Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Brus »

oni to nemuzou pochopit
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

Hmmm, tak to já nikomu nic nevysvětloval. Dneska mi volal zákoš, že stroj kaput, zakázka v pondělí ráno must be ready pro kamion a že potřebuje náhradní díl. Tak jsem se potěšil, že mám důvod se projet na moto a jel to udělat sám :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

BTW: už týden máme v CZ na celnici zásilku ochranných pomůcek z našeho závodu v Čičíně. Posláno DHL, ale Schiller gestapo to zadržuje a nikdo neví proč... Tedy asi tak nějak všichni tušíme... Ale pak by mi mohl někdo také vysvětlit, jak mám zajistit (zákon mi to nařizuje!) ochranné pomůcky pro své zaměstnance? :-?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HondaMan »

Tak to já jsem pro lidi objednal přes Aliexpress údajně z Polska. Zásilka přišla PPL. Odesílatel CZ Dobrovíz :-D

Po opakovaných urgencích namalovali i fakturu :-)
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Collateral damage.

Chjo no, že nic nemůže být "normální"..... po 20-ti letech provozu stávajícího traktoru sem se rozhod, že domácí traktor (na sekání trowy na zahradě a na podzim i sběr listí, viz moje poslední stížnosti tady) má svoje odslouženo (a je to ňom sakra znát, a to nejenom na vzhledu) a že na začátku příští "zemědělské sezony" pude a bude nový.

Bohužel ale náš místní prodejce zahradní techniky (kterého mám ráth, nakupuju u něj protože je ochotný, doveze, odveze, protiúčet a tak) prostě nemá v sortimentu traktor s odnímatelnými / odnositelnými koši na posekanou trowu / listí (jak mám na stávajícím traktoru, bůhví, esli ale vůbec ještě neska něco takového někdo nabízí...). Čili bude traktor s integrovaným velkokošem vzadu za sedadlem pylotha s nacouváním na místo výsypu a vysypáváním koše zatažením za vysypávací páku.

Takže to bude znamenat nejen kompletně předělat "parkovací pořádek" v garáži (nový traktor bude o ca metr delší než stávající a tímpádem se nevleze před m4Zlika, proto budu muset parkovat vlevo před ním, tj. celé "parkovací stání" pro bicykle pude tam, kde je neska traktor s tím i předělat "parkování" pro skijoffki - ca 10 párů prken, atd....), ale i na zahradě vybourat jedno plotové pole (mám "složitý" dřevěný plot se stříškou z pálených tašek), udělat z něj bránu k příjezdu k hromadě hnoje / posekané trowy a zrušit stávající pěší branku k hnoji.

Chjo no, ale zase aspoň se nebudu nudit, že..... :D
A už je to tady - že po mně prodejce chce abych zaplatil frakturu za ten nový "kombajn" (přiveze hjo příští týden), s tím sem počítal a umím s tím žít, ale že budu muset rozdrbat "půlku" garáže/dílny a plotu kolem zahrady - chjo no..... snad se teda na velikonočky vrátím z vyhnanství a budu mít na to (s pomocí juniora, dyž je fčíl doma a cuká mu to rukama/nohama) 4 dny to všechno připravit/předělat.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od bojler »

HondaMan píše:Tohle jsem v pátek vysvětloval kolegům (za 25btto), kteří chtěli 2000 netto za to že přijdou v sobotu. Standardní mzda a připlatek za práci o víkendu samozřejmě k tomu...
Jednou si diktuje jedna strana a jindy zase druhá. Ani jedna většinou nedomýšlí následky. U nás myslitelé nařídili v dubnu a květnu dovolenou celkem 8 dnů dlouhou. Vůbec jim nedochází, že utavit lidi bez dovolené v druhé půlce roku je úplná hloupost. A že bychom se v době pouze relativního klidu mohli soustředit na věci, které jsme nestíhali. K tomu je připojen zastrašující dopis o tom, jak je nutné vyložit úsilí k zachování "prosperity firmy".

V úplně stejném gardu se jako paka chovají zaměstnanci. Prostě využívají místo přebytku pracovní síly jejího nedostatku.

Nejlepší jsou maily některých zákazníků. Ti se například rozhodnou, že by chtěli v rámci "solidarity" a vstřícného přístupu o 30% nižší ceny. Případně jednostranně oznámí, že chtějí splatnost 90 dnů. Jenom tak, protože někdo rozhodne, že by se nemuselo objevit v tabulce v kolonce H67 to správné číslo. Tak prostě vyhází 15% lidí.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

Mám neska nějakou sdílnou, ALE nestěžuju si, enem prostě suše konstantuju jak moc a jak dlouho po ta se chemie pořád projevuje... Nebo prostě stárnu.... :twisted:
pavproch před časem tady kdesyk píše: a po léčbě mi pan dochtor i sám od sebe říkal: "Si klidně dejte piffko, i dvě, když to snesete". Docela rychle sem přišel nato, že to tam nebylo bez důvodu. Nesnesu. Takže už sem tři roky čistý jak lilie a ....
pavprochtu taky kdesyk naspal píše: ale jak mi můj dochtor onehdá vysvětlil, chemie mi na bio hodinách posunula rafiky o cca 15 let dopředu....
pavproch píše: jít zase k psychošovi pro prášky na spaní
pavproch v lyžařském vlákně nedávno píše:b.r.s.k.P.K. Akurváth, že to první r. vynecháno a ....
Tak, tři a půl roku po chemii se projevil další negativní následek .... zřejmě mám UPPADKV s těma rochlíkama a obecně pečivem - začalo mi po ňom být blbě, a to tak velmi + mě z něj nafukuje - ala Zepellin ... čili místo čerstvých sedmizrnných rochliků či tmavého žitného čerstvého šleba fčíl tlačím 2x denně (snídaně a večeře) sušenky KnackeBrot.

Přestal sem to čerstvé pečlivo žrát a je mi líp, velmi. Celiakie to není, to sem už nepřímo vyzkoušel - jídlo velmi zahuštěné zásmažkou z obyčejné bílé mouky (čili určo s lepkem) a ... nic.... na druhou stranu přiznávám, že mi ten knekebrot i docela chutná....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od M.Z. »

Mno... žádná prdel teda, aspoň se vyhneš kaloriím z pečiva a budeš furt šlang.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Lachende Bestien »

Množství přijatého lebku ze zas-smažky je mnohonásobně nižší než z pečiva, sníhaže by někdo byl schopen zpapat stejné množství smažky jako pečiva. :ymsick:
Možná ještě testněte, jak vaše tělo zareaguje na malý vzorek CELOzrnného pičeva, a ne ty reKLAMně propagované "zdravé" formy jako "vícezrnné" nebo "cereální"(=obilné) apod. A "tmavý" žitný chléb bývá v lepším případě obarvený karamelem. (info o různém zdravějším zrní bez lebku třeba hír - https://yurielkaim.com/gluten-free-grains-list/, zda je v chechostánu k dostání pečivo z těchto odrůd netuším.)
Ještě by mě zajímalo, když teda "cereální" pečivo je vyrobeno z obilnin, z čeho se vyrábí ostatní druhy pečiva bez označení "cereální". :-\
Každopádně běžné pečivo obsahující qanta lebku je z dlouhodobého hlediska relativně dost nezdravé a z hlediska výživy nijak důležité - nejzdravější strava je ta nejpřirozenější - maso z ulovených divokých zvířat, tj. hlavně býložravců a ryb, čerstvé ovoce z lenina, ořechy a byliny. Ovšem, kdo z vás to má pánové? ;)
Lebek lze přirovnat k tabákovým rakovinotvorným tyčinkám v tom smyslu, že se škodlivé až smrdící dopady na důležité tělesné systémy projeví až po několika desetiletích každodenní konzumace. 8-x
Naposledy upravil(a) Lachende Bestien dne pon 13 dub 22:06, celkem upraveno 1 x.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od honziss »

Jediny spolehlivy zpusob jak zjistit spoustec a level intolerance je zajit na imunologii na testy. Resili jsme to doma dost intenzivne asi 2 roky.. :|

Navic to ze se nekomu udela soufl po pecivu jeste automaticky neznamena lepek, zrovna tak to muzou byt kvasnice, laktoza, naky blby aditivum v mouce a nebo taky kombinace dvou slozek dohromady. A vzhledem k tomu, ze bezny pecivo je dnes nafutrovany kde cim, tak prostou eliminaci se to zjistuje blbe a velmi dlouho.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět