IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...

Re: IT poradna

Příspěvekod pavproch » ned 28 bře 17:12

Mám pocit, že sem to tu už spal - dělal sem pokus v délce přesně jedna hodina, noťas připojený na ext. monitor skrz dok = zhaslý displej noťasu, připojený na wifinu, bez pohybu, vše off (i podle task managoru nic neběželo ani na pozadí), ani web, ani mp3 player, prostě NIC, vytížení procesoru kmitalo 3-5% a jeden den v tomhle stavu sežral za tu hodinu 16% a druhý den 26% baterky. Proč?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pavproch
Letec

Příspěvekod abgx1 » ned 28 bře 17:54

lebo % v tomto ohlade az tak vela neznamenaju, jednoducho povedane to len zobrazuje kolko % casu CPU nieco spracuvava, a vobec pri tom neberie v ohlad na akom takte CPU pracuje, ake don ide napatie, ake instrukcie sa pouzivaju atd. atd.

Je to akoby si ty chcel vypocitat okamzitu spotrebu motora v aute len na zaklade toho ako velmi mas stlaceny plyn, a popritom nevies ani v akych je otackach, ani nic...

Dobra sprava je ze dneska uz kazdy processor/graficka karta vie kolko energie aktualne spotrebuvava, a dokonca sa tie hodnoty daju zobrazit

napr. takto jednoducho to vidno v CPUID HWMonitor

Obrázek

napr. v MSI afterburner sa vsetky tieto hodnoty daju pekne zaznamenavat do logu/grafu
abgx1
Mistr volantu

Příspěvekod pavproch » pát 02 dub 13:29

pavproch píše:Ze zvědavosti sem si chtěl otevřít scitani.cz (abych si tam přečet tu hlášku o nefunkčnosti) a v IE 11 ani prd, nenačte tu stránku vůbec (blank obrazovka). Chrom to načte a jo, hlásí tam momentální nedostupnost.

Už jim to funguje, sem se právě sečetl. Ale rači v Chromu, v IE sem to ani nezkoušel.
pavproch
Letec

Příspěvekod pavproch » stř 07 dub 18:17

pavproch píše:Otázka na excelovské maniaky: Mám v pc Office 2000 (proč? proto!), abych mohl otvírat xlsx soubory mám tam doinstalovaný kompatidebility pack.
A fčíl ta otázka: mám xls (bez x) soubor, dokážu ho nějak Excelem s tím packem převést opačně na xlsx a uložit jako xlsx?

Protože sem to nedokázal, rozhodl sem se pro radikální krok (jedná se o její pc, Win10): Měla a má tam Office2000 do kterých semi nikdy nepodařilo doinstalovat úspěšně Compatibility Pack (zřejmě quli těm Win10), čili xlsx nedokázala otevřít. Pro vykazování Covid testů a jejich proplácení státem á 60 káčé je potřeba vytvářet tabulku xlsx a odesílat státu, proto sem se nato ptal. Takže sem na SWprovsechny.cz koupil za svoje domácí licenci Office2016 za lidových 890 káčé a neska se to bez problémů podařilo naigstalovat a rozchodit a ono to (samo! -nemusel sem nic nastavovat ve filesystému) dokonce tak, že xls to otvírá (poklepáním) v Excellu2000 (který sem jí tam nechal) a xlsx v Excelu2016. Ditto word a doc/docx. Takže (zcela mimořádně): VELKÁ pochvala pro Mrkvozoft. \m/
pavproch
Letec

Příspěvekod ctrl_j » stř 07 dub 19:47

Tys jim poslal xls a oni ti to vratili, ze musi nutne byt xlsX? Z jakeho narizeni to vychazi?
- Stahl jsem si nejaky tabulkovy vzor co je na webu Ministerstva prumyslu a zadny slozity pokrocily datovy funkce vyzadujici xlsX tam nevidim…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
ctrl_j
Letec

Příspěvekod pavproch » pát 09 dub 13:01

Do prkýnka!

Jak v mojem mobilu přenést text SMS do emailu a poslat ten text jako email? Vím, že to jde, už se mito jednou v minulosti podařilo, fčíl to potřebuju udělat zas a ne a ne nato přijít.

Chjo no starý, sklerotický člověk.

EDIT o půlhodinu později: Ufff, už sem nato přišel. Blbé je že než to zase budu potřebovat, tak to zase zapomenu.
pavproch
Letec

Příspěvekod HondaMan » pát 09 dub 13:39

By bylo rychlejší to přepsat, ne?
Speeding. Bringing the World Closer Together.
HondaMan
Letec

Příspěvekod pavproch » pát 09 dub 13:56

To byl takový "blbý, dlouhý" kód, nechtělo semi to přepisovat ručně. Navíc, dyž už semi to jednou povedlo, tak přece není možné, že to nezvládnu i podruhé. Povedlo se.
pavproch
Letec

Příspěvekod pavproch » sob 10 dub 13:10

Nechám si poradit: Jaxem doma zcela čerstvě řešil a vyřešil Excell pro xlsx, tak mě to dovedlo k myšlénce, že až na konci roku budu ve firmě utrácet, koupím do firmy nové licence Office (máme licence na Office 2007, já "zpátečník" ale jedu v Office2000+kompatidebility pack). Co sem si fšimnul, jaxem hledal "levný" Office domů, tak v prodeji je spousta verzí od Office2016 přes Office2019 až po (zřejmě nejnovější, nestudoval sem to) Office365. Kterou verzi Office (jde mi o Word, Excel, PowerPoint, ostatní netřeba, možná ještě FrontPage) doporučíte? (Páč to bude do firmy při "utrácení peněz", nehledám nutně to nejlevnější řešení, hlavně ať je to "legál" pro firmy.)

PS: Já si sice novou licenci pořídím taky (pro případ přepadovky SW policií) ale budu i nadále pracovat ve (mně dobře známém a sním sžitém) Office2000. Prostě zpátečník do morku kostí. \m/
pavproch
Letec

Příspěvekod ctrl_j » sob 10 dub 15:13

Tak zasadni rozdil je v tom, ze Office 365 je predplatne. Plati se tam mesicni resp. rocni poplatek, mas k tomu cloudove uloziste pro sdileni dokumentu a samozrejme klasicke aplikace pro PC tak jak ted.
Naproti tomu Office 2019 je klasicke reseni jednorazoveho nakupu s pouzitim do nekonecna. Pozor, funguje az na Windows 10.

Takze ucetne: Office365 je variabilni naklad placeny tak dlouho dokud to hodlas pouzivat. Office2019 je fixni naklad pocatecniho porizeni.
Jestli nehodlas vyuzivat cloudove sluzby (a vsichni vime ze ne), je daleko rozumnejsi volbou O 2019 (pokud mas W10, jinak O 2016).
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
ctrl_j
Letec

PředchozíDalší

Zpět na Ring volný