Odtah vozidla vs. MP

Volné diskuse na libovolná témata...
PetrL
Řidič začátečník
Příspěvky: 162
Registrován: pon 10 pro 15:32

Odtah vozidla vs. MP

Příspěvek od PetrL »

Zdravím pánové.
Jsem správcem vozového parku jedné nejmenované firmy, která půjčuje vozy. Jeden náš vůz byl půjčen zákazníkovi a i přesto, že má parkovací kartu na Prahu 3, tak byl z této Prahy odtažen (zákazník je nejspíše dlouhodobě pryč, nicméně půjčené auto v té době už neměl). To se stalo 10.7. Od té doby je auto na parkovišti v kundratce a každým dnem tam naskakuje 400 Kč za stání. Či-li k dnešnímu dni skoro 14 klacků.

O co mi jde. To si jen tak někdo může odtáhnout něčí auto (důvod proč bylo odtaženo ještě stále zjišťuji), neinformovat o tom majitele vozu (firmu) (dosud nepřišla ani žádná zpráva do datovky jako v předchozích případech) a nechat auto někde na parkovišti aby naskakovala částka za "parkovný"?

To, že auto bylo odtaženo jsem zjistil čirou náhodou, když jsem včera objížděl vozový park a to auto nemohl najít.

Na autě je navíc firemní polep s telefonním číslem a dosud když nastal nějaký problém, měli strážníci dostatek slušnosti na to číslo zavolat, že se něco děje.

Jak dlouho mají na to zaslat zprávu s pokutou do datový schránky? Protože předpokládám že tam přišel měšťák, dal pokutu za třeba dočasné snížení parkovacích míst, zavolal odtahovku a ta auto odtáhla.
Naposled ten zákazník s autem jel 7.7., odtaženo bylo 10.7.

Samozřejmě aby mi vydali vozidlo, tak musím zaplatit tu částku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Odtah vozidla vs. MP

Příspěvek od řidičBOB »

Povinnost informovat nemají - je to přece městapo!
Velmi pravděpodobně bylo vozidlo odtaženo kvůli blokovému čistění nebo stálo tak, že nějaká chytrá hlava usoudila, že tvoří překážku silničního provozu. V tom druhém případě je to o dokazování, zda to tak skutečně bylo a pokud ano, tak s tím nic nenaděláš, resp. pokutu a další náklady na vrub toho, co to tam zaparkoval. V tom prvním ovšem mělo městapo po provedení čistění , vozidlo vrátit na původní místo - k tomu existuje už i nález NSS, takže zde bych se s chutí pustil do těch zmrdů. Minimálně náklady za pobyt na odtahovém parkovišti nejsou na místě.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
PetrL
Řidič začátečník
Příspěvky: 162
Registrován: pon 10 pro 15:32

Re: Odtah vozidla vs. MP

Příspěvek od PetrL »

Dle harmonogramu čištění tam žádné čištění neprobíhalo. Na P3 končilo někdy v březnu. Ale přesto musí snad přijít nějaká pokuta nebo ne? Už mám nastartovaný auto abych zajel na oddělení stížností.
Teď mi hlavně jde o to jestli mám auto vyzvednout nebo ne.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Odtah vozidla vs. MP

Příspěvek od řidičBOB »

Samozřejmě ti musí sdělit, kdo a proč nařídil odtah a také to musí řádně dokázat, protože důkazní břemeno je na jejich straně - obvykle dělají několik fotografií z místa odtahu než vozidlo odtáhnou. Takže bych tam zajel, podíval se na to a pak to případně řešil dál. Pokud by byl ten odtah neoprávněný, tak já osobně bych podal trestní oznámení na toho, kdo nařídil odtah. Nějakej ten § by se už našel :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
PetrL
Řidič začátečník
Příspěvky: 162
Registrován: pon 10 pro 15:32

Re: Odtah vozidla vs. MP

Příspěvek od PetrL »

No jo, jenže ze zkušenosti se tam se mnou nikdo bez Oznámení o přestupku (nebo jak se tomu nadává) nebude bavit...a to je právě ten problém, že nemám žádný papír. Na měšťákách na trojce nemají úřední hodiny v pátek a na centrále jsou to pablbové, kam chodím jenom když fakt musím.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Odtah vozidla vs. MP

Příspěvek od řidičBOB »

Musí se s tebou bavit, pokud oni zadržují auto a ty máš oprávnění jednat v této věci za společnost, která je vlastníkem/provozovatelem. Oznámení o přestupku mít samozřejmě nemusíš.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Odtah vozidla vs. MP

Příspěvek od ctrl_j »

Pokud to byl neopravneny odtah, podat stiznost viz treba postup redakce Sveta motoru http://www.auto.cz/odtah-auta-s-parkova ... nici-78254
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2043
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Odtah vozidla vs. MP

Příspěvek od GeneHawkins »

V první řadě bych dojel na to odtahové parkoviště, tam ti všechno řeknou, proč je tam. Pak by se vidělo.
PetrL
Řidič začátečník
Příspěvky: 162
Registrován: pon 10 pro 15:32

Re: Odtah vozidla vs. MP

Příspěvek od PetrL »

Tam jsem byl včera ale neměl jsem u sebe doklady od vozidla ani klíče, takže se se mnou nějak moc nechtěli bavit. Jedu tam za tři hodiny se vším všudy, takže by mi měli dát taky nějaký papír proč to tam bylo odtaženo. A pak se teprve uvidí.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Odtah vozidla vs. MP

Příspěvek od řidičBOB »

to je otázka...na odtahových parkovištích bývá ta sebranka v uniformě za trest, takže moc ochotní nebývají. Většinou ve stylu: nejdřív zaplať a pak si můžeš stěžovat.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět