Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Head
Autoškolák
Příspěvky: 82
Registrován: čtv 17 úno 08:59

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od Head »

pro srovnání - jobs v papírové formě kolem 420 Kč na amazonu jsem za něj dal 13,8 dolaru = cca 250 Kč

ale jinak českých knih tam moc není to je fakt ... ale nijak mi to nevadí :D
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is gift, that's why we call it the present
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od beaumont »

pavproch píše:bez uzardění prohlašuju, že "the sum of all fears" Toma Clancyho (v originále, jak jinak) je dalece nejlepčí knížka, jakou sem kdy čet.....
Mně se ještě víc líbila Rudá bouře, tu jsem přečetl snad pětkrát. Ale celá série o Jacku Ryanovi je taky výborná. Nicméně to čtu česky, v AJ by mi to dalo moc práce.
šmoula píše:Mám nějaké své oblíbené autory - Hailey, Forsyth, od kterých mám přečteno komplet co vydali.
+1

Jinak občas nějaká klasická sci-fi a fantasy(Clark, Asimov, Tolkien, Duna od Franka Herberta...) a leccos dalšího. Knížky si z 90% kupuju.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od šmoula »

Head píše:pro srovnání - jobs v papírové formě kolem 420 Kč na amazonu jsem za něj dal 13,8 dolaru = cca 250 Kč

ale jinak českých knih tam moc není to je fakt ... ale nijak mi to nevadí :D
Tak to není nic pro mě, chci hezky CZ :D

Jinak to je +/- stejný jako iBooks.

http://www.kosmas.cz/knihy/166999/pokla ... e-kuchyne/ Za tuhle sem dal v přepočtu asi 250kč a normálka stojí 350 a víc :)
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od pavproch »

@kfl: otázku sem myslel takle: "co čtete právě teď, co jste četli v poslední době a co se vám líbilo/nelíbilo?"

knížky zásadně v papírové formě, přečtu tak 3-4 do roka, v poslední době se ve velkých knihkupectvích dá sehnat pomětrně dost - dobré! - beletrie v english za rozumný penys... okolo dvou stovek za pejprbek

po dočtení jednoho Clancyho brzo načnu dalšího - "Red storm rising" (@beau: :D )

hailey i clancy sou taky moji oblíbenci, částěčně pro jejich pěknou angličtinu, zato takový brown, jeho angličtina je v některých knížkách hooodně pokřivená (jestli se nepletu, tak mě to překvapilo v "deception point"
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od beaumont »

pavproch píše:po dočtení jednoho Clancyho brzo načnu dalšího - "Red storm rising" (@beau: :D )
Tak to se připrav na další pročtenou noc. Sice v tom není Jack Ryan, ale super! :-bd

Jinak aktuálně jsem vytáhl z knihovny Němečka: Civilní letadla, dvoudílný přehled vývoje letecké dopravy od počátků do 80. let.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od pavproch »

taky doma mám všech pět nebo kolik to bylo dílů němečka - vojenská letadla....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Moucha
Mistr volantu
Příspěvky: 871
Registrován: stř 16 úno 10:08
Bydliště: Gradec Králové

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od Moucha »

Já čtu jen ty naše kecy :-D
SSS - vdechne tě do života
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od beaumont »

pavproch píše:taky doma mám všech pět nebo kolik to bylo dílů němečka - vojenská letadla....
No jasně, sice ty poslední dva díly (po WWII) jsou psány dost tendenčně (jinak to asi nešlo), ale ty informace tam jsou a navíc je to ještě relativně čtivé :-bd
Ostatně ta "Civilní letadla" jsou na tom podobně.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od pavproch »

dyž sem modelařil, uvažoval sem i o jane's world aircraft book či jak sa to zove, ale pak mě to přešlo (myslím ta modelařina....)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od šmoula »

beaumont: hod odkaz PLS na ty knížky o letadlech :-) Díky
2.0i 107kW
Odpovědět