Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

HM: Já osobně jsem v pohodě zajištěn. Ale při převratu byla asi očekávání trochu jiná. Hlavně kde budeme za 30 let v rámci Evropy. A jenom z porovnávání a následné kritiky může dojít ke zlepšení, jinak je to odevzdaná stagnace. Přizpůsobování se, to umíme dobře už přes osmdesát let.
EDIT: Ještě si živě pamatuji, když jsem na počátku devadesátek kritizoval Klause za špinavou privatizaci a umožnění tunelování bank, tak mě mnozí říkali, abych se přestěhoval na Kubu. Btw na rozdíl od řady privatizátorů a zlodějů jsem nikdy u komunistů nebyl, naopak jsem byl signatářem Několika vět.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HondaMan »

jerry: Kritika je v pořádku. Souhlas. Jen mi přijde hloupé, když slyším neustále kritiku všeho nového, protože na staré jsme zvyklí a stačilo to.
"Očekávání kde budeme za 30 let" je hezký případ nepřizpůsobivosti. Fixace na hromadnou výrobu, technické vzdělání, práce pro naše lidi... bylo špatně už v 90's. Dneska se prachy "dělají" online, fintech, crypto, víceoborové vzdělávání, globalizace, outsourcing výroby... CZ školství zaspalo dobu o několik desetiletí. Žalostná úroveň školství se ukázala teď při online výuce.
Když se ale zeptám lidí kolem sebe, tak spousta z nich bude podporovat dílny na zš, aby se děti naučili s pilníkem a stěžovat si, že už neplatí zlatý standard.

Příklad mě blízký. Sousedův kluk teď maturuje (průmka se zaměřením i na IT). Místo zahraniční staže a přípravy na vš mu rodiče zařídily prázdniny ve slévárně, aby poznal "co je to život" a táta už mu tam dojednává po prázdninách místo. Narodil se na vesnici v Beskydech, začal si tam rekonstruovat patro u rodičů, naprcá tam nějakou lokální nánu, všichni tam stráví svůj nuzný život, bude nadávat na zkaženost západu a lidi z měst a nakonec umře. Už v 18 má názory, za které bych se styděli i moji o 2 gen. starší rodiče...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5407
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

:D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HondaMan »

Ještě tu chybí druhý velkotovárník a jeho úsměv :)

btw. Proč studuješ ekonomku a ne třeba strojárnu?
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5407
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Protože bych dobrej strojař (stejně jako třeba právník) nebyl, nemám na to předpoklady, pečlivost vopravdu není moje silná stránka. Už udržet CRMko v "ne-bordelu" je pro mě celkem oříšek :D
A navíc vzhledem k "naší velikosti" už by hodnota majitele měla bejt jinde než v tom, že dělá cenový nabídky nebo kreslí formu na vstřikování.
Na strojarnu jsem původně chtěl jít na ten "ekonomicko-strojni" obor, nicméně ten obor prakticky v ty době koncil Bc. a jako každej správnej 90s podnikatel, si i naši potrpí na formálním vzdělání svých dětí a Bc. není dostatečné. ;;)
Ekonomka nabídla možnost se pár let poflakat a zakalit ve velkomeste, vyzkoušet si všechny možný pozice "na cizím", posbírat zkušenosti, udělat si pár perspektivnich kámošů... Časová náročnost, v průměru 5-6 hodin týdně, spíš ani to ne.
A teď sem se pro jistotu ještě dostal na práva, protože nemuset ještě pár let neplatit odvody, jooo to se vyplatí :ymdevil:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Předseda »

Předseda píše:V zimě jsem koupil tuhle mašinu s vidinou, že na jaře udělám šuch, šuch, šuch, šrouby hodím za sebe. Šuch, šuch, šuch, hotovo.
Ale ejhle! 300Nm nedokáže povolit šroub utaženy jen 120Nm. Nedalo mi to, šroub jsem povolil, dotáhnul rázovým utáhovákem a následně na to vzal momentovy klíč nastaveny na 120. No ještě jsem to dotáhl.

