Chlubítko univerzální

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od Lachende Bestien »

Pěkné výkony, pánové. Ten bench jsem zmínil, protože je to celkem vděčné téma k chlubení, jinak strojnímu posilování až tak velký význam nepřikládám, byť zrovna bench je na posílení ramen skvělý.

S tou svalovou hmotou navíc je to diskutabilní, záleží, čemu se člověk věnuje třeba v práci atd., na jednu stranu je v mnoha ohledech užitečná - přenášení/stěhování těžkých věcí, přitažlivost pro samice, odrazení konkurenčních samců od fyzického konfliktu atd. na druhou stranu toho člověk musí o to více sežrat, rychleji se unaví a případně větší svaly u mnoha jiných aktivit mohou spíše překážet.

Za mně takový ideál je kombinace jógy, tai-chi, posilování hlavně s vlastní vahou (už jen kolika způsoby co se týče pozice rukou/prstů/rychlosti.. je možné dělat např. kliky atd.) a lezení (v zimě umělé stěny). A nějaké to "kardio" při jízdě na kole, procházce se psem, nebo i běhání, kdo plánuje výměny kloubů :p .
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od Bond007 »

řidičBOB píše:120kg
Kolik serii a opakovani? Ja dal v nejlepsi forme 140 a prislo mi ze zvedam panelak... a to jsem to zvedl jednou :)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od abgx1 »

denis píše:Mať tak vaše problémy. Ja by som potreboval pár cm do výšky, kilá sú OK :D (170/80) ale na to je už asi trochu neskoro :(
Tak u mna to je 197/70

Nech robim co robim, furt sama ruka sama noha... Myslim si ze jem viac nez dost, len sa to nejak straca :)
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od Honza42 »

Tak 70/197 to je síla. To bych šel k doktorovi, aby vyšetřil štítnou žlázu. Máme stejnou výšku a zamlada jsem míval 85 kg a byl jsem hubeňour. Těch 70 kg si nějak neumím představit. Teď k stáru jsem rád že se vejdu do stovky. Když to stáhnu na 90, jsem už kost a kůže.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od Lachende Bestien »

Zase bych to s chozením na vyšetření štítné žlázy až tak nehrotil, s mírami 197cm/70kg aspoň vyvažujete všeobecně se rozmáhající vyžranost, ehm pardon obezitu. ;)
Navíc hodně záleží na tělesném/metabolickém typu, vlivu okolí, genů, výživě, věku atd., žádný reálný dokonalý "člověk obecný" neexistuje.
I když s výškou kolem 2 metrů už by si člověk měl dávat více pozor na páteř a nevěšet na ni třeba zbytečná kila zátěže navíc (pokud se zrovna neživíte stěhováním/manipulací s těžkými břemenY, tam to bez řádné hmoty půjde jen stěží).
Bond007 píše:... Ja dal v nejlepsi forme 140 a prislo mi ze zvedam panelak...
Nejlepší formu jsem nikdy neměl (tak snad v příštím životě) ale jinak při 40 jsem měl podobné pocity. :-$

Edit. Fuj, ten češtin! (břemeni)
Naposledy upravil(a) Lachende Bestien dne pon 24 pro 12:39, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od abgx1 »

Stitna zlaza OK, dedo aj otec vyzerali v mojom veku uplne rovnako ako ja, proste genetika
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od řidičBOB »

Bond: já jedu pyramidu (začínám 80 - 12x, 100 - 10x, 110 - 6x) , takže 120 mám konečnou...4-5x.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od Spectral »

Sakra, Bobe, to jsi docela hovado @-) (myšleno v dobrém)
Já tě naposledy viděl v Hradci na CzechRingu v roce 2011 v zimní bundě a nevypadal jsi na drobka, ale tyhle porce bych ti asi netipoval :-o
:ar!
Eda
Mistr volantu
Příspěvky: 522
Registrován: úte 10 kvě 11:14

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od Eda »

Ja kdysí 150, ve vybaveni mam na soutezi 192.5. Posledni rok chodim spis z donuceni, sluzebky a spousta dalsich zajmu znamena vypadky ve cviceni, tim padem se nezlepsuju a tak me to nebavi. Aktualni forma bude neco kolem 120kg
M140i
Honda PCX
Civic 1.4i
ex e36 328i
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od řidičBOB »

Spectral: no, to je dávno. Já chodím cvičit už dlouho, ale jak psal Eda - práce, nestíhačka, špatné jídlo a dostal jsem se tam, kam jsem nechtěl. Tak jsem si řekl, že seru na to a opřel se do toho fest. Furt nejsem ale spokojený :D Už mi ale není 20, takže se moc za nějakým maximem tam nebo onde nehoním. Spíš zvednout poměr svalové hmoty, které mám aktuálně 70 kg.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět