IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

Pokud se to projevuje jen velmi zřídka a vše vyřeší jeden restart, nemá moc význam se to snažit "jednou provždy" vyřešit.
Kromě na pozadí běžících "aktualizací" Woken7, které dokážou neuvěřitelně zpomalit systém hlavně u PC s 2/4 GB RAM, mě napadá jen zkusit v nabídce start zadat cmd.exe a tam zadat sfc -scannow - kontrola OS za chodu takřka bez omezení použitelnosti nebo kontrola tvrdého disku po restartu, opět v příkazovém řádku napsat chkdsk /f /r (f -oprava chyb) (r - oprava potenciálních chybných sektorů) nebo v exploreru pravým kliknout na C:, vybrat vlastnosti, v nich nástroje a tam kontrolu chyb, vyhodí hlášku naplánovat při příštím spuštění, a tento proces v závislosti na velikosti disku může trvat pár minut nebo klidně desítek minut.
Třeba to ale bude nějaké dellí kurvítko, protože si dovolujete nekupovat každoročně nebo aspoň co 2 roky nový ntb. :-h
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Kuju, až se to zase znova objeví, pokusím se si vzpomenout na rady.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Můj pesimismus (co sa može posrať, to sa taky poséře) tentokráte nebyl naplněn.... sem neska obnovoval certifikáty (standard+qualified) k bankovní čipovce (přístup do banky + digi podpis dokumentů) a proběhlo to klik-klik bez komplikací, zas na rock je pokoj.

Otázka (na kterou mi nedokázali uspokojivě odpovědět ani na helpdesku banku, kam sem hned volal) - standard+qulified certs to obnovilo, ale při obnově to na mě zařvalo:

"Váš QSCD certifikát brzo končí, kontaktujte svou banku, bez jeho obnovy budete moci dále používat bankovní služby v CZ, ale ne v EU"

Dyž sem se helpdesku zeptal, co to má znamenat, tak bylo jen blekotání + "asi Vám to bude fungovat i nadále".... certifikáty fungujou, do banky i na podpis dokundamentů....

Ví tady někdo, co to je a k čemu je dobrý ten QSCD certifikát a mám ho obnovovat?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

To sem teda jelenec, PROČ?

Dneska mi mobil = budík zazvonil o hodinu později (bylo a na hodinách ukazoval 07:30, ale budík zvonil a ukazoval 06:30).

To sou mi teda věci - uvidíme / uslyšíme zítra.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: IT poradna

Příspěvek od Honza42 »

Že by volby v Americe, čas oponou trhnul ? Biden si plete Slunce s Měsícem? A nebo to bude tím Tvým certifikátem.
Každopádně do Beskyd v dohledné době raději nejezdit. Časoprostorové anomálie, to nevěstí nic dobrého.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

Nejspis nejaky dozvuk prechodu z letniho na standardni cas.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Taky mě napad letní čas, enemže změna času (automatická) byla v neděli a v pondělí až středu zvonil správně - 06:30, až dneska o hodinu později. A navíc dyby ten letní čas, tak by měl zvonit o hdodinu dříff, ne později.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: IT poradna

Příspěvek od honziss »

Kdyz zrovna nemusim nekam jet brzo, tak praktikuju vstavani bez budiku, doporucuju vyzkouset!
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Já po těch mnoha letech vstávání 06:30 už v tu dobu vstanu i bez buďyku, je to jen taková "pojistka"... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: IT poradna

Příspěvek od rhinos »

ja mam na tohle nejmladsiho syna. Neprichazi pozdeji nez v 6:00 i o vikendu :D
Akorat ted v tydnu jednou ve 4:15 a podruhe 5:00 ;) Takze mam jistotu ze nikdy nezaspim
Citroen C4 GP
Odpovědět