Tak jsem dement a nevím jak se ten rázový utahovák používá nebo je to takový shit?!

Předseda píše:To jsem z toho fakt blázen.. přeci nemuže 400Nm udělat vrum a šroub je pryč. A 300 by s tím ani nehlo.. to se mi nějak nezdá. Jim to zkusím vrátit, že si nemyslím, že to dosahuje 300 Nm a ať mi to vydopropisujou. Zítra tomu ještě dám napít zda to třeba časem ten šroub nepovolí, ale dopadne to tak, že si v pondělí objednám ten utahovák z lidlu za 2ku.
Protože tehdy ten utahovák v lidlu vyprodali, tak začal být zase k dispozici až nyní.
A zde srovnání


GeneHawkins píše:Nedělej to, nestačí na to.
Našel jsem si, co používáme, opravdu 1356 Nm (jasně, deklarovaná hodnota), cena tak okolo 3-4 tisíc...
Ten z Lidlu jsme taky zkoušeli. Na kola to prostě nestačí.
Neměl jsi pravdu. Povolí to jako prd.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 870
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od 970ka »

Jsem to řešil zrovna dnes a objednal toto ,tak to by mohlo fungovat,má to celkem slušnej krouťák,avšak za desítečku.
e238a03db50bdc26c8e98f9fc64c291f--mmf1000x1000.jpg
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Předseda »

To je slušný. Lidl prodává ještě Performance za cca 130€ který má 1900 Nm povolovací a 1356 Nm na utahování. A to je slušný macek. Kdyby ho měli skladem, tak si vezmu ten.
https://parkside.6f.sk/2020/11/30/aku-r ... z-baterie/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5407
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Když jsem na konci dubna sestřelil zajdu a o 2 dny později mi to auto vykradli, opravdu mě nenapadlo, že ještě dneska budu bez auta. Dokonce jsem jednou musel jet Regiojetem a málem z toho chytil psotník.

Po neskutečných vojebech s provedením servisního úkonu samotnýho, se mi, 5 dní po zaslání podkladů pro pojišťovnu, ozval technik. Že mu to nepřišlo a že na mě čeká.
V autorizáku jim totiž přílohy větší než xyMB neprojdou mejlem asi.
Leteckou poštu neumí.
Tak jsem to posílal po jednom, jak úplnej kokot.
Druhej den volám na pojišťovnu, že kurva ale šup šup. Normálně nám likvidují do druhého dne všechno, i pár let zpět totálku kamionu.
Odhaluje se problém.
Autorizák, z mně kurva ale úplně nepochopitelných důvodů, vystavil dvě faktury. Jednu normálně na majitele vozidla, tak jak má bejt. Ta je mi zrovna úplně k hovnu, protože koho by napadlo, že výměna okna + materiál bude stát míň než 5k...
Ale na tu druhou napsal mě, jako fyzickou osobu. S IČO právnický osoby, sídlem, se vším. Jako plátce DPH, když já kurva nemám ani živnost =))
Takže jim to v pojišťovně vyhodilo chybu, spadlo to někam pod stůl. A teď se čeká. Asi na Godota. V servisu tvrdí, že udělali všechno dobře.

Jo a věci z vykradenýho auta pojišťovna nekreje, protože pane, vy ste to neměl všechno zamčený v kufru? Tak to běžte do prdele.
:D

To je radost tohle.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5407
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Teď mi volal pojišťovák, že jim ještě chybí nějaký podklady, že servis nedodal. Poseru se z toho.

Když si tak uvědomím, co jsem za ten měsíc stihl vytéct do taxíků, jízdenek na bus, jednoho flastru za jízdu načerno v MHD a náhradního auta na pár dní.. a ještě ty nervy s blbečkama.

Tak mi vyjde, že odtah z Prahy 150 kiláků do "našeho" servisu by mě vyšel asi levnějc, vyřízení by netrvalo měsíc a "naši" by mi určitě nějaký náhradní auto zadarmo bez keců dali. :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět