Pravidelny servis auta

Volné diskuse na libovolná témata...
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Pravidelny servis auta

Příspěvek od ace2 »

GeneHawkins: nějaký čísla? Třeba kolik Škodovek, Fordu, Kia, BMW, AUDI se neservisuje v autorizáku po dobu záruky vs mimo autorizák? Mě se nějak nezdá že to byl nějaký trend, naopak je trend si ty lidi udržet v autorizáku. Já svoje 10 letý BMW servisu taky jen v autorizáku, protože je to levný, bezproblémové a fungují tam právní jistoty. Jsem chvili zvažoval zda neservisovat mimo, ale nakonec jsem zjistil že i autorizovaný servis BMW je tak levný že nemá cenu přemýšlet nad nějakou dílnou. Pro představu 2 letá servisní prohlídka mě stála 6.500 kč a to si to servis auto ještě odvezl odemně a zase přivezl ke mě domů a celé jsem to zařídit z druhého konce světa přes email. Program slev na starší BMW dělá kouzla

Vy znáte někdo kdo řeší záruční věci mimo autorizák u nového auta? Já neznám tedy nikoho.
Steversonix
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: úte 16 čer 12:52

Re: Pravidelny servis auta

Příspěvek od Steversonix »

ace2 píše:GeneHawkins: nějaký čísla? Třeba kolik Škodovek, Fordu, Kia, BMW, AUDI se neservisuje v autorizáku po dobu záruky vs mimo autorizák? Mě se nějak nezdá že to byl nějaký trend, naopak je trend si ty lidi udržet v autorizáku. Já svoje 10 letý BMW servisu taky jen v autorizáku, protože je to levný, bezproblémové a fungují tam právní jistoty. Jsem chvili zvažoval zda neservisovat mimo, ale nakonec jsem zjistil že i autorizovaný servis BMW je tak levný že nemá cenu přemýšlet nad nějakou dílnou. Pro představu 2 letá servisní prohlídka mě stála 6.500 kč a to si to servis auto ještě odvezl odemně a zase přivezl ke mě domů a celé jsem to zařídit z druhého konce světa přes email. Program slev na starší BMW dělá kouzla

Vy znáte někdo kdo řeší záruční věci mimo autorizák u nového auta? Já neznám tedy nikoho.
To je celkem zajímavé. Možná tam lidi po záruce nejezdí jen z toho důvodu, že z doslechu "je to drahé". Pokud je to tedy tak, jak říkáš, tak je to super.
Kontrola a prověření VIN vozidla založené na technologii Blockchain - https://vincheckfree.net/cz/pravda-o-carvertical-proverili-jsme-nas-vuz/
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Pravidelny servis auta

Příspěvek od ace2 »

Jako věřím že výměna mechanických dílů může vyjít levněji u někoho na dílně. Nakoupíš druhovýrobu a pak záleží co je to za mechouše. Většinou mám zkušenosti, že se snaží, ale všechno trvá děsně dlouho, dělají 5 aut najednou a výměna dílů, kterou má BMW rozepsanou třeba na 4 hodiny dělají 10 dní. "I když už to mělo být hotové minulý týden". Tyhle dílny tedy ti lidi v nichi jsou třeba mechanicky velmi zruční a v zásadě dělají práci poctivě, ale jejich způsob organizace práce, plánování a zákaznického supportu mě natolik irrituje že to prostě nedávám. Zavolám, nebo napíšu email do značkového. Obratem se tomu někdo věnuje, naplánuje zařídí, podá odpovídající informace a pokud nastane nějaký problém tak se vyřeší.

Jako chápu že u starého auta je neznačkový servis prostě alternativa, Ale stačí se zeptat ve značkovém může být člověk překvapen ve finále.
Steversonix
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: úte 16 čer 12:52

Re: Pravidelny servis auta

Příspěvek od Steversonix »

Anebo taky varianta, kterou jsem zvolil já - většinu věcí si vyměnit sám. Víš, že jsi to nikde neoje*al a nemusíš na auto čekat několik dní :)
Kontrola a prověření VIN vozidla založené na technologii Blockchain - https://vincheckfree.net/cz/pravda-o-carvertical-proverili-jsme-nas-vuz/
Odpovědět