Chlubítko univerzální

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 870
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od 970ka »

Je to 2,7t a stál 7000E s daní ,3,0 t měli také a stál o 500E víc
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od jarka »

Když jste tu nakousli podvaly, můžu mít dotaz? Mám "Éčko" takže můžu velký podval do 3,5t. Jde mi o to, že s kámošem se chystáme pro auto do říše a cestou tam pojedeme prázdný a jestli by on mohl se skupinou "B" řídit směrem tam? Z tohoto: link mi přijde, že když bude mít prázdný podval pod 750kg tak to řídit může. Je to tak?
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od Bond007 »

jarka píše:Když jste tu nakousli podvaly, můžu mít dotaz? Mám "Éčko" takže můžu velký podval do 3,5t. Jde mi o to, že s kámošem se chystáme pro auto do říše a cestou tam pojedeme prázdný a jestli by on mohl se skupinou "B" řídit směrem tam? Z tohoto: link mi přijde, že když bude mít prázdný podval pod 750kg tak to řídit může. Je to tak?
Nemas pravdu, vzdycky se scitaji maximalni hmotnosti, nikdo neresi aktualni hmotnost voziku. Podval nikdy nebude mit maximalni povolenou hmotnost pod 750 kg, protoze bys neodvezl ani Smarta.

V odkazu je mysleny ze pokud mas auto treba s max povolenou hmotnosti 2,2t a k tomu pripojis prives s max hmotnosti do 750kg, nemusis mit B+E.

Nenasel jsem vozik co by mel max hmotnost pod 750kg, takze treba za X5, ktera ma max hmotnost 2780kg nemuzu tahnout bez B+E nic, protoze soucet vzdycky bude o 30kg vic nez je povoleno...a je jedno ze vezu vozik prazdnej a vazi 150 kg :)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od jarka »

Jo mě přišlo nejasný jestli se bere maximální povolená a nebo třeba jen hmotnost prázdnýho vozejku. Ale tušil jsem že asi ne, takže budu muset jet obě cesty :( . Jak to myslíš s tím podvalem pod 750kg? Lehký podvaly, který sami nenaložený váží pod 750kg jsou - ale ty to asi myslíš na klasický vozejk a celkovou hmotnost...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od Bond007 »

jarka píše:Jo mě přišlo nejasný jestli se bere maximální povolená a nebo třeba jen hmotnost prázdnýho vozejku. Ale tušil jsem že asi ne, takže budu muset jet obě cesty :( . Jak to myslíš s tím podvalem pod 750kg? Lehký podvaly, který sami nenaložený váží pod 750kg jsou - ale ty to asi myslíš na klasický vozejk a celkovou hmotnost...
Presne, neni podstatny kolik to skutecne prazdny vazi, ale co to ma napsany jako max hmotnost v TP
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od Brus »

maximalni nosnost voziku ti vyrobce napise jakou potrebujes
Pravda vyděsí
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od Bond007 »

Brus píše:maximalni nosnost voziku ti vyrobce napise jakou potrebujes
Ale tezko ti k podvalu na auto napise 750 kg ;)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od _sulcik_ »

Bond007 píše:
jarka píše: Nenasel jsem vozik co by mel max hmotnost pod 750kg, takze treba za X5, ktera ma max hmotnost 2780kg nemuzu tahnout bez B+E nic, protoze soucet vzdycky bude o 30kg vic nez je povoleno...a je jedno ze vezu vozik prazdnej a vazi 150 kg :)
Pokud má vozík do 750kg včetně, je úplně jedno kolik váží auto a můžeš ho táhnout na holý B. Pokud teda auto neváží přes 3500 :-? :D
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od Zajda »

Z infa v článku jednoznačně vyplývá, že auto s nejvyšší povolenou hmotností do 3,5 tuny, tj. řiditelné s Bčkem, může vždy táhnout alespoň vozík s max. povolenou hmotností do 750 kg, tj. celková povolená hmotnost soupravy klidně až 4250 kg.
Pokud ale bude vozík mít větší povolenou hmotnost než 750 kg, celková povolená hmotnost soupravy už je omezena 3500 kg.
Takže např. auto 1900 kg a přívěs 1600 kg, pokud to homologace auta umožňuje.
Nedává to sice žádný logický smysl když s těžším, tj. vhodnějším autem můžeš tahat míň, ale zákon je zákon :-)
A pak je otázkou, jaká pravidla mají u Helmutů, aby nedošlo k nějakému nedorozumění...
《》
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 447
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od PepaSFI »

ještě se dá udělat si doškolení na těžší přívěsy B96 kde je povolená celková hmotnost soupravy 4250 kg a přívěs může mít víc než těch 750, podle možností tažného vozidla. Takže pak se dá i za velkým kombíkem nebo SUV tahat i normální obytňáky a některé plošiňáky a ne jen kočárek na tři pytle brambor.
Odpovědět