Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od _sulcik_ »

Zajda píše:Když se nad tím zamyslím, vlastně se na čáru při předjíždění vůbec nedívám. Pokud není alespoň dvojitá, jde spíše o redundantní informaci. Dokonce ani cestou do práce nevím, jaká kde je.
z pohledu předjíždění je úplně jedno jestli je jednoduchá, dvojitá nebo zebra, sazba stejná.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Dvojitá ovšem bývá časteji doplněna zákazem předjíždění
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1875
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Zajda »

_sulcik_ píše:
Zajda píše:z pohledu předjíždění je úplně jedno jestli je jednoduchá, dvojitá nebo zebra, sazba stejná.
Ano, ale tu dvojitou nebo zebru registruju, znamená to minimálně že na cestě je i něco jiného jinak, co vyžaduje prozornost. V případě jednoduché plné vs přerušované je aplikace často úplně nahodilá. A konkrétně přes zebru bych jezdil jen v krizi, bývá tam bordel :-)
《》
SamotZdeny
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 28 bře 14:52

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od SamotZdeny »

406 Coupe píše:Nejlepší jsou ti, co "nemají nerv na čekání" a začnou předjíždět ještě přes plnou a se*ou na všechny ty před sebou. Jen tak dál.
Zřejmě budu nejlepší...
Též by jsi neměl nerv.
Jedeš za kamionem a 2 auty asi 10 km jen proto,že těm před tebou nestačili ani dvoukilometrové rovinky.
Tak si nechám větší mezeru,odhanu situaci,a v předstihu začnu akcelerovat.Když se otevře výhled, je volno,zkontroluji situaci ZA sebou,přejedu vlevo,a pokračuji v předjetí.
Pokud není, přibrzdím.
Ale takhle to snad dělá každý,kdo CHCE předjet...
Vyhláška praví:
(2) Řidič, který při předjíždění vybočuje ze směru své jízdy, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit řidiče jedoucí za ním.
Znamení o změně směru jízdy nedávají,do zrcátek nekoukají.
A včil buc múdry.
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od 406 Coupe »

Nésu můdrý, ale nasratý. Denně jezdím (jako kurýr) sjezd z dálnice na JS na Kačerově. Nájezd na JS je dost krátký a mění se na odbočovací pruh - výjezd z JS na dálnici. Nacpat se mezi kamióny je někdy o život - já levý blinkr oni pravý a vím, že v určitý pozici mně ani v zrcátku nevidí. A do toho se obden najde týpek, který využije toho, že mezera jede zezadu a zařadí se přes plnou a tím mně (někdy i víc aut) zablokuje vedle kamiónu, který to pere doprava. Jednomu už jsem trefil dveře, za ten litr to stálo!
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5482
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od M.Z. »

406 Coupe píše: Jednomu už jsem trefil dveře, za ten litr to stálo!
Jako žes ho trefil schválně?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od _sulcik_ »

SamotZdeny píše:
406 Coupe píše:Nejlepší jsou ti, co "nemají nerv na čekání" a začnou předjíždět ještě přes plnou a se*ou na všechny ty před sebou. Jen tak dál.
Zřejmě budu nejlepší...
Též by jsi neměl nerv.
Jedeš za kamionem a 2 auty asi 10 km jen proto,že těm před tebou nestačili ani dvoukilometrové rovinky.
Tak si nechám větší mezeru,odhanu situaci,a v předstihu začnu akcelerovat.Když se otevře výhled, je volno,zkontroluji situaci ZA sebou,přejedu vlevo,a pokračuji v předjetí.
Pokud není, přibrzdím.
Ale takhle to snad dělá každý,kdo CHCE předjet...
Vyhláška praví:
(2) Řidič, který při předjíždění vybočuje ze směru své jízdy, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit řidiče jedoucí za ním.
Znamení o změně směru jízdy nedávají,do zrcátek nekoukají.
A včil buc múdry.
Jo mrtvý úhel je v kamionu peklo. Kdysi jsem sám málem když se sjíždí z D8 na městský okruh v Praze zmáčknul jednu Audinu ke svodidlům. Ještě že začal včas troubit. Tam je blbý, že je to taky připojovák a zároveň odbočovák.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od 406 Coupe »

M.Z. píše:
406 Coupe píše: Jednomu už jsem trefil dveře, za ten litr to stálo!
Jako žes ho trefil schválně?
No řekněme to tak: viděl jsem ho v zrcátku, ale očekával jsem, že si včas uvědomí, že páchá přestupek a přibrzdí, abych se mohl zařadit. Nepřibrzdil. Bum!
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

V pondělí mezi Čachrovem a Běšinami (silnice Železná Ruda - Klatovy) v jízdním pruhu stojící opuštěný frézovací stroj. Protijedoucí pruh vyfrézován do hloubky 15 cm. Možnost objetí jen sjetím a následným vyjetím z pruhu přes ten 15 centimetrový schod. Tedy velká pravděpodobnost poškození nízkoprofilových pneu či disků, o možnosti poškození podvozku nemluvě. Nezbylo než na varovných blinkrech vycouvat cca 500 metrů a jet zpět jinudy. Jo, poradil jsem si. Ale začíná toho mámvpičismu okolo hodně narůstat.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1943
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Lachende Bestien »

@406 Coupe
Můžete upřesnit, co konkrétně vám stálo za litr ("vychovatelství" a zmařený čas věnovaný řešení pojišťovny/fízlů/opravy plechů?) a za co jste platil ten litr (pokuta?) ? :-?


A pro dědka v hubertusu, brýlích a povinném klobouku v modrém malém Oplu - "milý" pane, buď si zajděte k očnímu, nebo se už raději na to řízení vyprdněte, než pokročilé opotřebení vašich tělesných systémů způsobí nějakou vážnější nehodu.

Až příště nedáte při vyjíždění na hlavní přednost a vjedete tam 10-15 metrů před přijíždějícím jednostopým vozidlem, může tam místo cyklisty jedoucího 30 km/h jet motorkář 50/70/90+ km/h na 250+ kg vážícím stroji a to už nebudou létat vzduchem jen názvy zevních genitálů. x_x
Odpovědět