Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1940
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Lachende Bestien »

Drtivá většina běžně prodávaného pečiva není celozrnná, čímž přichází o řadu pro tělesné zdraví cenných látek, a navíc do nich jejich producenti nas..ypou qanta cukru, soli, aromat, emulgátorů, stabilizátorů, "kypřících" látek aj. "lahůdek", aby podle chuti se rozhodující nakupující co nejvíce navnadili.
Nejlépe se na pečivo vykašlat (ne doslova, to by vás v současné době antivirové hysterie mohli taky přímo v obchodě zlynčovat :ympeace: ) úplně. Nebo si najít třeba menší lokální pakárnu, zkusit nějaké "farmářské" šopy s místní produkcí etc., zeptat se na složení a požadovat jen celozrnné, nebo nejlépe pečivo ze zrní neobsahujícího lebek. Problém pak ale bývá s poněkud nespokojenými chuťovými pohárky. ;)

Edit k výživě: K té divoké zvěřině/rybě možno přidat třeba škrcenou hnědou rýži nebo svařený brambor, luštěninám se též nevyhýbat - nejlépe v naklíčené podobě.
Nebo si jako tradiční chech dát v hospodě na přepáleném rostlinném tuku připravenou sýrovou smažku s hranolkama a tatarkou, zapíjet dvanáctkou a prokládat hanáckou. :ymparty:
zde.
Řidič začátečník
Příspěvky: 107
Registrován: čtv 19 dub 09:31

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od zde. »

řidičBOB píše:BTW: už týden máme v CZ na celnici zásilku ochranných pomůcek z našeho závodu v Čičíně. Posláno DHL, ale Schiller gestapo to zadržuje a nikdo neví proč... Tedy asi tak nějak všichni tušíme... Ale pak by mi mohl někdo také vysvětlit, jak mám zajistit (zákon mi to nařizuje!) ochranné pomůcky pro své zaměstnance? :-?
My si nechali poslat 2x 500 roušek s nějakým uhlíkovým filtrem z Vietnamu a úplně bez problémů. Samo jsme zaplatili clo, tak jsem se těšil, jak budu žádat o vrácení až to schválí a kdepak, o vratku může žádat jen státní subjekt nebo charita.
Vám to clí DHL?
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od honziss »

I kdyz mas pecivo od pekare, kterej ma kvasek za peci, vajicko od slepicky a mliko kazdy rano cerstve nadojeny, tak ho stejne smicha s moukou, kterou koupil a v ni je neco aby se to nelepilo, neco aby to neplesnivelo, atd...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

zde.: jo, poslali k tomu nějaké lajstro na vyplnění. Kolegyně jim to vyplnila a poslala zpět. Dorazilo to ve čtvrtek tuším k nám do firmy.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

...a o5 se zpožděním: Ref pečlivo - kuju za podněty, ale... myslím, že vše co tu bylo zmíněno už mám za sebou a bez (pozitivního) výsledku - nafukuje mě i ze 3 dny starého, kváskový šleba atd... a fčíl ňa (asi) začalo nafukovat aji z teho knekebrotu - to si ale ještě musím vyzkoušet/ověřit. Chjo no. Ale sem tu a dejchám, takže vlastně pohoda. :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:
pavproch píše:Collateral damage.

Chjo no, že nic nemůže být "normální"..... po 20-ti letech provozu stávajícího traktoru sem se rozhod, že domácí traktor (na sekání trowy na zahradě a na podzim i sběr listí, viz moje poslední stížnosti tady) má svoje odslouženo (a je to ňom sakra znát, a to nejenom na vzhledu) a že na začátku příští "zemědělské sezony" pude a bude nový.

Bohužel ale náš místní prodejce zahradní techniky (kterého mám ráth, nakupuju u něj protože je ochotný, doveze, odveze, protiúčet a tak) prostě nemá v sortimentu traktor s odnímatelnými / odnositelnými koši na posekanou trowu / listí (jak mám na stávajícím traktoru, bůhví, esli ale vůbec ještě neska něco takového někdo nabízí...). Čili bude traktor s integrovaným velkokošem vzadu za sedadlem pylotha s nacouváním na místo výsypu a vysypáváním koše zatažením za vysypávací páku.

Takže to bude znamenat nejen kompletně předělat "parkovací pořádek" v garáži (nový traktor bude o ca metr delší než stávající a tímpádem se nevleze před m4Zlika, proto budu muset parkovat vlevo před ním, tj. celé "parkovací stání" pro bicykle pude tam, kde je neska traktor s tím i předělat "parkování" pro skijoffki - ca 10 párů prken, atd....), ale i na zahradě vybourat jedno plotové pole (mám "složitý" dřevěný plot se stříškou z pálených tašek), udělat z něj bránu k příjezdu k hromadě hnoje / posekané trowy a zrušit stávající pěší branku k hnoji.

Chjo no, ale zase aspoň se nebudu nudit, že..... :D
A už je to tady - že po mně prodejce chce abych zaplatil frakturu za ten nový "kombajn" (přiveze ho příští týden), s tím sem počítal a umím s tím žít, ale že budu muset rozdrbat "půlku" garáže/dílny a plotu kolem zahrady - chjo no..... snad se teda na velikonočky vrátím z vyhnanství a budu mít na to (s pomocí juniora, dyž je fčíl doma a cuká mu to rukama/nohama) 4 dny to všechno připravit/předělat.
Nový kombajn už spí v garáži vedle m4Zlika, na vybrané místo se vejde moc hezky.... fšechno ostatní je ale naprd - m4Zlik musí parkovat jinak (sem zvjedaff, kdy mu něčím odřu prtelku nebo blatníky), na bajky budu muset udělat nové držáky/stojany a stejně budou překážet, v dílně mám fčíl bordel jak v tanku (než si zase fšechno najde své nové místo) a vůbec .... nový kombajn má asi milion bezpečnostních pojistek a jiných EU pičičand (+ asi 100 stránkový návod), že se fsadím, že ho (až budu chtít v qětenci poprvé sekat trowu) ani nenastartuju a budu muset volat prodejce o (vzdálenou) pomoc po tydlifonu. Chjo no. Ale aspoň je hezky nový (nevotlučený), má stejnou žluto-oranžovou barvu jako ten starý (vyhnaný za doměnu po 20-ti letech dobré služby ven před barák pod plachtu než si ho švára odveze).

Ale prý mám do toho Briggse i do Stratona, co ho ženou, lít enem 100voltový benzín..... :D To mi problém činit nebude, dyž to stejně liju do fšech svých vehiklů.... :ymhug:

Zítra začnem s juniorem předělávat plot, abych moh s novým kombajnem nacouvat k hnoji a vysypat sběrný koš .... ale až odpoledne, dopoledne na fšechno (i nový kombajn) prdim a pokud nebude extra kosa idu bajkovať. Třeba mě při funění proti kopcu napadne jak něco předělat inak a líp. A bezbolestně.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

DODATEK

Jo, a kombajn má nějakou "spešl" (ešče sem neštudoval v čom spešl) baterku, že k němu dávají spešl nabíječku (něco jako c-tek), má dokonce i spešl konektor hned vedle klíčků a má se prý ta nabíječka na to píchnout na celou zimu (kdy není f provozu). NIKDY! :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Spectral »

pavproch píše:má se prý ta nabíječka na to píchnout na celou zimu (kdy není f provozu). NIKDY! :D
Obrázek
:ar!
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HondaMan »

Jeho omlouvá jen geografický původ...
Možná už jsem se ptal, ale proč ne robot?
2.9T RWD
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5480
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od M.Z. »

Robot žere děti
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět