IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...

Re: IT poradna

Příspěvekod Lachende Bestien » úte 17 bře 13:17

Kéž by se objevil nějaký virus, který by způsoboval rozklad patlavých displejů.
Lachende Bestien
Mistr volantu

Příspěvekod honziss » čtv 19 bře 10:15

Jak jsem tu posledne resil OS mobilu, tak se mi nakonec aktualni Android 10 zalibil.

Mate nekdo zkusenost s novejma Samsungama S20/S20+/S20u ??
V6...340k jenom :(
honziss
Letec

Příspěvekod pavproch » pon 23 bře 14:24

Po špatných zkušenostech, kdy se mi "ztrácela" pošta (která jsem nechtěl aby se ztratila) mám vypnutý AntiSPAM a chodí mi fšechno.

Fíl mi přistál mail (z jakési divné adresy, snad Peru či co - moc sem to nestudoval) ve spisovné agličtině mě zdvořile žádal, abych se laskavě odhlásil z příjmu novinek na jejich webu a to poklepáním na odkaz....

Bez jakýchkoli rozpaků (a samozřejmě bez poklepání na odkaz) DELETE.

SPAMu sem už dostal mraky, ale něco takhle se důvěryhodně tváříího snad ešče ne.

NOD32 mlčel, logicky.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pavproch
Letec

Příspěvekod pavproch » stř 25 bře 13:59

Nezvykle zase něco v informatice zafungovalo....

Přišel mi mail z ČRo, že si na jejich stránkách (kde sem v životě nebyl a nikde nic nikam nikdy nezadával) mám stáhnout roční vyúčtování Rozhlasových poplatků za 2019.

Páč sem tam nikdy nebyl, tak mě nenapadlo nic rozumnějšího než..... klepnout na "zapomenté" heslo, zeptalo se mě to na VS pod kterým platíme (ten sem našel) a vygenerovalo mi to jednorázové heslo + mi i to napsalo jakým emailem se mám přihlásit (já to samozřejmě nevěděl jistě, jen matně tušil). A jako jo, přihlásilo mě to, dokonce správně, vidím tam platby i vyúčtování za moji firmu za 2019. Taxem si změnil heslo a poznamenal přístupové údaje.

ČRo - hezky! :-bd
pavproch
Letec

Příspěvekod pavproch » pát 27 bře 10:31

Ještě jedno (malé) pozitivum korony a z ní vyplývajícího malého pracovního vytížení - tu svoji mobilní "cihlu" sem nabíjel před odjezdem na MF (tj. 7.3.2020) a .... až zase neska, fčíl nabíjím. To de, 20 dnů na jedno nabití.
pavproch
Letec

Příspěvekod honziss » pon 30 bře 20:09

honziss píše:Jak jsem tu posledne resil OS mobilu, tak se mi nakonec aktualni Android 10 zalibil.

Mate nekdo zkusenost s novejma Samsungama S20/S20+/S20u ??

Po chvilce hrani s S20 Ultra jsem usoudil, ze to je jen lestenej prd (fotak horsi nez pixel 4, 100x zoom je jen marketing, 120hz nelze pri nejvyssim rozliseni, tamtung apps vsude) a koupil ve vyprodeji (cca 13tkc bez dane) oneplus 7 pro a dobry, teda vlastne za ty prachy hodne dobry :ymparty:
V6...340k jenom :(
honziss
Letec

Příspěvekod pavproch » ned 05 dub 11:51

"Retro" okénko.....

pavproch před pár rokama na OF.cz píše:Tenhle článek na mně zavanul nostalgií nad starými časy kdy byla (skoro) nedostupným snem jak prohnutá Nokia 8110, tak i Motorola Razr v3..... chjo no, kdeže ty časy sou... Btw, ten novej Razr je pěkná "cihla" - díky železnému kloubu (odkud já to slovní spojení znám? :twisted: ) přes 200 grms, skoro jak ta moja (cihla) RugGear RG500

Nokia 8110 model 2018

Ty woe, já si ji snad na starý kulena ešče pořídím.... :D
pavproch
Letec

Příspěvekod pavproch » ned 05 dub 12:18

Ta sranda mi fuckt za 14set stojí, objednáno.... :D
pavproch
Letec

Příspěvekod pavproch » čtv 09 dub 12:14

Nikitu 8110 (MY2018) už mám v prackách. Ježyš, to je křasa, zase moct "klikat" na fyzická tlačítka a nebát sa dotknout dyspleje, abych s něčím "nepohnul".... fčíl ešče náhradní nabíječku(y) a neoprenový futrál (obé už objednáno) a...... nadělím si to fšecko pod strom.... už fčíl v dubenci sa těším na vánočky jak malé děcko.... :D
pavproch
Letec

Příspěvekod Lachende Bestien » čtv 09 dub 12:43

Mám též nepřekonatelný odpor k patlavým displejům, ale u toho nokyje 8110 někdo zmiňoval dost malá tlačítka, hlavně v spodní řadě, asi z toho důvodu, že se kryt nedá dostatečně vysunout. Konstrukční zázraky co se funkčnosti týče pochopitelně u této cenové kategoryje očekávati nelze. Jak vnímáte velikost tlačidel?
Uvažoval jsem též o pořízení "hloupého" mobilu/hudebního přehrávače, což by tenhle splňoval (3,5mm džek přítomen), ale zase špehovací džípíes modul mě odrazuje. Kdo ví, jestli se vůbec ještě dnes vyrábí mobily bez těchto sledovacích součástek... :-q
Lachende Bestien
Mistr volantu

PředchozíDalší

Zpět na Ring volný