Kam s nimi? (ustájení vašich ořů) a taky trochu o bydlení

Volné diskuse na libovolná témata...
born2drivecz
Adept autoškoly
Příspěvky: 18
Registrován: ned 05 kvě 20:53
Kontaktovat uživatele:

Kam s nimi? (ustájení vašich ořů) a taky trochu o bydlení

Příspěvek od born2drivecz »

Zdravím lidi ve spolek.

Jak už název topicu naznačuje, rád bych se zeptal, jak máte uskladněny své auta. Rád bych věděl, jak, kde a kolik aut parkují lidi z bytů, na venkově nebo v malých domech na předměstí nebo i vy movitější? :) Máte nějaké zajímavé řešení?
Zajímá mě to hlavně proto, že ve střednědobém horizontu (1-3 roky) se plánuji osamostatnit. Teď bydlím kvůli práci v DE (byt), ale normálně bydlím u rodičů (rodinný dům). Vyřešené parkování bude jedna z hlavních podmínek budoucího bydlení. Momentálně mám tři auta. A do budoucna bych si tento počet chtěl udržet.

Napadají mě 3 cesty:

1.Koupit byt s garáží. Jedno parkovat v garáži, jedno u rodičů a jedno před bytem.
+ pracuju teprve 2 roky, těžko říct, jak se nám s přítelkyní bude v budoucnu dařit a kolik bude dětí. Možnost pozdější výstavby vysněného ideálního domku.
-Jsem vesnický typ, raději bych kus zahrady a dílnu

2.Koupit postarší domek s vhodným místem pro auta (ideálně s nějakou stodolou) a zrenovovat
+ za cenu bytu bydlení na venkově, klid, zahrada, prostor k seberealizaci
-Hodně práce a času, dispozice nebude tak, jak bych si to já představoval

3.Koupit vhodnou parcelu a postavit dům podle svých představ a místo sklepu jedna velká garáž :)
+ ideální řešení, vše podle mých představ
-Brutálně bych se musel zadlužit

Jak jste řešili toto životní rozhodnutí vy a jak jste spokojeni se svým řešením?
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s nimi? (ustájení vašich ořů) a taky trochu o bydlen

Příspěvek od Snowman000 »

Ja osobne s priatelkou mame dve auta a zijeme v byte, ktory ma aj podzemne parkoviska (predplatene jedno miesto pre E46) a potom dostatok vonkajsich volnych miest kde sme si ulovili miesto (rovno pri vychode) kam sa nik nezmesti iba priatelkyne Lupo :ymhug:

Kazdopadne raz dufam, ze sa podari zrealizovat taketo byvanie :x
Obrázek
http://www.petrolicious.com/holger-schu ... ge-gallery
Je to ale skor az moc daleky sen ako splnitelna realita, iked miesto uz by aj snad bolo, len ten posledny najvacsi problem nejak poriesit...(a ne nemyslim to Ferarri, to nie je sucast sna ;)) )
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Kam s nimi? (ustájení vašich ořů) a taky trochu o bydlen

Příspěvek od Arkis »

Ta garáž místo sklepa není taková hitparáda jak se může na první pohled znát. Mám ji taky a kvůli blízkému postavení domku k cestě (z druhé strany je potok, tak jsme od něj dál aby nás nevyplavil) do něj prakticky žádné auto (kombi/hatch/sedan) nevjede. Jestli si vybereš tuto možnost, tak si určitě vypočítej jaký to bude úhel a kolik tam budeš mít místa od podvozku, my to neudělali a tak tam stojí jen vozík a auto je vedle domu pod přístřeškem...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Kam s nimi? (ustájení vašich ořů) a taky trochu o bydlen

Příspěvek od pavproch »

já zase udělal při návrhu baráku (ještě v minulém tisíciletí) chybu v tom, že přece garáž pro jedno auto bude určitě stačit....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Kam s nimi? (ustájení vašich ořů) a taky trochu o bydlen

Příspěvek od Arkis »

Jo, to je taky dost velká chyba. Nikdy nevíš kolik aut v domě budeš mít. Já si myslel, že po koupi Audi se felicie zbavíme. No ona pořád ne a ne z domu a navíc minulý měsíc dostala novou technickou takže s námi bude dalších pár roků...
born2drivecz
Adept autoškoly
Příspěvky: 18
Registrován: ned 05 kvě 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s nimi? (ustájení vašich ořů) a taky trochu o bydlen

Příspěvek od born2drivecz »

Rodiče mají garáž místo sklepu pro dvě auta, ale pokud bych si stavil RD dle sebe, tak bych chtěl aspoň pro čtyři :) Prostě místo velkých prádelen a jiných místností velkou garáž :)
Jinak pokud se bavíme o luxusních garážích, tak jsem nedávno našel tenhle USA pořad, který mě vlastně na tu myšlenku přivedl. Samo, že ne takový luxus :D

http://goo.gl/NdBFL
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Kam s nimi? (ustájení vašich ořů) a taky trochu o bydlen

Příspěvek od Dallen »

Nenapsal si kde chceš bydlet.
Třeba v městech docela bez problemu jsou novostavby kde máš "podzemní" parkoviště. Tam si můžeš pronajmout míst do aleluja. Problém ovšem je, že se slušným bytem tě to vyjde cca stejně jako stavět novotu
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
born2drivecz
Adept autoškoly
Příspěvky: 18
Registrován: ned 05 kvě 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s nimi? (ustájení vašich ořů) a taky trochu o bydlen

Příspěvek od born2drivecz »

Bydlet chci raději na venkově, ale tam se byt s garáži jaksi nevyskytuje. Takže volba bytu je město, volba RD je vesnice.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Kam s nimi? (ustájení vašich ořů) a taky trochu o bydlen

Příspěvek od M.Z. »

Dá se sehnat bydlení v apartmánech, ale spíše v podhorských městech. Ty s garážema počítají, ovšem nejsou za hubičku.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
born2drivecz
Adept autoškoly
Příspěvky: 18
Registrován: ned 05 kvě 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s nimi? (ustájení vašich ořů) a taky trochu o bydlen

Příspěvek od born2drivecz »

Zas tak za vodou nejsem a můj rodný Zlinský kraj se mi taky nechce opouštět.
Takže tady fakt není nikdo, kdo si stavěl garáž pro víc aut?
Odpovědět