Neexistující automobil v depozitu

Volné diskuse na libovolná témata...
Uživatelský avatar
Smaky
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 31 bře 14:12

Neexistující automobil v depozitu

Příspěvek od Smaky »

Zdravím, mám takový záludný problém, nejsem si jist zda-li mi vůbec někdo dokáže pomoci, protože se mi zdá, že jsem ve kruhu, z kterého nejde (zatím - do úpravy zákona) nijak vystoupit.

Jde o to, že jsem měl v roce 2012 dopravní nehodu, automobil byl na odpis a já, jakožto 18 letý blbec jsem neměl vůbec potuchu, že když chci automobil trvale odstranit z evidence, tak potřebuji doklad o ekologické likvidaci. Jen pro upřesnění, automobil byl rozebrán na ND díly na praxi (část jsem si ponechal a větší část se hodila do šrotu), kde jsem studoval automechanika a mistr mě přesvědčil, že stačí automobil (přesněji papíry od auta včetně značek) hodit do depozitu a poté stačí na čestné prohlášení automobil vyřadit.
Jenže nastal problém, po půl roce co jsem vyběhával všechny náležitosti kolem té nehody a chodil samozřejmě do školy, jsem přišel na úřad s čestným prohlášením. Avšak jsem narazil, strašně ''hodná'' paní (snědla asi půl kila citronu před naší konverzací - tvářila se tak na můj požadavek) mi sdělila, že to není prostě bez ekologického potvrzení vůbec možné a mám si ho nějak obstarat. Když jsem se zeptal jak to mám udělat, když automobil je již sešrotován, tak mi sdělila, že to není její problém - chápu že to není její problém, ale marně jsem očekával nějakou informaci s řešením.

Marně hledám již nějakou dobu na internetu řešení, jak se z tohoto kruhu dostat...Marně..

Pro shrnutí - auto je již 2 roky v depozitu, EKO likvidaci nemám, auto také ne, auto nebylo přihlášeno na mě, ale na bratra a jediné co od automobilu mám je velký TP.

Chci se tedy zeptat, jestli se dá tento problém nějak kloudně vyřešit? Už chci mít tuto záležitost vyřešenou a mít o starost míň.
Nedá se tedy nějak prostě zaplatit vyřazení, nebo to nějak obejít když nemám ten doklad o EKO likvidaci?

Děkuji moc za odpovědi a za případné možnosti návrhů řešení.
Proton Coupe 418 [ 4G93 - 1.8L, 99kW, 164Nm @ 5500rpm ]
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Neexistující automobil v depozitu

Příspěvek od Dallen »

Udajně nyní vyšla novela který ruší možnost odhlášení auta a jeho ponechání jako "kurník" nevím co ej na tom pravdy, ale přijde mi jako nesmysl, aby si člověk nemohl nechat svůj majetek.

Jinak řešení je jednoduché, objezdi šroťáky některý z nich Ti určitě za tisícovku papír o ekolividaci udělá.
Případně pokud si v MSK kraji tak vím kde se to dá řešit.
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
Uživatelský avatar
Smaky
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 31 bře 14:12

Re: Neexistující automobil v depozitu

Příspěvek od Smaky »

Předem díky za odpověď. Co se týká šrotišť, tak v jednom jsem se stavil kde jsem chvilku pracoval jako mechanik. Řekl mi, že to není možný, jelikož oni musí udělat fotodokumentaci a taky ten automobil musí mít určitou váhu (takže i kdybych to udělal i s autem, ale třeba bez motoru tak to neprojde = bez auta to udělat nemůže tuplem).. Takže jsem myslel, že tahle možnost již není. Zkusím teda ještě jiné šrotiště, třeba se tím nechtěl jen zabývat. Jinak jsem z Ústeckého kraje - Kadaň, tudíž MSK je bohužel ''trochu'' z ruky, ale díky za nabídku.
Proton Coupe 418 [ 4G93 - 1.8L, 99kW, 164Nm @ 5500rpm ]
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Neexistující automobil v depozitu

Příspěvek od Honza42 »

