Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od M.Z. »

Stepan píše: stř 26 říj 23:35
petr_riha píše: stř 26 říj 06:55 Úplně vidím tenhle případ u soudu. Pro tu prdel bych to tam klidne dotáhl… zákazník zákazníka, ty vole.
Tak jsem se dozvěděl ještě líp. Ten pán, co mi volal, není dodavatel zákazníka našeho zákazníka, ale dodavatel dodavatele zákazníka našeho zákazníka, přičemž to, že to my zaplatíme (=je to s náma domluvený) mu řekl právě dodavatel zákazníka našeho zákazníka.
To by ses posral =))
Každopádně k soudu to nemá vůbec důvod dojít. Z právního ani morálního hlediska jim nedlužíme nic a jde prakticky o drobný.
Jenom bychom to rádi uzavřeli nějak se ctí, republika je malá a nechci si dělat ostudu.
Takže máme domluvený kontrolní den. Ve složení ->

Dodavatel dodavatele zákazníka našeho zákazníka, kterej se nebojí krimu.
Dodavatel zákazníka našeho zákazníka, kterej našim jménem zadává práce. Aniž by o tom informoval, či s náma vůbec kdy mluvil.

To bude hrozná švanda =))

Každopádně pak referuj, zatím je to napínavé :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od GeneHawkins »

jerry píše: čtv 27 říj 10:49 Tak přesně kvůli lidem jako ty máme v Česku 2x vyšší inflaci než v Německu. Hlavně být zapojen v té správné skupině dojičů kapitalismu:-)))
Na kolikpak to asi přijde v Německu s poloviční inflací... Na půlku?
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

Poslední osobní zkušenost německá zkušenost. Výměna oleje Suzuki Swift Sport. Olej + filtr vlastní zakoupený na německém e-shopu (www.motointegrator.de) za cenu výrazně lepší než na českých e-shopech. Výměna v menším servisu s dobrou pověstí, kam jezdím už léta. Za práci včetně zahřívací jízdy a likvidace starého oleje a filtru placeno 35 EUR cash. A ten rodinný servis prosperuje už dvě generace. Naštěstí nemusím jezdit k českým podnikatelům jako petr_riha za více než 3500 Kč/hodina:-)))
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

petr_riha píše: čtv 27 říj 11:31 Tak asi jsi toho nenapracoval dost, když mas potřebu všechny kolem obvinovat z dojení eraru. Nebo to nechápu.

Nicméně pokud ti něco za 3,5k přijde drahé a umíš to přinést na trh za zlomek ceny, tak směle do toho. Náklad minimální, zisk garantovany, chata na seychelach za par měsíců. Mě by to obchodně/ekononomicky za necelé 3k za kus smysl nedavalo.
Já měl a ještě někdy mám moji činnost založenou na principu dobrá cena při minimálních nákladech a maximálním zisku. Umění není být drahý, umění je vydělat dost a přitom být cenově přijatelný.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

A jenom takový hloupý dotaz: na těch 35€ jsi dostal doklad?? ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od mattonecz »

To stopro :) ja ted kupoval drevo na terasu taky bez dokladu, 21% je holt dost. Ale sou to strelci to takhle prodavat.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

Ano. Ale v autorizáku si nikdo nic takového nedovolí. Ani ve velkém servisu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

BOB: Upřímně, při částce 35 Euro mě ani nenapadlo si brát účet. Prostě jsem zaplatil paní na kase a šel. Když mi dělá větší věci, tak účet mám. Proč bych měl zkoumat, jak a kdy to zaúčtovává? Ceny mají i s účtem rozhodně lepší než v Česku. Porovnat to umím, na vlastní kůži to znám na obou stranách hranice. Víš, je fakt postavené na hlavu, když většina zboží a teď už i služeb je levnější v zemi, kde jsou platy skoro 3x vyšší. Já vydělávám a platím daně a pojistné v Česku, ale z víc jak poloviny utrácím v Německu. Není moje chyba, že mi v Česku neumí nabídnout adekvátní cenovou úroveň a kvalitu.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od abgx1 »

Kto by to bol povedal, ze je v CR nizsia zivotna uroven ako v nemecku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

Nepsal jsem o životní úrovni, tedy o reálných mzdách, ale o cenách v absolutní výši. Vzhledem k nižší kupní síle v Česku bych čekal větší tržní tlak od spotřebitelů na obchodníky a v reakci na to nižší ceny než v Německu. Ale opak je pravdou. Paradoxně nejvíc spořivý jsou bohatí Švýcaři, nejvíce rozhazovační chudí Češi, Němci jsou někde mezi oběma. Každopádně je to zajímavý fenomén.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět