Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

Je. S tím souhlasím.
Ale otázkou je, kdo s tím má něco udělat? Má vláda zvýšit všem direktivně mzdy? Nebo zákonem stanovit ceny potravin?
Btw: u těch potravin se nikdo nepozastavuje nad tím, kdo je největší producent hnojiv, kdo má gro zemědělské půdy, kdo je zpracovatel, atd. a kdo fakticky určuje ceny potravin.
Tuhle jsem se ve fitku bavil s majitelem jedněch nejmenovsných neagrofert drůbežáren a říkal mi, jak to chodí u nich. On fakticky nemůže nabídnou jinou cenu…když drží basu, tak dýchá. Kdyby šel na real cenu, tak ho zničí.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3223
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od mattonecz »

To je jasny za to muze Fiala a ukrajinci :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
jerry
Letec
Příspěvky: 3338
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

Opravdu poslední dobou píšeš jen nesmyslné výkřiky. Něco s tím zkus udělat. Ale zpět k věci. Za situaci jsou zodpovědné všechny vlády od roku 1990. Problémy latentně dřímaly pod povrchem, partaje inkasovaly od lobbistů a teď v krizi se pravda ukáže.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

No, devadesátky jsou už dost daleko. Ale cca 10 let dozadu, tam už určitě zárodky hledat můžeme.
Pak v době vlády ANO a ekonomické konjunktury, jsme si na rozdíl od D, všechno rozdali. Tedy ne my, ale Andrej. Výnos z EET taky zmizel neznámo kde.
Ono to je skládačka…od všeho trochu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1747
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od petr_riha »

jerry píše: pát 28 říj 09:23 Já měl a ještě někdy mám moji činnost založenou na principu dobrá cena při minimálních nákladech a maximálním zisku. Umění není být drahý, umění je vydělat dost a přitom být cenově přijatelný.
Kdo určuje, co je drahé a co ještě přijatelné? Proč ti 3,5k za hodinu práce přijdou hodně? Pokud od nás na volném trhu ve vysoké konkurenci soukromí klienti kupuji tolik, ze další musíme z kapacitních důvodu odmítat, máme ceny nastavené dobre, nebo naopak ještě níže, než by trh akceptoval. A vyšší hodinovka nám umožňuje nabídnout větší peníze zaměstnancům, kteří je pak utratí zase jinde + vyšší odvody do eraru. Kdybychom fakturovali polovinu, museli bychom sáhnout na mzdy kolegům a některé možná propustit. Myslím, ze to děláme dobre tak, jak to děláme ;-)
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
jerry
Letec
Příspěvky: 3338
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

V pohodě. Názory jsme si vyměnili a je vidno, že jsme oba spokojeni. A proč ne? Tobě kšefty jdou a já u tebe nemusím nakupovat. Tak ať nám to vydrží.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5470
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od M.Z. »

Dnes jsem v obci na přerušované čáře předjížděl traktor a v dálce jel v protisměru cyklista. Traktor jsem předjel, zařadil se a když jsem míjel cyklistu, začal sesedat z kola a velice na mě hrozit. Čuměl jsem na něho jak puk, o co mu jako jde, to vyžaduje před sebou nějakou 100m bezpečnostní bublinu, nebo co?! Šlo o totální prd, ale docela jsem zděšený z uvažování a požadavků, některých jedinců. Jen pro úplnost, jel jsem Transporterem a jednalo se o staršího chlapíka v montérkách a gumákách, možná má celkově averzi na auta :-?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16350
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

Já zase neska tady u nás na Východě na I/35 narazil na týpka / řidiče - Suzuji Vitara, pardubická RZ, co mimo obec (90) jel 50 a v obci (50) jel 75. :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1747
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od petr_riha »

Tak u toho cyklisty, třeba měl strach, jestli ho vidíš, přišlo mu tam málo prostoru, cokoliv. Možná by to chtělo záznam z kamery, jestli 100m bylo 100m a ne 30. Pravděpodobně o nic neslo, i bych tomu věřil, ze dedkovi přišlo přes čáru, ze předjíždis v obci (vrahu).
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1935
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Lachende Bestien »

Přidám vlastní zkušenost z pozice zyklisty - bohužel se poměrně často stává, že předjíždějící suterénně jede protisměrem, jako by tam žádný jiný účastník zájezdu nebyl.
Prostě trapný cyklista ať se nacpe co nejvíc ke krajnici, přece když si jedu v bezpečí ve své dvoutunové toxické plechovce, mám cyklisty těžce u prdele.
Dokonce se mi tato situace při jedné příležitosti stala dvakrát během asi 1,5 km.
Sice je v tom místě dvouproudová silnice neobvykle široká, rovná a přehledná, ale i tak se člověk cítí dost ohrožený podobnými bezohlednými hovady.
Každopádně se chování toho staršího chlapa vůbec nedivím při extrémně navýšeném provozu se spoustou hrozně nutně spěchajících a předjíždějících takyzávodníků fičících si po obci běžně kilo a víc.
Nebo se třeba jeden známý nechal slyšet ve stylu "po té rovince kolem vašeho baráku se snad ani nedá jet pomaleji než kilem". No co mu na to říct? 8-x
Odpovědět