IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

pavproch píše:Já ty emaily v mobilu ale NECHCI mít, chci mít mailbox v mobilu prázdný...
Na tom mobilu to nejde prehodit na POP3?
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Ne (nebo aspoň já na to nepřišel jak).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:
pavproch píše: Novou / náhradní baterku už mám, objednaná byla na můj konkrétní noťas (Dell XPS 13-9343), tak doufám, že bude pasovat, to ale zistím, až se přesvědčím / dokopu že už nastal čas, vezmu do ruky šroubovák a začnu "sochat".
Taxem si už i sehnal patřičné šroubováky ("mikro" torxy T2 a T3) a dyž sa (aspoň trochu) neska vyspím, taxe nato zítra vrhnu, asi teda no. Držte mi palec. Dyž zítra odpoledne ani v neděli nic nenapíšu, taxe to nepovedlo a sem offline/sháním nový noťas, no.... :ymhug:

Btw, pátek je u mně "zálohovací den", čili dyž sa to nepovede, tak aspoň budu mít komplet kopii dat, no.... :D
Tak, co můžeš uďát zítra, můžeš uďát i neska. Už jedu na novou baterku, ufffff. Bylo to PnP, teda až nato že tam byla spousta káblíků, které na tom videju nebyly, ale jinak baterka pasuje (rozměrově i elektricky) a má v sobě dokonce 61% nabití. To sem teda zvjedaff na výdrž, na (té nové) baterce bylo totiž "made in čajna". OEM baterka dyž byl noťas nový, dala i 11 hodin, fčíl už oscilovala enem kolem 6 hodin max. Hurá! \m/
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Neska při cestě polemlesemloukou3 dom z prce sem měl zase záchvat pamatováka.... před ca 10tima-15tima rokama to byla hotová věc, že mobilní čísla 602xxxx, 603xxx apod. skončí (resp. budou přečíslována do nových/jiných číselných řad) a ... prd, vše je beze změny... Neví někdo proč to umřelo (teda zaplaťpanbu, že umřelo, mám 602 a to dokonce 2x a sem za to ráth, bosemi kombinace 6-0-2 prostě líbí.... )
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Zářijové přečíslování je z hlediska mobilních operátorů tedy ještě docela pohodové, větší změny nastanou až při dalším přečíslování v roce 2010, kdy budou nahrazeny jinými čísly také předvolby.
Celé tu - článek z roku 2002.

Víc sem nenašel.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Kura, někde se něco pos*alo v IT (a asi ne u mně - díval sem se na obě nastavení a vše se zdá být nastaveno OK, navíc sem do toho už hodně dlouho nehrabal a doposud to fungovalo OK) - zhruba ve stejný okamžik přestaly chodit emily oznamující, že mám novou SZ na bmwklubu + začaly chodit zdvojeně (2x ten samý) emily oznamující, že někdo něco dělal/platil s firemní platební kartou MMB.
Přitom:
Soukromá karta MMB = emil chodí 1x.
SZ tady i na OF.cz = emil chodí OK.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Už sem to tu spal víckrát - mám vypnutý SPAM folder, takže mi chodí veškerá pošta, fčíl přišlo tohle - mně zapřísáhlému odpůrci xichtoknihy (v životě sem tam nebyl a nehodlám natom nic měnit):
Vážený uživateli Facebooku:

Chceme vás informovat, že váš Facebook účet s e -mailem vyhrál
peněžní odměnu 4 200 000,00 EUR (čtyři miliony dvě stě tisíc eur)
za propagaci Facebooku na rok 2021.

Blahopřejeme vám k tomu, že jste jedním z vybraných lidí.
:ymdevil:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Pro platby kartou při nákupech po infernetu je fčíl potřeba 3D secure (epin ke kartě a pin z SMS) - kopíruju sem z OF.cz:
pavproch píše:
pavproch píše: Nedávno semi ale stalo i tady v CZ (CZK karta k účtu MMB), že to 3D autorizaci nechtělo i když to byl nákup přes 5 stovek (limit pro autorizaci).
Zase něco nového: Fčíl sem nakupoval na TSBohemia (firemně) s platbou kartou (bylo to přes 30tis) a.... chtělo to po mně 3D secure (epin a pak pin z SMS), sem to obojí zadal a.... chtělo to podruhé zase 3D secure - stejný epin a nový (přišla druhá SMS) pin. To sem ešče nezažil.... to první opakování bylo podle vzhledu webpage záležitostí platební brány, to druhé byla (podle loga) webpage banky (MMB). Zajímavé.....
Dvojitá ochrana - není to, Antone Pavloviči, krapet moc ochrany? :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: IT poradna

Příspěvek od Arkis »

I kdyby byla trojitá, tak je to opodstatněné. Zrovna v červenci jsem řešil to, že jsem měl v mobilu zapnutý GooglePay, abych mohl platit kartou přes mobil, ale nevěděl jsem o tom, že Google nepožaduje žádnou kontrolu. Takže když se nám někdo přes firemní OneDrive naboural do počítačů (a já měl v tu dobu homeoffice, tak mně na soukromý PC), tak si vesele platil přes můj GooglePay.

Suma sumárum jsem tedy dlužný 10 000 Kč na Google Ads a 1500 Kč na Facebook Ads. Oboje samozřejmě hned stržené z účtu. Naštěstí mi chodí upozornění na platby do mobilní aplikace, takže jsem to v minutě začal řešit a přes banku vyreklamoval obě platby. Do druhého dne jsem měl peníze zpět, ale tím se pohledávka nesmazala. Napsal jsem jak do Googlu i FB (najít kontakt na člověka je opravdu masakr, všude samé formuláře, kde nejlépe odpoví pouze umělá inteligence, což můj problém nevyřeší a Google mi teprve minulý týden potvrdil, že po mně peníze nebudou vymáhat. Od FB žádnou zprávu zatím nemám.

Jsem poučen. Všude, kde to je možné, mám tedy zapnuté minimálně dvoufázové ověřování.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

IT, my friend..... sme fprci pořídili nový velkoplošný plotter (24" HB Jet 630), sem si ho ingstaloval do svého PC (win 7):

a) ovladače 1,1GByte!
b) tisíce otravných pop-up oken spojených s tiskem (sem totiž dal "standard, ne "custom" ingstalaci).
c) z neznámých důvodů to dělá pestva:
c1) pošlu výkres na stisk (1x) = vystiskne se 2x
c2) některé výkresy v PDF, když je pošlu na stisk "neodpovídá" a zamrzne to bez stisku

Chjo no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět