Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od beaumont »

Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
mager
Pan Řidič
Příspěvky: 389
Registrován: stř 16 úno 15:36

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od mager »

pavproch píše:Tohle téma tu ešče není

a hned zprudka: bez uzardění prohlašuju, že "the sum of all fears" Toma Clancyho (v originále, jak jinak) je dalece nejlepčí knížka, jakou sem kdy čet..... ze všech knížek.... posledních dvěstě stránek sem dal nonstop hluboko do noci a pak nemoh spát.... klensy, za tohle máš odemně standing ovation! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
a co ten film? oplati sa? na knihy bohuzial nemam velmi cas.
inac mam precitanych zopar grishamov a connellyov po anglicky, su v podstate vsetky na jedno kopyto ale odporucam.
skusal som aj mccarthyho ale to mi zatial nejako neslo :)
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od Pickuper »

je jistě ocenění hodné, že čítáte v originále, nicméně je třeba i v souvislosti s dnešním dnem mateřského jazyka připomenout, že správný vlastenec a čech by měl především čítat, znát a vlastnit klasická díla českých autorů v tištěné podobě. Přiznejte, jak jste na tom třeba s Čapkem? ;;)
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od pavproch »

kromě klensyho, brauna a hejlyho mám ve své knihovně ještě i "Poučení z krizového vývoje ve straně a společnosti po XIII. sjezdu", jsem vlastenec? :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od beaumont »

mager píše:(...) a co ten film? [Sum of all fears] oplati sa? na knihy bohuzial nemam velmi cas.
Film není špatný, ale patří IMHO spíš ke slabším adaptacím Clancyho - Hon na ponorku i Vysoká hra patriotů jsou iMHO lepší. A hlavně - proti knížce je to jak třetí odvar z bukvic proti Darjeelingu ;)

Ale Clancyho řadu s Jackem Ryanem to beztak chce brát pěkně popořadě, ideálně začít tou první, kde Jacky Ryan ještě ani není, tj. Bez výčitek a pak přes Vysokou hru patriotů až po (zatím!) poslední Živý nebo mrtvý... Skvělé jsou snad všechny, i když asi nejraději mám Hon na ponorku a Čestný dluh.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od beaumont »

Pickuper píše:Přiznejte, jak jste na tom třeba s Čapkem? ;;)
Válku s mloky znám skoro nazpamět, četl jsem i leccos dalšího (ne všechno), ale nic už mě tak nezaujalo.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od mmira »

pick: jeste na gymplu jsem precetl komplet Capkovo sci-fi dilo, staci?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od Pickuper »

mmira: tady vůbec nejde o mě :) Osobně považuji znalost díla významných českých autorů za jakýsi kulturní základ osobnosti člověka. Taktéž jsem nepřelouskal kompletního Jiráska, Němcovou, Čapka či Poláčka. Nicméně dneska jak to tak pozoruju, tak pokud nějakej mládežník ještě vůbec čte, tak jde většinou o díla cizojazyčných autorů. Je vůbec smutné, že skoro všichni školáci dneska vědí, kdy se slaví díkůvzdání,halloween a sv.valentýn, ale české významné svátky vyjmenovat nedokážou :ymsick:
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od EL_XEL »

Jen tak na rychlo - z těchto autorů cokoliv, co vyjde/přijde mi pod ruku: Gaiman, Miéville, Murakami, Sapkowski, King (a nějací další, které teď hned nedám).

Jinak aktuálně čtu Hru o trůny.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od řidičBOB »

jako dítě jsem docela žral tohle: http://www.kosmas.cz/autor/25106/zbygniew-nienacki/
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět