Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od mmira »

honziss píše:
mmira píše:a to si stezujes nebo je chvalis?
Chvalim....
to jsem si prave rikal, ze to je spise na pochvalu
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

honziss píše: Kdo by dneska posilal balik CP? :D
Hele, já mám historku od nás, tak rok starou - posíláme PPL, za kolegyní, co to má na starosti přišel OZ z ČP, vystřelil jí nějak poloviční ceny a prej na vše osobně dohlídne. Já říkal, že mi je to fuck, pokud to bude fungovat. Návrat k PPL jsem nařídil po cca 3 týdnech, kdy ztratili asi osmou zásilku a zakázal vstup lidem z ČP do firmy :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Spectral »

honziss píše:policie chrani max sama sebe....ale tak nejak tu panuje absolutni pohoda na silnici, nikdo nevysiluje, nikde se neboura, nikde nejsou hory mrtvejch.
Stejný pocit jsem měl loni na podzim, když jsme byli na roadtripu v Rumunsku (cca 2 tisíce km po Rumunsku, Transalpina, Transfagarasan, Bicazská soutěska...), bylo to naprosto úžasné. Policajti měli naši aktivní jízdu na párku a všichni okolo taky, respektive všichni se naopak místo moralizování snažili vyjít vstříc, uhýbat, dávat znamení, že v protisměru za zatáčkou/horizontem nic nejede atd. Dýchla na mě svoboda a nezregulovanost našich devadesátek. Nikde se mi zatím pro účely roadtripu nelíbilo víc než tam. Ani ty cesty nebyly kvalitou povrchu tak špatné, jak jsem čekal. Celkově :x
:ar!
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Bezpečnost OK? Nechal bys tam 130i stát před hotelem na parkovišti i mimo větší města?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od honziss »

Stepan píše:Bezpečnost OK? Nechal bys tam 130i stát před hotelem na parkovišti i mimo větší města?
To je trochu problem co jsem slysel od mistnich, ale vetsina slusnejsich hotelu i mimo velky mesta je na to pripravena a ma parking pod zamkem a kamerama. Obecne se ale rumuni spis soustredej na import, protoze auta jezdeny tam jsou vetsinou dost poznamenany a neprodavaj se nejlip. Inzerce je tam plna aut z nemecka co maj 200-400tkm a kolem 10ti let stari..
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HondaMan »

Stepan píše:Bezpečnost OK? Nechal bys tam 130i stát před hotelem na parkovišti i mimo větší města?
Byl jsem v RO před asi 6 lety a bez jediného problému. Místní ale doporučovali obezřetnost. To ale platí i v CZ.
2.9T RWD
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Spectral »

Já jsem na tohle hodně opatrný člověk (mnozí by řekli až paranoidní), takže při tom prvním roadtripu by mě ani nenapadlo tam vzít svoje auto, natožpak 130i, která je můj miláček; byl jsem tam Mazdou MX5 z půjčovny (ano, věděli dopředu, kam ji chci vzít, a po sjednání připojištění a přirážce k půjčovnému souhlasili). Nicméně osobní zkušenost s tím Rumunskem mě poznamenala natolik, že tam příště tou 130i pojedu (fakt to plánuju). Za ten týden jsem neviděl žádné známky zločinu, žádné kapsáře, žádná vykradená auta. Všeho všudy jsme potkali jediného žebráka (asi už jsou všichni nalezlí tady). Většina obyvatelstva je bílá (kůží, vlasy mají všichni tmavé, takže jsou takoví kontrastní :D ), cikánů je tam hodně (na venkově možná i třetina obyvatelstva), ale měl jsem z nich úplně odlišný pocit než z těch našich; tamní cikáni pracují! @-) Tam jeden prodává u stánku sýry, druhý dělá pomocníka v pneuservisu, třetí seče louku, čtvrtý opravuje povoz... Naopak jsem neviděl žádnou verbež, která by se poflakovala, pořvávala a vyhlížela, co by kde ukradla. Asi jsme měli jen fakt štěstí na tu nejlepší možnou tvář Rumunska, ale čuměl jsem jak puk. Další věc je, že finančně jsou na tom evidentně o něco hůř než my, ceny tomu celkem odpovídají, takže člověk může celkem bezbolestně bydlet v nejlepších hotelech ve městě (nemluvím o Bukurešti, tam jsme nebyli) a jíst v nejlepších restauracích. Auto jsme měli většinou buď na hotelovém parkovišti, nebo na zahradě u rodinného domku k pronájmu (ala AirBNB). Přestože to bylo kabrio s plátěnou střechou, nikdy se ho nikdo ani nedotkl. Mladé holky většinou štíhlé a pěkné (pokud nevyžadujete blondýny). Lidé přiměřeně ochotní a nevtíraví. Byli jsme mimo hlavní sezonu, v září, což byl mimochodem extra dobrý nápad (ty turistické cesty byly poloprázdné a v září je v Rumunsku zároveň statisticky nejmenší pravděpodobnost srážek - měli jsme dokonalé počasí). Vím, že zním jako reklamní agent, ale žádná dovolená mě zatím nenadchla víc, než autovýlet po Rumunsku. Ta neuvěřitelná volnost a vstřícnost na cestách se musí zažít, to se nedá popsat; a musí se to zažít dřív, než civilizační posedlost regulací a pravidly dojde i tam.
:ar!
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Spectral »

Doplnění:
Samozřejmě tam člověk narazí i na negativní věci, které tady neznáme, například:
- na vesnicích je hrozně moc potulných psů, kteří nikomu nepatří, nikdo se o ně nestará a kteří se poflakují všude možně, včetně cest; chovají se ovšem jako kočky, tj. nejsou vůbec agresivní, ale plaší a většinou před vámi utečou; pokud už se náhodou například v okolí nějaké restaurace s venkovním posezením najde otrlejší jedinec, tak velmi nenásilně somruje s odstupem asi dvou metrů;
- na venkově jezdí fakt koňské povozy; každý povoz měl kočího (vozku), ale i "závozníka", který sedí bokem ke směru jízdy (čelem do protisměrného pruhu) a všem autům dojíždějícím povoz mává podle toho, jestli za zatáčkou/horizontem v protisměru něco jede, nebo ne - časem jsem se naučil důvěřovat a plynule povozy předjízděl kdekoliv i bez výhledu, pokud závozník mával "volno";
- cesty na venkově docela špatné, ne že by tam člověk nechal nápravu, ale radost to není; a to se bavím o asfaltkách; ty nejmenší ulice jsou nezřídka nezpevněné, šotolinové (tam jsme s kabriem nejezdili, práší se tam jako prase).
:ar!
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od driver »

MC Drive Rumunsko
Přílohy
xyxx.jpg
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:ČPošta nejenom, že zavedla nové tarify na balíky podle jejich velikosti (což mi neva, jen je to změna proto stáv stavu) ale zavedla i další dvě věci s balíkama, ktereé mi vadí a to tak,. že fest:

a) balík MUSÍ mít pravoúhlý tva (kvádr), jinak příplatek

b) balík NESMÍ být zabalený v černé stretch fojli, když je, tak příplatek.

Nasrat!
A má to pokračování - ve zprávách na čété1 právě přiznali, žer ČP je ve finančních sračkách v řádu půl až jedné miliardy. A kdo to zaplatí? Ovčan....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět