Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od ctrl_j »

To mi pripomnelo tu eskapadu jak si do nove zalozeneho s.r.o. bez obratu vyridit registraci k DPH :D
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

Já když sem založil firmu (2009) tak hned první faktura (ještě neplátce) byla pro velkého zákazníka a hned potom sem požádat o plátce s dodatkem "účast v řetězci plátců DPH" a ta žádost bez problema prošla.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od ctrl_j »

No jo, jaro 2009 to byl ministrem financi Kalousek, to byl svet jeste v poradku. Tady ten muj pripad spada do let 2015-6, to byl ministr hadej kdo…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od mmira »

Tak to je přesně jeden z bodu, který mám na seznamu a děsím se ho
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od ExFun »

HondaMan píše:
Stepan píše:Nestěžuji si na daň z příjmu. Když mám, tak se rozdělím. Nerad, ale co už. Jestli přes barákem stojí Ečko nebo Sklasse už je asi stejně jedno. Jenom to skrze ty odpisy občas dojebává cashflow.
Stěžuji si na všechny ostatní daně, poplatky a podobný píčoviny, který musí firma / jednotlivec sypat z kapsy bez ohledu na to, jak jde byznys. Nemovitosti, spotřební daně, poplatek na úřadě tady a támhle, BOZP, školení řidičů, silniční daně a všecko ostatní.

Teď někdy byl den daňový svobody, ne? A ten se tuším počítá právě jenom z přímých daní. Bejt tam i ty nepřímý, tak to potěš koště x_x
Upřímně mám tohle obráceně.

Daň z příjmu/zisku je "velmi snadno" ojebatelná. Za mě zjednodušit až do úplného zrušení.

Naopak spotřebu/vlastnictví změříš/zdaníš velmi snadno.

Příklad pronajímáš objekt:
Daň z příjmu snižuješ o odpisy, náklady na údržbu kde čeho, náklady na kde co, z senilního důcodce uděláš správce byť ani netuší kde budova stojí... = zbytečná práce s optimalizací, malé podvůdky kam se podíváš a ve výsledku stát ostrouhá.
Daň z vlastnictví: existuje objekt--> změříš objekt --> platíš

Podobně ostatní spotřební daně: Chlast, tabák, paliva, cukr, tuk, whatever... spotřebuješ = zaplať

A stěžovat si v roce 2020 na BOZP, GDPR či školení řidičů mi přijde too 90's
A tobě přijde systémově v pořádku danit vlastnictví? A je to vlastnictví, když za to někomu musíš platit? Co třeba platit za to, že máš manželku?
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od ctrl_j »

Ale on nepsal, ze je to v poradku. Poukazuje jen na skutecnost, ze ze sve podstaty je takova dan (treba z nemovitych veci) velmi snadno administrovatelna.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HondaMan »

Ex: to už zabíháme dost do filosofické roviny a podobných nespravedlností bysme našli stovky.

V principu mi ale mnohem více "voní" danit vlastnictví/spotřebu než výdělek/zisk.

ad manželka: Byť ji nevlastním, tak za ni platím velmi často :-D
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Lachende Bestien »

Zavedení tzv. daně z nemovitosti a její svévolné několikanásobné zvýšení byla naprostá zhovadilost a zároveň další test, co všechno ještě mzdoví nevolníci snesou v rámci salámové metody utahování šroubů.

Obzvláště znechucující v případě lidí, kteří se zadlužili u lichvářských bank hypotékou se všemi stresujícími riziky s tím souvisejícími, makali 25+ let od nevidím do nevidím, aby to řádně splatili a mohli bydlet ve svém domě a ne v betonové králíkárně, aby pak byli za svou zodpovědnost a pracovitost po zásluze potrestáni další naprosto iracionální formou výpalného, která ještě navíc byla mnohde náhle zvýšena 5-10krát. :ymsick:
Nenasytné vyděračské charakterové zrůdy. :-q
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

Boha jeho, mně asi hrábne, jak Márfy funguje. Neska je první den naší firemní CZD, při odpoledním kafi si pustím pičítadlo a mail a.... náš zákazník v UK má "havárii" na našem stroji z roku 2012 a okamžitě/nutně potřebuje support.... to snad není pravda, jak je ten Márfy dochvilný a vlezlý.... :ymhug:

Support poskytnut.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

Já měl servisní zásahy dva za prodloužený víkend :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět