Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Předseda »

Už před rokem jsem mailem upozornil město Beroun na chybějící značku hlavní silnice. Konkrétní místo zde https://goo.gl/maps/fkfAGeacHpcPNNQ46
Od města, resp. vedoucího odboru dopravy a správních agend jsem dostal odpověď, resp. byl jsem v cc v emailu, který určoval doplnit dopravní značení... Do dnešního dne nic.. tak tvl :-?? X(
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Brus »

proč si někdo do životopisu vůbec dělá kolonku jazyky, když tam pak napíše pouze "český jazyk : expert, úroveň C2", pak píše o pokročilých znalostech tvorby webových stránek, včetně nekolika programovacích jazyků a hlásí se na uklízečku x_x
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

:D

Ale přidám se - taky jednu (uklizečku resp. uklízecí firmu tady z regionu) hledám na 1x týdně á 2 až 3 hodiny základní úklid ve firmě (PSČ 75662) - ta paní, co nám fčíl uklízí na DOP, už mi meldovala, že na konci roku ji to přestane bavit. :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Lachende Bestien »

Produktivita práce z daní placených zaměstnanců státních služeb je vskutku neuvěřitelná. :ymapplause:
Tak už to dopadá, když svévolně, neumětelsky a bez skutečné zodpovědnosti hospodaří s penězi svých chlebodárců - stávají se ve většině případů povýšenými a otupělými hovádky okázale ignorujícími vše, co jim nepřinese další navýšení moci a majetku na úkor svých živitelů.
Jejich převážně parazitický způsob života jim však jistě nelze závidět. :@)
A s dodržováním nějakých lhůt si též vůbec nedělají starosti, zatímco člověk v soukromé sféře je nucen reagovat na nějaké úřednické útoky na jeho majetek či svobody v řádu 3, 8 nebo max. 14 dnů a už vyhrožují sankcemi za nesplnění těchto mnohdy velmi krátkých lhůt, arogantní býrokradi nenuceně hrají měsíce či roky mrtvého brouka, protože vědí, že jim reálně nic nehrozí - za své konání nenesou prakticky žádnou zodpovědnost, resp. z materiálního hlediska nic vážného jim nehrozí.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2042
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od GeneHawkins »

ExFun píše:A tobě přijde systémově v pořádku danit vlastnictví? A je to vlastnictví, když za to někomu musíš platit? Co třeba platit za to, že máš manželku?
Samozřejmě. Dokonce danit vlastnictví nemovitosti je existenciální nutnost. Na Zemi je omezené množství nemovitostí a tato daň jako jediná brání trvalé kumulaci do jedněch rukou a tím dává možnost získat nemovitost i generacím budoucím.
Naopak danit příjem je ničím logicky neodůvodnitelný nesmysl.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Lachende Bestien »

GeneHawkins píše: Samozřejmě. Dokonce danit vlastnictví nemovitosti je existenciální nutnost. Na Zemi je omezené množství nemovitostí a tato daň jako jediná brání trvalé kumulaci do jedněch rukou a tím dává možnost získat nemovitost i generacím budoucím.
Naopak danit příjem je ničím logicky neodůvodnitelný nesmysl.
Haha, existenciální nutnost, to se povedlo. :D
Nejspíš jste vy a/nebo vaši příbuzní a známí zaměstnáni ve "státních" službách veřejnosti, nebo obecně plynou vaše příjmy ze "státního" rozpočtu.
Jinak si podobně tragikomické "perly" lze vysvětlit jen obtížně.

Edit. Aby bylo jasno, mám na mysli osobní vlastnictví fyzické osoby jako je trvale obývaná nemovitost, tzn. rodinný dům s pozemkem. Ovšem nic neplatí absolutně, i zde bychom jistě mohli stanovit určité hranice - např. máte-li na novostavbu/rekonstrukci za několik desítek mega s několika(desítek)hektarovým pozemkem okolo, pak určitě nebude problém zaplatit daň. ;)

Ale jak je všeobecně známo, nejvíce daní zaplatí lidé s nejnižšími příjmy, naopak třeba ty nejbohatší korporace jsou schopny se placení daní takřka vyhnout přes různé "daňové ráje" (což by naprosto samozřejmě mělo být ilegální) apod.

A jelikož jsou "profesionální" politici pouze loutkami co se skutečně důležitých (ekonomických) rozhodnutí týče, rozumné zdanění těch nejbohatších, čímž bychom jim mj. i pomohli od psychických poruch spočívajících ve vysávání extrémního množství prostředků z ekonomiky a zcela iracionálního a patologického hromadění majetku na stovky či tisíce životů, s největší pravděpodobností absolutně nehrozí. $-) $-) $-)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

Chjo, no. Člověk (chodící do práce polemleseloukou3) doplácí na druhé.....

Kousek tady od mojí firmy má kdosyk na kusu volného (zřejmě soukromého) pozemku / louky udělanou krátkou motokrosovou dráhu pro krosky (motorky) s páru hromadama hlíny = skokama a tak ..... v poslední době se na ní začali prohánět asi tři výrostci na (malorážných) křoskách. Mně vadí už jen to, že dělají kravál, nechápu to, jak to ti lidi, co bydlí okolo, snesou (ta trať je vlastně mezi rodinnýma domama).

Enemže ta trať těm výrostkům asi už byla málo, tak začali jezdit i do lesa, zrovna tam, kde já polemlesemloukou3.... že to krapet rozjezdili mi neva, ale majiteli jednoho pozemku, přes který trasa vede, to asi va, takže jim (a mně taky) naskládal do/přes cestu asi osum soušek. Výrostci už jezdí jinundyma. Účel to teda splnilo, ale.... kdo to má kura při cestě do/z práce furt přelízat? ....ale uklízet to nebudu, to by tam ti výrostci zase začali jezdit...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

Stačilo by pár výchovných a dali by pokoj ;) Nj, ale je blbá doba, taková výchova by se dnes řešila jako dřív vražda :(
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

Ufff, tak ten (4denní) týden strážní služby ve firmě (hlídání příchozích zásilek, a že jich bylo) mám (skoro) za sebou, ještě má dneska přijet TopTrans s dobírkou a budu mít fertig. Ale bylo to dlůůůůhe, táhly se ty 4 dny jak smrad. Dyž firma pracuje/funguje, tak mě sice chlopi často otravujou s naprostýma kktinama, ale aspoň se to tak netáhne.... no nic no, příští týden (má být lidsky, žádné třicky, po ránu dokonce i jen kolem deseti) orazím (mno, spíš se zruším) na bajku a taky doufám něco pom4Zlikuju.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
SamotZdeny
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 28 bře 14:52

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od SamotZdeny »

Jsem OHROMNĚ nadšený.
Po 20,či kolika letech co jsem budoval solární klolektory,tak praskl měděný výmeník (šnek) v bojleru(nerez,800L).
I rozhodl jsem se,že udělám výměník z nerez vlnovce.Flexira,Eurotis.
Potřebuji asi 15 metrů.Jaké bylo moje překvapení,že to nebude jen tak.
Všichni prodejci mi nabízeli prvně celý bojler,poté co jsem uvedl hodnoty,tak mi ,jinými slovy, řekli,že pro mě nic nemají.
Jako maloodběratel mám nárok na max 5 m(balení které běžně prodávají),nebo pak celé balení 50m.
Rozdělit balení neexistuje."Pane to by jsme prodávali 2 roky..."
Chtěl jsem Flexiru se systémem O kroužků.Potřebuji 4 matice 4 zajišťovací C kroužky,a 8 O kroužků.Navštívil jsem minimálně 10 prodejen (4 v Brně)Nikde nemají.
Tož jsem zavolal výrobci.Stejný prob.Malo ho nezajímají,a velko musí odebrat minimální balení 50m vlnovce,50 matic,C,i O kroužků. X( X( X( .
Tak jsem tedy slevil ze svých požadavků,a že koupím 15 m "měkké" měděné trubky 22 mm,a vytvořím to zase z mědi.
Opět jsem narazil.Jen 6 v m tyčích.Nebo na objednání,a zase odebrat celé balení ...
SAKRA.
Když jsem to budoval(svépomocí),stačilo zavolat,a do druhého dne to bylo!
Odpovědět