Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvekod Lachende Bestien » úte 21 lis 22:22

Kritizovat je vždy mnohem jednodušší, než přijít s konstruktivním návrhem prospěšných změn.

Čímž se dostávám ke svému opomenutí v předchozím příspěvku - na místě onoho vyučujícího bych se zachoval úplně stejně.

Prostě a jednoduše jdeme většinou cestou nejmenšího odporu, na čemž v zásadě není nic špatného.

Bude-li se kantor držet předepsaných osnov a pravidel, nestojí ho to ani vlnočástici životní energie navíc a nic riskuje - ve Stepanově případě to znamená neuznání zápočtu pro absenci přesahující XY %.

V opačném případě by to pravděpodobně musel konzultovat s nadřízenými (kteří by to nejspíš zamítli s argumenty a la "holubník" etc. - ohrožení "důležitosti" instituce a tedy i personálu), ověřovat platnost FCE, udělit "výjimku" s nějakým zdánlivě rozumným odůvodněním atd. a navíc by riskoval rychlé rozšíření informace mezi studentstvem - "k němu nemusíš chodit, uzná ti to i s velkou absencí", takže si k tomu přidejme smluvně ošetřený slib mlčenlivosti. Kde má vzít motivaci? A to ani nemluvím o směšně nízkých platech většiny vyučujících.

U státního školství - týká se to především tzv. povinné základní školní docházky, ale více či méně i vyšších stupňů státními zaměstnanci organizovaného "vzdělávacího" systému, je důležité si neustále připomínat PROČ a KDY došlo k jejímu zavedení a postupnému rozšíření ve smyslu zahrnutí širších vrstev obyvatelstva. A diametrální rozdíl ve vnímání člověka, jeho potenciálu fyzického i psychického, práv a povinností atd. Už "jen" s gymnaziálními znalostmi teorie evoluce a základy evoluční psychologie vám je jasné, že celý systém obsahuje zásadní chyby, výrazně znesnadňující správný psychosomatický vývoj jedince. K tomu namixujme většinu nedbalých a nevšímavých a/nebo hyperkritických a trestajících rodičů, a výsledný koktejl bývá tragikomický.

Ono tzv. základní školství je v podstatě určitou zkouškou způsobilosti a moudrosti rodičů (oxymoron? :-s ), respektive rodiče s menší mírou nevědomosti vzdělají dítě sami nebo mu zařídí waldorf apod., většina hruběji nevědomých "rodičů" je spíše ještě ráda, že se na x hodin zbaví "otravných harantů".

Výjimky potvrzují platnost pravidel.

Vládnoucí skupiny (míněno ty skutečné, ne zdánlivé, tedy jejich politické loutky) ovšem silnou většinu nepotřebují. Naopak, čím více negativním vlivem prostředí poškozených, frustrovaných, přiožralých a tabákem přiuzených, uzavřených jedinců s celou řadou rozvinutých (relativně dobře skrývaných) psychických poruch, tím více snadno manipulovatelných LIDSKÝCH ZDROJŮ!

"Zdroje tu jsou." citát nejmenované "veřejně činné" osoby
Každý má, co si zaslouží.
Chovej se k druhým tak, jak si přeješ, aby se druzí chovali k tobě.
Chybami se člověk učí.
Násilí plodí násilí.
Zbabělost je horší než násilí.
☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼
Chléb a hry.
Rozděl a panuj.
Lachende Bestien
Pan Řidič

Příspěvekod Stepan » úte 21 lis 22:58

HH: Jenže já mám splněny ostatní podmínky, včetně testů. Takže znalosti prokázány. Nemám tu docházku. Ale chápu kam tím míříš, ačkoliv kontext obou situací mi přijde odlišný. Mimochodem, až budu mít zápočtový předmět, můžu si zapsat zkouškový a tam mi ten certifikát uznají. A nemusím tam ani jednou. :D
Je to šaškárna, to docházka je ofiko požadovaná všude a tohle je poprvý za rok a půl, co to někdo řeší. =((
1.3MPi --> 2.0CRDi --> 1.4 16V --> 2.0TDi -->R6T? :ymdevil:
Stepan
Letec

Příspěvekod vonkreuz » stř 22 lis 07:47

Požadavky jsou dané. Ty chceš titul, ne vyučující. Aspoň tě to naučí pořádku :).
To je ten rozdíl mezi měkkými, obecnými, více častými obory a těmi méně častými, kde se hledí i na oborovou "hrdost" a glanc. Nás bylo v ročníku vždy jen jeden kruh do max. 30 lidí. Testovací seznamy na přítomnost na přednáškách byly běžné, zolerovaná max. 2 vynechaná cvičení, zkoušky vždy v obleku a kravatou/motýlkem. Když jsem pak slyšel u bývalé přítelkyně jak to chodí na bio fakultě Č.Budějovicích nevěřil jsem svým uším.
vonkreuz
Mistr volantu

Příspěvekod Potvora » stř 22 lis 10:40

Súhlas s príspevkom. Keď vidím "oblek" na skúšku, rifle dotrhané ako od svorky psov, je mi na vyprázdnenie žalúdka vrchnou cestou.
Potvora
Spolujezdec

Příspěvekod řidičBOB » stř 22 lis 11:32

Ale tak o tom to až tak není. Prof. Zahradník nám přednášel v obleku. Když nemohl, přednášel to za něj (dnes Doc.) člověk z fakulty v plášti, pod kterým měl cykloelasťáky :))
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod Lachende Bestien » stř 22 lis 18:50

Já zase když vidím lidi nosit kravatu, přemáhám nutkání je s ní uškrtit, abych jim konečně pomohl z jejich utrpení způsobeného nošením tohoto přiškrcujícího škodlivého oděvního doplňku.
Každý má, co si zaslouží.
Chovej se k druhým tak, jak si přeješ, aby se druzí chovali k tobě.
Chybami se člověk učí.
Násilí plodí násilí.
Zbabělost je horší než násilí.
☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼
Chléb a hry.
Rozděl a panuj.
Lachende Bestien
Pan Řidič

Příspěvekod řidičBOB » stř 22 lis 19:03

To máš tak - jsou místa, kde má i kravata své místo. Také jí nerad, ale třeba na jednání s manažery v Continentalu mne ani nenapadne, že bych si jí nevzal.
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod pavproch » stř 22 lis 19:15

Tak. Ač ji (včetně obleku) taky bytostně nesnáším, sou (pracovní) příležitosti/nutnosti, kdy mě ani nenapadne uvažovat že bych ji/ho neměl....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pavproch
Letec

Příspěvekod Stepan » stř 22 lis 19:44

Jak se v poslední době pracovně pohybuji po větší firmách, tak žasnu, jaké kreace jsou schopni lidé z kanceláří vyplodit a jak balancují mezi "informal" a "smart casual". Můj nejoblíbenější úlovek měl klasické polobotky, k tomu modré rifle, černé triko Under Armour s obrovským logem zastrčené do gatí a sako :-bd
1.3MPi --> 2.0CRDi --> 1.4 16V --> 2.0TDi -->R6T? :ymdevil:
Stepan
Letec

Příspěvekod řidičBOB » stř 22 lis 19:50

V tomhle jsou přeborníci Italové. Co ti umí vymyslet za kombinace, nad tím vždy žasnu :D
řidičBOB
Antiradar FAN

PředchozíDalší

Zpět na Ring volný