky jsem si myslel ze otaceni hlavy bude stacit. Ale kdyz clovek jede na silnici 30-40, tak uz toho kvuli svistu vetru moc neslysi, soucasne jsou dnesni auta celkem tichy a ne vsechny diry jsou videt hezky krasne na 100m dopredu.

Takze investice 3000 do radaru (nejlevnejsi varianta) mi prijde uplne v poradku v kontextu s tim co stoji ostatni komponenty na kolo nebo treba obleceni.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od honziss »

A z pohledu ridice si myslim, ze blikacka by mela bejt na silnici povinnost 24h nehlede na pocasi.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od HondaMan »

Ano, ideálně certifikovaná s dostatečným výkonem. Podobně by to mělo být s helmou, oblečením a veškerým bezpečnostním/povinným vybavením.
Cyklisté by měli mít sjednáno pojištění odpovědnosti (i mimo pozemní/zpevněné komunikace) a projít alespoň základním kurzem bezpečné jízdy.
Dodržování cyklo pravidel by mělo být kontrolováno a vymáháno vč. namátkových kontrol na provozuschopnost bicyklu, alkohol nebo jiné návykové látky.

Jsem přesvědčený, že vše výše popsané by výrazně snížilo nehodovost a především následky nehod. Já bych v takovém světě ale žít nechtěl.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od HondaMan »

A to nemluvím o elektrokolech.
2.9T RWD
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Cyklisté na ulicích

Příspěvek od petr_riha »

honziss píše: pon 29 srp 11:15 Taky jsem si myslel ze otaceni hlavy bude stacit. Ale kdyz clovek jede na silnici 30-40, tak uz toho kvuli svistu vetru moc neslysi, soucasne jsou dnesni auta celkem tichy a ne vsechny diry jsou videt hezky krasne na 100m dopredu.

Tak ja to zatím bez techniky zvladam :-) Ale uvidíme, co bude dal. Jak jsem ale říkal, pod sedlovku integrované do světla mi to dává smysl, to je docela hezky produkt.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět