Přílíš vysoká cena za servis?

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
stvojta
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 10 říj 16:23

Přílíš vysoká cena za servis?

Příspěvek od stvojta »

Zdravím, právě jsem přijel ze servisu a trochu si lámu hlavu nad tím, zda jsem nezaplatil moc. Koukal jsem zběžně na ceny materiálu, které jsou nižší, ale nevím, jaká je praxe, jakou má servis marži atd. Cenu práce neznám už vůbec. Mohli byste to prosím jen tak zkouknout a napsat, jak moc jsem si připlatil? Stačí nějaký odhad, nemusíte si s tím lámat hlavu.

Jde o vůz Škoda Octavia 1 1.6 benzin 75kW, rok 2007, najeto 200tis. km.

Práce:
Příslušenství : 750,-
Oprava výfuku : 700,-
Geometrie : 1200,-
Převodový olej : 1000,-
Montáž : 8400,-

Materiál:
BS 265-505 : Spojka trubky : 360,-
BS 105-109 : Střední díl výfuku : 1800,-
BS 281.227 : Zadní díl výfuku : 3500,-
CO 12016928B : Gufero převodovky : 300,-
CT 6DPK1195 : Drážkový řemen : 1000,-
OPT G1-1004 : Čep řízení : 550,-
OPT G1-994 : Čep řízení : 550,-
ST 911-954 : Spona : 70,-
KTL 0014 : Tlumič pérování 2ks : 7700,-

Ceny jsem zaokrouhlil na nejbližší padesátku.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Přílíš vysoká cena za servis?

Příspěvek od Zajda »

Každý autoservis, ze kterého auto vyjede v lepším stavu než do něj přijelo, je dnes k nezaplacení:-)
《》
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Přílíš vysoká cena za servis?

Příspěvek od Stepan »

Běžnou praxí je, že se přepalují ceny dílů a tím se dohání náklady na práci. Protože "litr za hodinu" by nikdo platit někde v garáži nechtěl, ale ona ta hodina prostě litr stát potřebuje... Tím spíš, pokud Vám dali poctivě papíry a naúčtovali DPH.

Jak píše Zajda.
Pokud servis proběhl úspěšně, tzn. opravili co bylo rozbité a nerozbili nic jiného, pogratuloval bych si. To se často nepovede ani v autorizovaných servisech... :-) Trápit se cenou je už zbytečné.
Ačkoliv se Vám podobný přístup může zdát poměrně rozhazovačný, snaha sehnat vždy toho nejlevnějšího troubu zákonitě skončí katastrofou...

Ale je teda pravda, že mi přijde poměrně divoké účtovat v práci "převodový olej", ale v soupisu materiálu žádný převodový olej nemít :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1349
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Přílíš vysoká cena za servis?

Příspěvek od Arkis »

Nemůžeš porovnávat ceny materiálu na internetu a ceny materiálu v servise. Servisy berou přes rozvozovou síť autodílů (většinou Elit nebo Autokelly), kde mají vyšší ceny, protože ty díly dodají do pár hodin (mají ranní i odpolední rozvozy). Kdyby to objednávali z internetu, tak na díly čekají minimálně 3 dny. To si nemohou dovolit, protože by jim auto blokovalo 3 dny místo a zákazník by remcal, že to trvá dlouho. Takže ve výsledku tuto prémiovou službu převádí na zákazníka v podobě dražších dílů. Druhou stránku popisuje správně Štěpán. Cenu lehce navýší, aby neměli tak do očí bijící cenu za hodinu práce. Není to ale tak, že by se servis rozhodl si na díly hodit přirážku 300%.

Co jsem se díval, tak přepálili jen ty tlumiče a řemen. Ostatní je jakž takž v normě. Ničeho se ale neboj. Ty tlumiče jsou Starline, takže tě do pár let čekají znovu a budeš mít srovnání s jiným servisem. :D

Stepan: Některé servisy to dělají tak, že sudové oleje a další rozlévané věci dají do prací, protože to neumí vyúčtovat jako necelou položku.

Suma sumárum mi na té ceně nepřipadá nic špatného. Jen těžko posoudit, v jakém rozsahu opravovali ten výfuk. Je tam nějaká oprava a montáž. Něco tedy asi vepředu vařili a od katíku dál to měnili? Nejvíc práce ale beztak dalo to gufero převodovky.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Přílíš vysoká cena za servis?

Příspěvek od GeneHawkins »

Arkis píše: stř 11 říj 06:02Co jsem se díval, tak přepálili jen ty tlumiče a řemen. Ostatní je jakž takž v normě.
Je ale možné, že jsou tam schované i manžety a dorazy a možná i horní uložení, je divné, že by to jinak nedávali...
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1349
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Přílíš vysoká cena za servis?

Příspěvek od Arkis »

KTL 0014 je přímo zkompletovaný tlumič s MO cenou Autokelly 2642 Kč za kus. Do ideálního kompletu tam chybí jen to horní uložení tlumiče, které tam asi kvůli ceně nedávali. Myslím, že kdyby jej tam dali, tak je to jako položka v dílech.
(Osobně jej měním vždy, protože na výměně tlumičů je nejdražší práce. A celé to znovu rozdělávat za půl roku, když se vysype ložisko za 400 Kč, je blbost.)
Na Kelly mám minimální slevu, protože tam už neodebírám a cena je 1949 Kč s DPH. 7700 Kč je tedy dle mého za dva kusy docela přestřel, protože ani neměli práci s kompletací tlumiče. Je ale možné, že jej nekupovali za těchto podmínek. Například když se vyprodá, tak si ho musí expresně za mastný poplatek stáhnout odjinud nebo objednat úplně jinde za jiné peníze... kdo ví, jak to bylo.
stvojta
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 10 říj 16:23

Re: Přílíš vysoká cena za servis?

Příspěvek od stvojta »

Děkuju za odpovědi. Určitě s vámi souhlasím, auto jsem dostal zpátky opravené během pár dní, nic dalšího se nerozbilo, mám fakturu a jednání bylo profesionální, jen jsem nechtěl být za toho joudu, co zaplatí trojnásobek a ještě pěkně poděkuje :D

Ten převodový olej je moje chyba, omylem jsem přeskočil položku 5W-40 Olej 4,5l 990,-
Ve výfuku jsem měl díru, takže tu zadělali a nějaký části vyměnili, na faktuře je střední díl a zadní díl.

Každopádně ještě jednou děkuju, už jsem v klidu, příště se jich zeptám na horní uložení tlumiče :)
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Přílíš vysoká cena za servis?

Příspěvek od petr_riha »

Za mě asi v pohodě... to, že servis musí mít na dílech nějakou přirážku, je asi jasné. Že je v desítkách procent mě neuráží.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět