Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Lachende Bestien »

Při jízdě na kole ač tedy pohlavní nemoc rychle se fakt není možné spoléhat na to, že mi točvolant obecný z vedlejší dá přednost.
Nemálo řiťičů totiž vnímá zyklisty jako podřadné účastníky dojezdu a cítí se strašně dotčeni, když mají na chvíli snížit rychlost.

@HondaMan
Na 300 metrech CÍTÍTE, že zdržujete?
To jedete krokem po velmi freqentovaném a úzkém úseku plném serpentin?
A na jakém kole, váš oblíbený fet byk se zanedbatelným valivým otpórem?
Přílohy
fet byk.jpg
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od mattonecz »

Tyhle uchyly co jezdej po hlavních okolo Prahy nechapu. Prijde mi to fakt o zivot. Ja s tim problém nemam ale kdyz vidim ty lopaty okolo, fakt bych to neriskoval
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od M.Z. »

asistovaná sebevražda...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HondaMan »

Lachende Bestien píše: pát 02 čer 01:04 @HondaMan
Na 300 metrech CÍTÍTE, že zdržujete?
To jedete krokem po velmi freqentovaném a úzkém úseku plném serpentin?
Dle mapy je to 273m. Trojka, frekventovaná jako všechny ostatní v 7 ráno okolo Prahy, kde se vyhnou 2 auta, ale předjíždět kolo se při tom nedá. Vlastně naštěstí. Po silnici jedu okolo 25kmph.
Za těch necelých 300m za sebou nasbírám 5 - 10 aut.

Jezdím 27.5+, takže skoro žiletkář.
2.9T RWD
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od PepaSFI »

s tím dáváním přednosti, ono jsou lidi často pomýlení a u cyklistů to, obávám se, bude hustší, jak ostatně dokazuje případ s domáháním se průjezdu kolonou. Přednost v jízdě NEZNAMENÁ že se v okruhu sedmi kilometrů nesmí nic pohnout a všichni musí uctivě stát a salutovat protože jede pán. Pokud nemusíš náhle na brzdy nebo složitě a nebezpečně manévrovat, pak je to v pořádku ikdyž to nemusí být úplně komfortní situace. Taky by měla platit prostá šoférská slušnost a logika, prostě vynucovat si přednost v situaci kdy tím situaci neúměrně zkomplikuju je blbost. Kdyby kvůli mě, abych nemusel trošku uhnout nebo zpomalit, musela zastavit kolona aut, hanba by mě fackovala. Ale zas je potřeba to řešit rozumně, aby zas nevznikaly zmatky jako jsme řešili jinde. Chce to trošku myslet dopředu, číst pravděpodobnostní linie. Ale co chtít po cklistech, když většina z nich se dívá tak 3 metry před sebe.


A jak výše uvedená příhoda ukazuje, ten předpis o 1.5m potkal stejný osud jako všecky podobné. Když zavedli "absolutní" přednost chodců, začali lidi skákat pod auta a tramvaje. Když zavedli průjezd cyklitů protisměrem v některých jednosměrkách, okamžitě tak začali jezdit všude. Teda né že by to nedělali i před tím ale teď si myslí že na to mají právo. A jak se začal ten jedenapůlmetr, už tady máme pičuse co se domáhá nesmyslu. Nemluvě o tom že byly výzvy aby si cyklisti pořídili kamery a udávali řidiče. Nevím jestli se to ujalo, ono by se to snadno mohlo obrátit proti, takové bránění v předjíždění je taky přestupek.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Hlavně z toho začalo půlce řidičů úplně mrdat. Moje nejoblíbenější místo, jezdím tudy často a už jsem to tam viděl tak 3x.

https://www.google.cz/maps/@49.3781001, ... ?entry=ttu

Nevím, jestli se to dobře ukáže. Kolem tý značky 80km/h doprava, rovně, doleva nahoru dokopce.
Genius v tomhle místě vyrobí kolonu za cyklistou, páč plná čára a "nemůže" ho předjet. A čeká až na vrchol toho kopce následující po tý levotočivý. Přičemž jak se cykloun fláká normálně, tak do toho krpálu mu to většinou obvzlášť jde...

Bych je kokoty nejradši vytlačil všechny.

A jinak vzhledem k názvu vlákna ->

Kucí z lomu asi mají nějakou slabší korbu, takže jsem předevčírem absolvoval zhruba 10 kilometrů na úplně solidní šotolině. Normálně jak na sněhu, do konce zatáčky bez plynu, přehnat to volantem a bokem ven.
A na posledních možná 100 metrech jsem přecejen ten šutr od protijedoucího auta dostal a už to mám kráááásně přes celý sklo.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Stojim na prejezdu, rana do okna, nejaky rozzureny pan mi nadava do curaku, ze neco neco, zmrd prazskej, v obci na padesatce, curak.
Tak sem teda vylez.
Rozdil cca 30. Centrimetru, kilo i let.
Pan otocil, rychlym krokem zpatky do auta a jen pres rameno furt picoval. Bylo videt, ze pochopil.
Podle auta sem ho predjel tak 10km zpet, jeste si ho pamatuju, pac mi tam pridal. Takze realne mel treba 5 minut na to vychladnout.

Me u tehle lidi dycky napadne, jakej maji jako plan, az jednou narazi na nakyho rapla… :ymdaydream:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Brus »

ja obcas tipuju, jestli na me bude predjizdeny troubit nebo blikat a vetsinou to odhadnout jde 🙂
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od M.Z. »

Musí mít těžký život tihle týpci, když řeší takové sračky.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Já na to dycky nestíhám čumět. Třeba chápu, když někdo bliká / troubí při proplétání se vláčkem. Idioti jedou všichni 75, nalepený jeden za sebou, najednou je předjet nejde a při předjíždění jednoho podruhým holt ten předjížděnej musí jít trošku na brzdy. O tom, že jede jako trotl bohužel "neví", tak je spravedlivě rozhořčen.
Obecně cesty kolem Pardubic / Hradce nebo od Jihlavy na Znojmo mi v tomhle přijdou nejkouzelnější :)
Ale když někohopřejdedu tak, že o tom ani nemůže vědět a stejně se vzteká jak šulin, jenom protože je tam omezená rychlost / plná čára / odbočovací pruh (...) nerozumím... Dyť se ho to předjetí vlastně vůbec netýká.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět