Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvekod řidičBOB » pát 22 čer 10:18

i pokus o vraždu v extrému.

To už je trochu moc i na tebe, ne? :))
Winners never quit and quitters never win.
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod driver » pát 22 čer 10:33

Postačí když státní zástupce má dojem, že tam byl úmysl, to ostatně není problém kvalifikovat i u toho Demolition Derby, cos teď dával foto ;)
Zákon č.361 o silničním provozu, §30: Znamení o změně směru jízdy MUSÍ řidič dávat VČAS PŘED ZAPOČETÍM jízdního úkonu.
driver
Letec

Příspěvekod řidičBOB » pát 22 čer 10:43

pokud se nepletu, tak ani Lacina nebyl souzen za vraždu ve stádiu pokusu...
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod _sulcik_ » pát 22 čer 11:03

driver píše:To, že mu nedáš přednost jen proto, že měl jet pade je vždy nedání přednosti v jízdě a možná i pokus o vraždu v extrému.

To není pravda, byl jsem na pár přednáškách, kde přednášel soudní znalec a tyhle věci se celkem složitě dopočítávaj. Musíš spočítat bod kdy ten na hlavní spatřil toho na vedlejší, a pokud by v tom bodě začal brzdit z předpisové rychlosti a dobrzdil by, jde vina na řidiče na hlavní (je to maličko složitější, ale v principu je to tak). Jednoduše řečeno, pokud ve městě poletíš kilodvacet a někdo ti tam z vedlejší vjede, půjde vina za tebou.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
_sulcik_
Řidič začátečník

Příspěvekod řidičBOB » pát 22 čer 11:16

přesně tak...ono se vždy prokazuje, zda dotyčný mohl takové porušení předvídat, vzhledem k závažnosti porušení předpisů řidiče, který by jinak měl přednost
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod oxik » pát 22 čer 11:27

:D :D driver má fakt výživný komenty
nicméně bych to uzavřel tak, že řidič je pořád jednou nohou v kriminále a druhou v hrobě :ar!
Všichni jsou blázni, jenom já jsem ponorka
oxik
Letec

Příspěvekod _sulcik_ » pát 22 čer 12:08

Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
_sulcik_
Řidič začátečník

Příspěvekod Kavis » pát 22 čer 12:51

_sulcik_ píše:
driver píše:To, že mu nedáš přednost jen proto, že měl jet pade je vždy nedání přednosti v jízdě a možná i pokus o vraždu v extrému.

To není pravda, byl jsem na pár přednáškách, kde přednášel soudní znalec a tyhle věci se celkem složitě dopočítávaj. Musíš spočítat bod kdy ten na hlavní spatřil toho na vedlejší, a pokud by v tom bodě začal brzdit z předpisové rychlosti a dobrzdil by, jde vina na řidiče na hlavní (je to maličko složitější, ale v principu je to tak). Jednoduše řečeno, pokud ve městě poletíš kilodvacet a někdo ti tam z vedlejší vjede, půjde vina za tebou.

Nevim, jak to je dnes, ale ja v r. 2007 udelal bouracku se zranenim, kdy jsem nedal prednost motorce policii jsem rekl, ze si myslim, ze nejel 50. Slo to k soudu (tezke ublizeni na zdravi z nedbalosti), znalec rekl, ze v okamzik stretu jel 73 km/h a to tam nechal slusnou caru a v pripade, ze by jel 50 jak mel, tak se v te krizovatce ani nepotkame, trefil me az za zadni kolo u favorita. Soudce k tomu sice prihledl, ale rekl, ze dat prednost, tim padem neohrozit je vice, nez dodrzet rychlost a vinu nechal na me.
Kavis
Pan Řidič

Příspěvekod řidičBOB » pát 22 čer 13:25

jistě, protože oni používají termín "výrazné překročení" povolené rychlosti... A to je vždy z odkazem na místní situaci, ale zpravidla, pokud je křižovatka přehledná, tak je to dvojnásobek rychlosti, kterou se smí jet.
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod Kavis » pát 22 čer 15:57

Nerikam, ze je tam vylozene neprehledna, ale ja si do dneska myslim, ze jsem blbe zastavil a prehlidnul ho pres sloupky zabradli kolem silnice, ktere z urciteho mista omezuje vyhled, myslim to tak, ze kdyz je to zabradli oblouk, tak se ty sloupky z urciteho pohledu "seradi" a udelaji jakoby zed. Videl jsem ho az tak 3 metry vedle auta. Ale jestli tam nechal tak 20m caru a narazil v rychlosti pres 70, tak asi kolem toho kila jel.. Dneska uz je to po tech letech stejne jedno.
Kavis
Pan Řidič

PředchozíDalší

Zpět na Ring volný