Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od _sulcik_ »

ono to není tak jednoduchý. Dealer ti to nemůže prodat. Co může udělat je přihlásit to auto na sebe na jeden den a pak ti to prodat, což už je oser a navíc by se to dělat nemělo.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Mě to pravé překvapilo... Znáš důvod, to jim to zakazuje automobilka / importer?
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2043
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od GeneHawkins »

HOUZJ5AJ píše:Trochu si postěžuji. Oficiální německy dealer mi odmítl prodat nové auto s tím, ze export nedělají, jedině jestli mám firmu v DE, tak by mi to prodali... To jako vážně?!
Standard, kvůli DPH. Nic samozřejmě přihlašovat na nikoho nemusí, ale jsou firmy, které se tím zabývají.
Čekal by na DPH do svého daňového přiznání a to nechce. Taky má možná špatné zkušenosti s prodejem na východ...
Ale nikdo mu to nezakazuje, ani nemůže. Jen nechce.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Lachende Bestien »

Netušil jsem, že "DPH" lze takto efektivně využívat k omezování nákupů zboží v zahraničí.
Prostě nakoupíš předražený šunt v Chechostánu a basta fidli, zdejší "specifická" a vůči úrovni většiny mezd nehorázně předražená (ne)kvalita ti musí stačit, to py tag chralo, apy ßi chechische untrmensch nakupofala f germland! Verboten!

Jak a proč se vlastně liší doba, za kterou prodejce dostane dépéhá od české nebo německé firmy?

Zjevně si přeplacení zkorumpovaní í jů byrokradi válí své líné šunky a koule, místo aby byli aspoň trochu svým živitelům užiteční tvorbou smysluplných právních norem zjednodušujících podobné transakce. :@)
Ale chápu, když jde byrokradům o nemalé výpalné jako je dépéhá, veškerá snaha o racionální přístup se odebírá promptně do peache. $-)
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Ad GH: Díky za objasnění. To, ze jim to zakázat nesmí vím, zajímalo mě, jestli to stejne nedělají... Nicméně to vysvětlení s DPH chápu... Ale štve mě to stejně... Navíc by to vyřešil tím, ze si od kupujícího vezme cenu s DPH a pak ji vrátí, ale to je asi pro ne vopruz...
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Brus »

kupoval jsem nové v DE a udělali to jak píšeš. Ve chvíli, kdy jsem jim poslal naskenovaný velký TP, že auto je přihlášené na tu firmu, která kupovala, tak zálohu ve výši DPH poslali zpět
Pravda vyděsí
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Tak nakonec dealer překvapil. Po nabídce, že mu to zaplatím s DPH prodej odsouhlasen. Jupí! :D A teda rázem maximální vstřícnost v jednání a bleskové reakce na email. Teď jen vymyslet, jak to sem dostat, resp. kdy to vlastně půjde...
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od rhinos »

twl ta edalnice je fakt na palici.
Jako je super ze mi prijde info o koncici platnosti znamky ale bylo by fajn vedet ke kteremu vozidlu :D
Treba identifikace platby nebo neco...clovek kdyz ma vic aut a nebral znamku zrovna na rok tak aby premyslel ktere to asi je ;)
I kdyz ono je to ted vlastne jedno :D
Citroen C4 GP
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Bond007 »

rhinos píše:twl ta edalnice je fakt na palici.
Jako je super ze mi prijde info o koncici platnosti znamky ale bylo by fajn vedet ke kteremu vozidlu :D
Treba identifikace platby nebo neco...clovek kdyz ma vic aut a nebral znamku zrovna na rok tak aby premyslel ktere to asi je ;)
I kdyz ono je to ted vlastne jedno :D
Ja jsem v prosinci platil asi za 7 firemních aut a ke každému mi přišel identifikační kód pro správu toho konkrétního vozidla.. to nemáš?
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od rhinos »

to samozrejme ano pri platbe....
Ale ted pri emailu o blizicim se konci nejsem schopen z toho emailu identifikovat o ktere auto jde...
Ja to teda vim ale prislo by mi logicke aby to bylo soucasti tohoto notifikacniho emailu
Citroen C4 GP
Odpovědět