Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od mattonecz »

nemas jezdit do chorvatska :P ja si pred par lety rek ze uz stacilo
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Předseda »

snow: tvl jejich mýtná brána dokáže dle RZ cizího státu vyhledat v databazi, že jde o multivan? To až není k uvěření... jako na jednu stranu dobrý, že to funguje. Na druhou stranu dpč proč to nefunguje u nás, kde cizí RZ je průkaz poloboha a můžeš si dělat co chceš.

Jinak Slovinsko, jsem bral po staré a bral přechod Gradišče. Teď když jsou v schengenu, tak to nebude mít smysl. Ale dřív na tomhle malým přechodě skoro nikdo nebyl.

A jinak cestování do chorvatska.., taky nechápu proč. Slovinská židácká známka. Abych se dostal do Chorvatska, kde debilové neumí vařit a chtějí za špagety 120 kun(d). Jediný, kdy má HR smysl, tak pokud tam člověk jede na loď. To je pak velký skvělý.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

rhinos: tam mám dokonce "známé" :-)
Je fakt, že GSo má dneska už kdejaká řepa.. x_x
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od mattonecz »

jojo to žřádlo je na HR nejubožejší. aby se člověk aspoň trochu normálně nažral tak musí do nejdražší hospody v dané prdeli a i tak to neni nic moc, a stojí to nesmysl. já vždy objížděl SLO dálnici a bral to na jiný přechod
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Snowman000 »

Citujem co mi tam vykladala ta muzatka co ma zastavila. Neviem ci cita SPZ, alebo rozpozna tvar auta, ale isli po nas cielene, ukazovala fotku z prvej mytnej brany.

Nazor na HR necham radsej kazdemu ten jeho a hlavne to ani nebolo predmetom postupu.
Hlavne upozornit, ze ak sa tam niekto chystate cez leto, tak pozor na vyber znamky.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2427
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Brus »

to zase ja jsem z SLO rad, v Grazu odbocim do SLO a v Gorizia najizdim do IT. ty rakouske IGLy a omezeni v tunelech me serou. Ve slovinsku jedna usekovka a nekolik malo stcionaru, jinak pekna rovna dalnice oproti te rakouske
Pravda vyděsí
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od petr_riha »

Tak zase ten formulář, jestli padáš do 2A nebo 2B na tom webu mají, že...? Důvod je jednoduchý, větší výběr.

A web nemusí mít do databáze vozidel cizího státu dle RZ přístup, a na 99% ani nemá. To má spíše ta mýtná brána, která dá echo policii k prověření.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Zajda »

Snowman000 píše: čtv 22 čer 13:23Takze oni si vymysleli, ze od tohoto roku, kazde auto ktore ma karoseriu nad urovnou kolesa vo vacsej vyske ako 130cm musi mat dialnicnu znamku raz tak drahu ako osobak (obytnaky z nejakeho mne zahadneho dovodu ale nie). https://evinjeta.dars.si/sk/odmerane-vozidla[/b]
Možná jsi žil ve sladké nevědomosti, protože takhle už to určitě bylo i loni.
Pamatuju si že jsem zkoumal co má znamenat "2-track motor vehicle ≥ 1,3 m", jestli je to známka jen pro sporťáky nebo co :-)
《》
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od petr_riha »

Zajda píše: čtv 22 čer 16:53
Pamatuju si že jsem zkoumal co má znamenat "2-track motor vehicle ≥ 1,3 m", jestli je to známka jen pro sporťáky nebo co :-)
:-D

Jinak o důvod víc se na SLO+HR vysrat z vysoka. Já když tam tedy jel posledně (pár let zpět), neměl jsem problém známku koupit a vůbec neřešil, jestli stojí 10 nebo 30 EUR. To jsou drobné, i když ji využiju 2x na půl hodiny, nebo kolik ten průjezd zabere času. Ale kromě poměrně hezkých hor nemá SLO moc co nabídnout, o Chorvatsku s paštikářema nemluvě.

Pokud by někdo namítl, že moře, jsou v Evropě mnohem hezčí místa, moře a pláže.
Pokud by někdo namítl, že cena, Chorvatsko je v poměru cena/výkon jedna z nejhorších v Evropě.
pokud by někdo namítl, že hory, jsou na Balkáně zajímavější a hezčí místa, ČH, Bosna, Albánie.

Proč tedy do HR jezdit?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od petr_riha »

Brus píše: čtv 22 čer 16:06 ty rakouske IGLy a omezeni v tunelech me serou.
Kdybys měl správný pohon vozu, žádný IGL by tě srát nemusel... Ale máš pravdu, taky mě to tam sere, když člověk jede v noci sám mezi Alpama a jede jak pako 80 (nebo tam je kilo? To je jedno, 80 nebo 100 vyjde na stejno, na té dálnici směr Brenner by se dalo jet v pohodě jednou tolik).
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět