Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Bond007 »

ano pane Babiši, proč to dělat přehnaně jednoduše :)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Něco je špatně. Doma sem po zimní uzávěře chtěl zprovonit ventil s vodou na zalívání kytek na terase (na zimu mu zavřu přívod a nechám ho otevřený, aby v něm nezůstala voda = nezmrzla) a zistil sem, že ten ventil (už po 20-ti letech bydlení) umřel. Protože na něm není vůbec žádné označení, nic, taxem naslepo zadal do gůglu ventil pákový zahradní 3/8" 1/2" a.... hned první odkaz byl přesně ten ventil, co sem hledal, to není normální se takle trefit napoprvé bez pracného hledání a gůglení ... ventil za 88 káčé, poštovné za 119,-, no nekup to (dyž já ho potřebuju). Už je na cestě ke mně.
NIKDY nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci.... neska sem přišel z práce dom a na terase čumím na loužičku na zdi pod tím (v úterý namontovaném) ventilu.... ta sfiňa levná teče tělem (= neopravitelně). No nic no, tekoucí ventil pude do koše a já du gůglit jiný. Doufám, že ne levný.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Předseda »

V zimě jsem koupil tuhle mašinu s vidinou, že na jaře udělám šuch, šuch, šuch, šrouby hodím za sebe. Šuch, šuch, šuch, hotovo.
Ale ejhle! 300Nm nedokáže povolit šroub utaženy jen 120Nm. Nedalo mi to, šroub jsem povolil, dotáhnul rázovým utáhovákem a následně na to vzal momentovy klíč nastaveny na 120. No ještě jsem to dotáhl.

Tak jsem dement a nevím jak se ten rázový utahovák používá nebo je to takový shit?!

Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2041
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od GeneHawkins »

To je normální. Na kola se používá rázový utahovák s třeba 1400 Nm...
Tahle kočička to v životě povolit nemůže.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Předseda »

120 Nm není žádný moment. Lidl utahovák co má 400 to odjebe to vykroutí ani nemrkneš. Tady dost pochybuju, že to má vůbec nějaký Nm, když to šroub do kola zatočí 300 Nm, pak vezmu momenták se 120 a normálně ten šroub ještě dotáhnu a pak teprve cvakne 120 Nm...
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 246
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od spooon »

já mám od ryobi, taky aku, má 400NM a kola teda povolí naprosto v pohodě. Respketive sem s tím povoloval i šroub na poloose, kterej je většinou zarvanej jak svině. A po troše cukání a rozlousknutí jednoho asi 32mm NErázového ořechu (rázovej takhle velkej sem neměl) to povolilo.

Takže si myslím, že to bude prostě shit. No není to moc - dle jejich vyjádření na krabici - "attractive solution" :-D
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Předseda »

právě koukám že lidl utahovák 400Nm za 2ku si se vším poradí jak prd. Je možný aby na to měly vliv ořechy? Ten co tam mám 100% není rázovy, je z od momenťáku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od M.Z. »

Ořech na to určitě nemá vliv
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Předseda »

To jsem z toho fakt blázen.. přeci nemuže 400Nm udělat vrum a šroub je pryč. A 300 by s tím ani nehlo.. to se mi nějak nezdá. Jim to zkusím vrátit, že si nemyslím, že to dosahuje 300 Nm a ať mi to vydopropisujou. Zítra tomu ještě dám napít zda to třeba časem ten šroub nepovolí, ale dopadne to tak, že si v pondělí objednám ten utahovák z lidlu za 2ku.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2041
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od GeneHawkins »

Nedělej to, nestačí na to.
Našel jsem si, co používáme, opravdu 1356 Nm (jasně, deklarovaná hodnota), cena tak okolo 3-4 tisíc...
Ten z Lidlu jsme taky zkoušeli. Na kola to prostě nestačí.
Odpovědět