Stránka 1 z 10

Dovolená (obecné vlákno - destinace, zážitky)

PříspěvekNapsal: úte 26 dub 21:12
od Píí
Zdravím ve spolek. Vím, že je to DOST offtopic tomuto fóru, ale lidi mi tady prostě sedli a tak mně napadlo se zeptat zde.
Na rychlo řešíme s přítelkyní dovolenou, protože jsme se dnes dozvěděli, že nám oboum vyšla dovolená nastejno a to 2.-10. července. Už delší dobu se chci podívat k moři. Nikdy jsem tam nebyl a poslední roky mně to dost táhne, ale jelikož je na domě stále práce jako na kostele, tak nám peněz moc nezbývá.
Díval jsem se, že je možné skrz různé slevové portály vychytat zájezdy k moři od 5000 Kč na osobu (stany, mobilní domky) a 7000 Kč na osobu za různé vily a menší hotely. Máte s tímto zkušenosti s nějakou cestovkou nebo to má natvrdo vzít přes ty slevové portály? V ceně by mělo být: cesta, ubytování, polopenze. Hovadiny dělat nehodlám a pokud se u mně odpálí nějaký aktivista, tak mně pojištění bude k prdu, takže klidně bez pojištění.
Rovnou říkám, že za ty peníze nečekám žádný luxus. Popravdě potřebuji jen kde přespat a umýt se. Chci si totiž válet šunky u moře a ne být zavřený v hotelu.

Za jakékoliv postřehy a zkušenosti s podobnými akcemi budu velice vděčný.

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

PříspěvekNapsal: úte 26 dub 21:33
od vonkreuz
Písek nebo kaminky? Pokud nevadí kamínky, tak Istrijsky poostrov a okolí Rovinje. Dva roky zpátky jsem byl autem tam a zpět. Přítelkyně byla poprvé u moře a já tam měl skály. Dopoledne nebo vecer skaly, pres den u more. Spali jsme v kempu ve vlastním stanu. A do těch 600€ jsme se vešli. Nic jsme neplanovali - věděl jsem, ze u centra je kemp, tak jsme tam dojeli a domluvili si místo na spaní.
Určitě lepší než kdysi písek v Lido di Jesolo, kde bylo hodně pozvolné moře a žádný podmořský život.
Pokud jedeš vlastním autem, povazuju to za lepší, než s cestovkou, aby ses mohl pohybovat po okolí a nebo nezjistil, ze musíš šlapat dva kiláky k moři ...
A čekám kdo tě označí za cepra a paštikáře. :D

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

PříspěvekNapsal: úte 26 dub 22:28
od Píí
Radši bysme písek. Kamínky máme vyzkoušené tady u nás a není to nic pro nás. Co se týče dopravy, tak raději busem. Když jsem si četl všechny ty nesmyslné poplatky v Chorvatsku (30€ za průjezd tunelem? :D), tak mně přešlo nějaké cestování autem. Co jsem se díval, tak i ty levné ubytování mají možnost dopravy autobusem a vyjde na nějaké 2000Kč, což je mnohem levnější než jen za samotný benzín bez poplatků. Mít víc peněz, tak se rozšoupnu a jedu po vlastní ose, ale ve dvou se to prostě teď nevyplatí.
Mám celkem prďáckou výbavu na šnorchlování, tak to snad konečně použiju i ve slaném.
Pastikáře? Pche! Já jedu ponožky v sandálách a řízky na celý týden :)) .

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

PříspěvekNapsal: stř 27 dub 07:33
od pavproch
V tom termínu bude cesta tam utrpením - nekonečné kolony... a je jedno esli autem nebo busem... nebylo by lepčí Bulharsko?

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

PříspěvekNapsal: stř 27 dub 07:59
od Píí
V podstatě je mi jedno, kam to bude. Jen se musím vlézt do finančního limitu a musí to být u moře :).

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

PříspěvekNapsal: stř 27 dub 08:18
od blah
Ja jsem byl predloni v kempu v cerny hore, coz je predpokladam uz asi trochu zruky. Ale jinak noc za 2 osoby + auto za 14 ecek. A hlavne, skoro zadny lidi, coz je pro me nejdulezitejsi :-D

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

PříspěvekNapsal: stř 27 dub 08:39
od Píí
Míň lidí by taky bodlo, ale nebudu si dělat naděje. Prostě všude u moře v letoviskách bude v těchto termínech nacpáno.
Snažím se hledat nějaké stany či mobilhousy, ale u českých cestovek nalézám jen hotely, což už je většinou úplně nad limit.

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

PříspěvekNapsal: stř 27 dub 08:42
od Brus
na cestu do HR opravdu děsný termín :-)

a přiklonil bych se k PP a Bulharsku, čas ještě trochu je, třeba něco seženeš.

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

PříspěvekNapsal: stř 27 dub 09:18
od Píí
Tak něco se nám rýsuje. Kemp v Itálii s plnou penzí a dopravou busem za 5818Kč/os od 1.7. do 10.7..
Snad to vyjde.

Re: Dovolená u moře do 15t Kč?

PříspěvekNapsal: stř 27 dub 10:33
od GeneHawkins
Byl jsem vícekrát v Itálii, ale za tyhle peníze to bude Bibione nebo Caorle. Já bych tam už nejel, připadá mi to tam hrozný. Sice samotné Caorle je docela hezké, ale byly jsme tam 4 dny (včetně výletu do Benátek), a nevím, co bych tam déle dělal. Moře zkalené pískem a vyrovnané řady pronajímatelných lehátek. Brrr...
Oproti tomu, Kampánie nebo Gargano je jiná liga, nádhera, ale samozřejmě za poněkud jiné peníze. taky je to spíše na individuální cestu, (ani nevím, jestli tam jezdí hromadné zájezdy), a ta samozřejmě něco stojí. Ale pobřeží Amalfi je úžasné, byť tedy cenový masakr. Pár kilometrů jižněji, okolo Palinura, naopak ceny super.
Chystám se zase někdy do "jugošky", je to dost dlouho, co jsem tam byl naposled. Krajina a moře fakt hezké, ale nějak nemůžu vystát ty jugoše... A když si to spočítám a přidám si k tomu, že občas se nepovede počasí, vždycky mi z toho vyjde líp Turecko.
Turecko je dneska asi nejlevnější dovolená u moře. Byl jsem tam mnohokrát, a nevěřím, že je to spojeno s jakýmkoli rizikem. Pokud se člověk neváže u hotelu, tak je tam co vidět, ale i pokud se chce povalovat u moře nebo u bazénu, jistotu letního počasí má v každém případě. Většinou skončím tam, protože za ty peníze je to bezkonkurenční.
Zajímavá alternativa může být i Řecko, koukal jsem, že některé ostrovy jsou už zase za příznivou cenu, klidně bych do toho šel.
Problém sám o sobě je ten termín, který nějakou super cenu bohužel vylučuje...