Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16350
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

Jo, oni mi (za nějakou dobu, až to nastane) nadiktujou jak to chtějí, ale já jim už fčíl musím dát pevnou, závaznou cenu.... ~x(
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

nevím jak to děláte na valašsku, ale odstavce smluv ošetřující třeba změnu ceny, třeba v případě vývoje ceny vstupů, jsou malým českým firmičkám na Vysočině důvěrně známy. :)
myslím si, že do podobných problémů jako ty se dostává jakejkoliv jejich mimoostrovní dodavatel. Takže oni to určitě musí nějak pořešit.
Ale co ti budu povídat, seš v oboru dýl než já na světě.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od 406 Coupe »

Za dvacet let v zahraničním obchodě jsem neviděl úspěšně uplatněnou cenovou doložku - ne, že bych neviděl řadu pokusů o ní. Ale jako nechce spáchat sebevraždu dodavatel, nechce to ani odběratel.
Protibrexitovou doložku nabídky/smlouvy asi sestavit jde, ale cena právní pomoci by mohla být vyšší, než hodnota dodávky z "malé firmy z Valašska". A nikde není psáno, že jí odběratel akceptuje. Zvlášť když je to velká nafuněná firma s právními službami renomované právní kanceláře se sazbou 1.000,- Lstg/hod.

Nejde jenom o cenu, ale co když bude na to zboží po brexitu uvalené clo a odběratel ho nezaplatí? Zboží bude ležet za mastný peníze v celním skladu a odběratel bude inkasovat penále za nedodání. Nebo technici nedostanou víza pro vstup do Británie? Co pak? Zmatek na britské straně může trvat klidně několik měsíců a penále dodavatele sežere.

A co otevřeně odběratelům napsat, čeho se bojíš a zeptat se jich, jak navrhují rizika vyloučit? Aspoň uvidíš, jak seriózní jsou.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3967
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HondaMan »

Pp: při vší úctě k tobě i tvé firmě, tuhle připosranost moc nechápu. Vztah musí být rovnocenný bez ohledu na velikost, způsob vlastnictví nebo domovinu. Ty dodáváš stroj a oživení. Vícenáklady spojené s politickýma rozhodnutíma by měly jít min. 50/50. Prodáváš prodokt, který očividně chtějí, tak proč neustále ustupovat...

406: v mezinárodní dopravě uplatňujeme cenové doložky zcela běžně. Palivová, mýtná, mzdy řidičů, inflace...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16350
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

@HM: zkušenost mě vycvičila.... přál bych Ti někdy zažít jednání třeba s nákupčíma (strojů a technologií) z žabožroutského ústředí Valea, to byl takový masakr, že do dneška z toho mám špatné spaní. Připadal sem si jako špinavá roztrhaná onuce.

Jediné pozitivum bylo, že nám nakonec (omylem) ten stroj přeplatili o 30% (a přišli na to až asi po 3/4 roce, takže celou tu dobu sme od nich měli bezúročnou půjčku, no :D )
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

Žabožrouti, no :-)
Valeo je banda kokotů - jako firma se tam dodavatelsky nemůžeme registrovat, protože máme pouze dvě komodity, co tam můžeme dodávat (víc jich ani neděláme) a to je prej málo na zavedení fy do systému. Tak tam dodáváme přes nějakou firmu, co tam dodává úplně něco jiného, než strojírenské komponenty a nikomu to neva :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od bojler »

Asertivní přístup. Ty tam nejseš od toho, abys jim posluhoval a nechal na sebe řvát. Ne dělá někdy velké divy. Připouštím, že se stal případ, kdy neukojená ambice rádoby světové značky vyústila ve stížnost, kterou poslali mému šéfovi. Ale s takovým zákazníkem se pak ani nemá smysl bavit.

Zatím nejhůř se vždycky chovali lidi z FMCG řetězců. Až na výjimky jsou to lidi, které jinde nechtěli a tam se jim dostává pozic na úrovni bachařů v koncentračních táborech. A občas to teď vidím u mimopražských "podnikatelů", kteří se jako prasata chovají ke svým lidem a mají představu, že můžou řvát i na všechny ostatní.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

Takové jednání jsem měl v Brose. Prej, když nepřistoupím na jejich podmínky, tak nebudu dodávat nic. Tak jsem řekl, že ok. Jestli to chce risknout, já to rozdejchám. Ale že v okamžiku, kdy zasedneme ke stolu po čase opět, tak ať ani nedejchá, že dostane ceny jako má na stole teď. Rozešli jsme se bez závěru (asi 1,5 roku zpět) a jede to od té doby na 110% jako Kefalín :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3967
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HondaMan »

Tak na mě už si také párkrát stěžovali, do pár firem jsem z důvodu uraženého ega nesměl... Na Ostravsku jsem si párkrát vyslechl, že jsem jen posluhovač německých prasat nebo nastrčený bílý kůň... obvykle Ti lidé ale mluví o sobě samém...

"NE" by se mělo učit už od školky resp. by se nemělo děti odnaučovat.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od vonkreuz »

řidičBOB píše:Takové jednání jsem měl v Brose. Prej, když nepřistoupím na jejich podmínky, tak nebudu dodávat nic. Tak jsem řekl, že ok. Jestli to chce risknout, já to rozdejchám. Ale že v okamžiku, kdy zasedneme ke stolu po čase opět, tak ať ani nedejchá, že dostane ceny jako má na stole teď. Rozešli jsme se bez závěru (asi 1,5 roku zpět) a jede to od té doby na 110% jako Kefalín :-)
Brose v Prievidzi? Tam je to dobrá Potěmkinova vesnice. Prvně strašný hoňky, že dojede nejvyšší z Německa, ale protože to bylo v tom čase jak starej Piech šel čuchat ke kytkám od spodu, tak většina germánských prumyslníku se jela předhánět v kondolencích pozustalým a najednou to bylo beze spěchu a v klidu...
Odpovědět