Pravidelny servis auta

Volné diskuse na libovolná témata...
Petr87
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 13 dub 17:55

Pravidelny servis auta

Příspěvek od Petr87 »

Dobry den,

chtel bych se zeptat zda ma smysl chodit na pravidelny servis do autorizovanych servisu po 30000km, 60000 km atd.
Mam svoje 1. auto VW Passat, ktere jsem si koupil pred 3 lety.
Ve VW servisu jsem byl po 30000 km a neni to zrovna levna zalezitost.
Ted mi palubni pocitac hlasi, ze se mi blizi 60 000 km a ze bych se mel dostavit na servis znovu.
Jelikoz s tim nemam moc zkusenosti, chtel bych se zeptat na tyto otazky:

1. Je nutne chodit na tyto pravidelne servisy? Neni to hodne penez za malo muziky?
2. Je dobre chodit do autorizovanych servisu napr. VW (kdyz mam VW), nebo muzu zvolit libovolny servis napr. u kamarada?

Diky moc.
jack daniels
Pan Řidič
Příspěvky: 241
Registrován: sob 12 led 13:37

Re: Pravidelny servis auta

Příspěvek od jack daniels »

Mimo záruku nechodit
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Pravidelny servis auta

Příspěvek od HondaMan »

Do autorizáku chodit nemusíš. Ale chce to udělat vše, co předepisuje výrobce.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Pravidelny servis auta

Příspěvek od Jenyk »

Těch 60 000 km a tři roky je cca. 120 000 kč na PHM, 50 000 na pojistkách, 25 000 na pneu.....něco přes 200 000 celkem. Jak významný je tedy rozdíl maximálně pár tisíc v ceně servisu proti rozdílu ve službách, které za to dostaneš a v budoucí prodejní ceně auta s potvrzeným servisem autorizáku? To si musíš odpovědět sám.

Mimochodem chodit na výměnu oleje po 30 000 km je dobrá cesta jak o motor přijít.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1349
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Pravidelny servis auta

Příspěvek od Arkis »

Jenyk to podle mě trochu zveličuje, ale má pravdu. Do auta valíš hodně peněz a těch pár tisíc navíc tě nazabije...
jack daniels
Pan Řidič
Příspěvky: 241
Registrován: sob 12 led 13:37

Re: Pravidelny servis auta

Příspěvek od jack daniels »

Souhlas. Ono i ten autorizovaný servis zase tak drahý není. Začíná to být už pověra
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Pravidelny servis auta

Příspěvek od GeneHawkins »

Autorizák jen na záruční opravu. Jinak jsou to vyhozené peníze.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Pravidelny servis auta

Příspěvek od Jenyk »

Arkis píše:Jenyk to podle mě trochu zveličuje...
Snažil jsem se brát spíš spodní odhady a zapomněl jsem hlavně na pokles ceny auta, který je u pašíka na 60 000 / 3 roky odhadem nejméně 250 000, takže celkem tyhle kilometry a roky stály majitele líbezných skoro půl miliónu. Ergo kladívko, při volbě a při provozu auta mi přijdou jako podstatné úplně jiné faktory a nákladové položky, než diskutovaná volba jestli autorizák ano nebo ne. A konkrétně na tuhle volbu bych se díval hlavně pohledem vlivu na prodejní cenu. U tohoto pašíka myslím že bude dost výrazný a nejít do autorizáku je v tomto případě podle mého odhadu velmi neekonomické. Rovněž tak výměna oleje po 20 a ne po 30 tkm mi přijde jako rozumná a s ohledem na celkové náklady naprosto zanedbatelná.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Pravidelny servis auta

Příspěvek od GeneHawkins »

Obzvlášť v autorizáku, že? Co má společného volba jestli autorizák ano či ne s ostatními provozními náklady? To jsou teda plky...
Uživatelský avatar
KFL
Řidič začátečník
Příspěvky: 196
Registrován: pát 21 říj 10:05

Re: Pravidelny servis auta

Příspěvek od KFL »

Pokud chci od auta 100% sluzbu, mel bych mu dat 100% peci. Nebo ne?

Ja po X zkusenostech s "mechanikama" jezdim se vsim predepsanym servisem vyhradne do autorizaku. A vlastne i na vsechno ostatni (krome malickosti jako sterace, zarovky apod.). Sice je to treba drazsi, ale mam klid v dusi.
"Speed hasn't killed anyone. Sudden stopping, that's what gets you." - Jeremy Clarkson
Odpovědět