Měli jsme podobný problém. Nejdříve neřešitelná záležitost se vyřešila později za přítomnosti jiného úředníka za přepážkou "kurníkem na slepice".
Já bych osobně nahlásil krádež. Nejlépe ve stylu, ztratilo se asi před měsícem dvěma, přesně si nepamatuji. Nejlépe na místě kam není vidět a není svědků zda tam vůbec bylo.
Stát je haj-zl, podle toho s ním jednat, jiného nám nezbývá.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Neexistující automobil v depozitu

Příspěvek od GeneHawkins »

Kašli na to a nech to tam.
Uživatelský avatar
Smaky
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 31 bře 14:12

Re: Neexistující automobil v depozitu

Příspěvek od Smaky »

Honza42 píše:Měli jsme podobný problém. Nejdříve neřešitelná záležitost se vyřešila později za přítomnosti jiného úředníka za přepážkou "kurníkem na slepice".
Já bych osobně nahlásil krádež. Nejlépe ve stylu, ztratilo se asi před měsícem dvěma, přesně si nepamatuji. Nejlépe na místě kam není vidět a není svědků zda tam vůbec bylo.
Stát je haj-zl, podle toho s ním jednat, jiného nám nezbývá.
Toto mě také napadlo, jenže je problém v tom, že automobil bez značek nemůže stát na veřejném parkovišti.A já bohužel nemám zahradu ani garáž, od kud by se mohlo ''vytratit''.. Jedině že bych jim řekl že jsem ho nacpal do sklepa, ale to by zřejmě neprošlo O:-)
Proton Coupe 418 [ 4G93 - 1.8L, 99kW, 164Nm @ 5500rpm ]
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1875
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Neexistující automobil v depozitu

Příspěvek od Zajda »

Já se z dovolením přifařím do tématu s vlastním dotazem - mám spztky depozitu, ale už snad dva roky, tudíž jsem každopádně přešvihl veškeré lhůty. Měla by tam tuším nabíhat nějaká pokuta, takže mám dilema jestli to aktivně řešit, nebo nechat být dokud se městský úřad neozve sám. Chovám totiž bláhovou naději že auto ještě zprovozním. Předpokládám že mrchožrouty z kanceláře pojistitelů bych v případě potřeby vypoklonkoval snadno, když auto prokazatelně nejezdilo, ale brání MÚ něco nedat mi vědět o pokutě a až posléze ji vymáhat exekucí?
《》
Uživatelský avatar
Smaky
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 31 bře 14:12

Re: Neexistující automobil v depozitu

Příspěvek od Smaky »

Zajda, mám to stejně.A pokuď vím, tak žádné pokuty nebo něco podobného se nedávají. Jediné co se platí, tak je snad 100kč za uskladnění / rok. Když to tam budeš mít 5 let a za 5 let přijdeš s tím, že si je vyzvedneš, tak zaplatíš uložení za 5 let (tj 500kč). Aspoň tak jsem se to dočetl na internetu.

Akorát mi to někdo potvrďte, jestli se zase něco v zákoně nezměnilo..Za sebe doufám, že ne.
Proton Coupe 418 [ 4G93 - 1.8L, 99kW, 164Nm @ 5500rpm ]
Uživatelský avatar
bambus
Pan Řidič
Příspěvky: 270
Registrován: pát 09 zář 11:26
Bydliště: <>

Re: Neexistující automobil v depozitu

Příspěvek od bambus »

Snad nebudu nařčen z podpory konkurence ale na jiném webu o autech je docela použitelná (asi jen) právní poradna. Toto se řešilo již několikrát a u tvého případu bych zkusil následující

"...ad a)


S ohledem na shora uvedenou právní úpravu, tak je možné trvale vyřadit vozidlo v případě úplného zničení vozidla, kdy se nedokládá doklad o ekologické likvidaci, ale pouze se dokládá způsob zániku. Takovým dokladem bude zpravidla buď policejní protokol nebo zpráva od hasičů nebo jiný dokument prokazující, že vozidlo zaniklo, tedy přestalo existovat jako věc v právním smyslu, což budou právě případy totálního zničení vozidla (zcela ničivý požár, zasypání skálou, pád do hlubin, utopení bez možnosti vylovení apod.). Ve skutečnosti se jedná o málo časté případy.... "

zdroj zde
emmamo
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 05 lis 22:07

Re: Neexistující automobil v depozitu

Příspěvek od emmamo »

Zdravim,povedlo se nejak vyresit? Mam skoro stejny problem a netusim co s tim.
Odpovědět