Gastronomické okénko

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Gastronomické okénko

Příspěvek od řidičBOB »

Já byl dneska v Lednici U Tlustých...za mne tedy vše na 1 s * !!!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Gastronomické okénko

Příspěvek od pavproch »

oxik píše: Vepřové líčko po burgundsku, bramborový fondant
Hovězí pupek z belgického plemene s bylinkovo-smetanovým dipem a kořeněnou zeleninou pečenou na medu
Hovězi bacon cheeseburger s anglickou slaninou, gouda, domácí majonézou a bulkou
Miniburger z hovězího bio masa v domácí sezamové bulce s cukrovou cibulkou, čedarem a BBQ omáčkou
a třešničkou na dortu byl wagyu steak s teryiaki omáčkou udělaný od mistra Pohlreicha
Spolu s Bolkem aspol. dám vždy přednost guláši s šestima před takovouhle cizojazyčnou modernou
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Gastronomické okénko

Příspěvek od oxik »

Já si podobný jídla právě většinou dávám, proto jsem tohle považoval za "nevšední" a měl potřebu se podelit o zážitek :))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Gastronomické okénko

Příspěvek od HondaMan »

Kolik tam bylo lidí? Já jsem pravidelně chodil na PFF, ale postupem času to šlo dolů... v mých očích hodně...
Z akce pro fandy se stal tvrdý business, místo fandů gastronomie začal chodit "mainstream" na burger a steak (nic osobního), z "na co mám zrovna chuť" se stalo "kde je zrovna nejkratší fronta"... Loni jsem byl vytažen na food festival v Pardubicích a Olomouci a situace byla hodně podobná. Jen bez šance na ochutnání něčeho nového.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Gastronomické okénko

Příspěvek od Stepan »

Já to mám rád v podniku Na Marjánce na Smíchově. Svíčková se šesti ve 4 ráno má prostě svoje kouzlo a kdo tvrdí opak, tak akorát zavidí :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Gastronomické okénko

Příspěvek od řidičBOB »

Člověče...jsem o dost starší a svíci ve 4 ráno jsem snad v životě nejedl :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Gastronomické okénko

Příspěvek od oxik »

HondaMan píše:Kolik tam bylo lidí? Já jsem pravidelně chodil na PFF, ale postupem času to šlo dolů... v mých očích hodně...
Z akce pro fandy se stal tvrdý business, místo fandů gastronomie začal chodit "mainstream" na burger a steak (nic osobního), z "na co mám zrovna chuť" se stalo "kde je zrovna nejkratší fronta"... Loni jsem byl vytažen na food festival v Pardubicích a Olomouci a situace byla hodně podobná. Jen bez šance na ochutnání něčeho nového.
Docela dost. Vyšlo počasí, ale rozlozilo se to do celého areálu, takže fronta max na 10 minut u nejlepšího stánku :D
Že soutěžních restauraci měla jen jedna burger a steak snad žádná. Ale souhlasím, že úplně něco nového, pokud jsi zrovna neměl chuť na krokodýla nebo pavouka za 300, se moc ochutnat nedalo.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Gastronomické okénko

Příspěvek od M.Z. »

řidičBOB píše:Člověče...jsem o dost starší a svíci ve 4 ráno jsem snad v životě nejedl :-)

Já jsem celkově, snad nikdy ve 4 ráno nejedl :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Gastronomické okénko

Příspěvek od HondaMan »

Dneska restaurace Tuskulum kousek od Zlína. Prostředí prvorepublikové vilky a okolí za 1, obsluha z počátku trochu škrobená, ale pak přátelská, obsazené jen 2 stoly...
Kuřecí vývar dost průměrný, kančí hřbet sous vide na višňové omáčce s chlupatým knedlíkem úžasný, kynuté livance se švestkami a créme fraiche slušný průměr...

Asi tam nepojedu přes pul republiky jen na jídlo, ale při cestě kolem to stojí za návštěvu...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Gastronomické okénko

Příspěvek od Stepan »

Trošku z jiného soudku

Řeznictví Brabec na Vinohradské. Ne uplně drahý, ale moc moc dobrý, chodím tam teď pro všechno :x Nenechat se odradit vzhledem prodejny.
O kousek dál je pražské řeznictví, kde si může gurmán dopřát párky z kostelce, ale ve fancy interiéru, za fancy cenu. Tam lozí všichni a u Brabce aspoň není fronta
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět