Fotografování

Volné diskuse na libovolná témata...
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Fotografování

Příspěvek od mmira »

jsi moc blizko a fotis na kratke ohnisko. proto mas jako by vytazene nejblizsi rohy toho auta. to je nesvar malych cocek u kompaktu. odstup, pouzij zoom.

na prvni fotce fotis proti svetlu, auto je prilis tmave, pozadi zase svetle. to je imho duvod, proc je fotka neostra. auto je moc natlacene na pravy okraj.

u druhe fotky vadi stredova kompozice a ne uplne vhodny uhel. bral bych ho vic zleva aby vynikla "svalnata" linka boku. na pozadi auta mas znacky.

jinak konecne pekne auto na foceni ;)
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Jan
Pan Řidič
Příspěvky: 283
Registrován: stř 17 srp 18:37

Re: Fotografování

Příspěvek od Jan »

Na té první fotce jsem chtěl, aby byly vidět i ty balóny v pozadí. Pozadí jsem moc přepálil no. Jinak bylo to focené narychlo, protože řidič auta tam byl s těma balónama a rychle se přesouvali.
AAAautovraky... Nejhorší, největší a nej********ší autobazar v ČR!
Od 23.září 2011 majitel Citroen C8 3,0i V6 exclusive tiptronic s automatem :) .
Hledám sponzora na nový fotoaparát, nejsem náročný ;).
vojtadub
Pan Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: sob 26 bře 23:17

Re: Fotografování

Příspěvek od vojtadub »

Jeste bych k ty prvni fotce doplnil mmiru - strom roste ze strechy auta. To taky neni hezky a zadouci.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Fotografování

Příspěvek od mmira »

Jan píše:Na té první fotce jsem chtěl, aby byly vidět i ty balóny v pozadí. Pozadí jsem moc přepálil no. Jinak bylo to focené narychlo, protože řidič auta tam byl s těma balónama a rychle se přesouvali.
tak balonu jsem si vubec nevsiml. nemuzes fotit mravence a slona zaroven, bud fotis jedno nebo druhe. co je v realu male, bude na fotkach prtave a neviditelne. na to uz je potreba jina technika.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: Fotografování

Příspěvek od vasco »

Mě z toho zcela vážně bolí oči...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fotografování

Příspěvek od pavproch »

metaljohn píše:A nesouhlasím s pavprochem, že slušná výbava pro amatéra stojí od 30k vejš. Amatérovi nadšencovi bohatě dokáže posloužit i základní model zrcadlovek a aspoň trochu schopnej objektiv, což se dá sehnat i za půlku. Ono to taky dokáže udělat schopný fotky a jakákoliv zrcadlovka je lepší než kompakt.
s tím posledním souhlas, s tím předchozím nesouhlas.... setový objektivy (teda ty, co koupíš společně i stělem prcadlofky jako set) jsou velmi, velmi slabé....tedy aspoň byly před 5 rokama, když jsme pořizoval d60... jeden známý mi názorně předvedl rozdíl mezi seťákem 18-55 - 5.6 bez VR a 16-85 - 3.5 VR (což byl tehdy špička mezi objektivy pro nikoní prcadla s polovičním čipem) a bylo rozhodnuto, jaký si pořídím.... a pořídil...

btw, ale není všechno zlato, co se třpytí, nedávno sem měl možnost koupit širokoúhláč 10-24 3.5 bez VR, dostal jsem ho i pučit, takže sme s tím dělal pokusy - během pár sekund (jen co trvá přehození objektivu) sem fotil stejnou krajinku při stejným ohnisku i citlivosti/závěrce a rozdíl v kresbě byl neskutečný - ten můj 16-85 byl o dvě třídy lepší než skoro dvakrát tak drahý širokoúhel.... taxem ho nekoupil...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fotografování

Příspěvek od pavproch »

dyž už sme u teho fotografování....

tohle je momentka (focená tou 16-85 na dlouhým skle, s polarizákem) z dnešní lezby v TA3... kdo pozná, co je to za kopec, má u mně pivo
Obrázek
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Fotografování

Příspěvek od jirka87 »

Kdyby měl někdo zájem, seběhlo se mi toho doma už nějak přes hlavu a nastane "vymetání" šuplíků :

Pokud není napsáno jinak, je stav dané věci k nerozeznání od nové, odpovídající tomu, že byla prakticky nevyužívaná - fotografie na vyžádání, sem to cpát nebudu.

Zrcadlovky :

Canon EOS 80D - kompletní prodejní balení, doklady, oficiální CZ distribuce, zakoupeno v Megapixelu, teď končí záruka=stáří čerstvě 2 roky - konečně pořádné poloprofi tělo od Canonu, u DIGIC VI se zatím také nedá zjisti kolik to má nafoceno, ale přes 8000 to nebude.
Canon EOS 60D - nafoceno 69 000fotek, bez krabice, velmi dobrý stav - kosmeticky bez oděrek, nabíječka, kabel, popruh, fotila s tím manželka a nějak už teď bude mít jiné starosti.
Canon EOS 700D - nafoceno 12 500fotek, kompletní balení včetně krabice, nabíječky etc...
Canon EOS 700D - nafoceno do 8000fotek, bez krabice, jinak samozřejmě nabíječka, popruh, kabel
Canon EOS 400D+originál grip - vypadá jako vybalený z krabice, nedá se zjistit kolik má nafoceno, ale už jsem v ruce dlouho neměl něco v takovém stavu a přitom takového stáří. Překvapivě i pro mě lze ovšem z toho těla s minimální snahou vyloudit fotku k nerozeznání od dražších těl, pokud máte alespoň trochu normální objektiv - nevýhodou je výhradně anglické MENU, nemá to video, nemá to živý náhled.
Canon EOS 350D - známky používání jsou, na dané stáří ovšem velmi dobrý stav (tak 8z10), kolik má nafoceno nelze zjistit, ale 5000fotek to nebude. Odhaduji tak 25-35 000expozic.

Objektivy :

Canon EF-S 18-135IS STM včetně clony, krytek - oproti původní verzi bez STM je to nebe a dudy, obrazově opravdu velmi slušný objektiv, stáří asi 2-3 roky, ležák.
Canon EF-S 10-18 IS STM - krabice, doklady, krytky - stáří 2 roky, ležák.
Canon EF 50/1,4 USM, krabička, krytky, za příplatek lze i se sluneční clonou, ten jsem občasně používal do doby, než jsem ho nahradil EF 85/1,8 USM, který mi vyhovuje více

Blesk :

Canon Speedlite 430 EX - patřil k tomu 400D zmíněnému výše -použitý tak 10x...

Při nákupu tělo + objektiv přidám brašnu.

Nabízím i požaduju férové jednání, nebude se jednat o žádné vysoké ceny, ale zadarmo to taky nerozdávám = cca průměrná bazarová cena, ovšem 100% stav těch věcí.

TEORETICKY možná výměna za objektivy/věci na Canon (70-200/4 bez IS, 70-300IS USM, Sigma 17-70...) NIC jiného. žádné Nikony, výměny za babettu a jiné nesmysly =)) Výměna buď za peníze, nebo dle dohody věci na Canon :ympeace:

Ceny, případné možnosti dopravy (jsem z okresu Přerov), fotky a zkrátka další dohoda a info na mailu : jirka87@seznam.cz. NEPOSÍLEJTE MI soukromé zprávy zde na fóru. Díky
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fotografování

Příspěvek od pavproch »

Tak už zase (po čtyřech letech) mám problém s fotyho-paparátem. Furt mám ten samá Nikon d60.

Za ty čtyři roky sem URČITĚ nešahal na žádné nastavení ničeho, ani sem foťák nikomu nepůjčoval ani foťák nebyl v servisu (aby ho tam rozštelovali) - buď ho používám (fotím) já nebo leží na polici. Přesto se v něm něco stalo - dřív dokázal na "krátké" ohnisko (= největší přiblížení = makro focení na vzdálenost 20-25cm) zaostřit (a tím dovolit udělat fotku) i na obraz s malým kontrastem (ve stínu, odstíny šedi apod). Neska na tuhle krátkou vzdálenost zaostří JEN na výrazný černo-bílý kontrast (s ostrou hranou/přechodem černá/bílá), jinak nezaostří (a tím pádem mi nepovolí udělat fotku).

Dokáže mi někdo vysvětlit proč (se to změnilo samo) a co v menu přenastvit, aby zase fotil málo kontrastní detaily?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět