IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Nechám si poradit: Jaxem doma zcela čerstvě řešil a vyřešil Excell pro xlsx, tak mě to dovedlo k myšlénce, že až na konci roku budu ve firmě utrácet, koupím do firmy nové licence Office (máme licence na Office 2007, já "zpátečník" ale jedu v Office2000+kompatidebility pack). Co sem si fšimnul, jaxem hledal "levný" Office domů, tak v prodeji je spousta verzí od Office2016 přes Office2019 až po (zřejmě nejnovější, nestudoval sem to) Office365. Kterou verzi Office (jde mi o Word, Excel, PowerPoint, ostatní netřeba, možná ještě FrontPage) doporučíte? (Páč to bude do firmy při "utrácení peněz", nehledám nutně to nejlevnější řešení, hlavně ať je to "legál" pro firmy.)

PS: Já si sice novou licenci pořídím taky (pro případ přepadovky SW policií) ale budu i nadále pracovat ve (mně dobře známém a sním sžitém) Office2000. Prostě zpátečník do morku kostí. \m/
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

Tak zasadni rozdil je v tom, ze Office 365 je predplatne. Plati se tam mesicni resp. rocni poplatek, mas k tomu cloudove uloziste pro sdileni dokumentu a samozrejme klasicke aplikace pro PC tak jak ted.
Naproti tomu Office 2019 je klasicke reseni jednorazoveho nakupu s pouzitim do nekonecna. Pozor, funguje az na Windows 10.

Takze ucetne: Office365 je variabilni naklad placeny tak dlouho dokud to hodlas pouzivat. Office2019 je fixni naklad pocatecniho porizeni.
Jestli nehodlas vyuzivat cloudove sluzby (a vsichni vime ze ne), je daleko rozumnejsi volbou O 2019 (pokud mas W10, jinak O 2016).
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Kuju za podrobné vysvětlení. Takže těm, co Win7 Office 2016, těm co Win10 Office2019, rozumím. Klaud a měsíční paušál opravdu ne.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

Ted jeste koukam, ze jsi psal o nakupu az na konci roku, tak by mohla byt dostupna verze Office 2021
M$FT píše:Office 2021 for consumers and small businesses
We also plan to release Office 2021 for personal and small business use later this year. Office 2021 will also be supported for five years with the traditional “one-time purchase” model. We do not plan to change the price for these products at the time of the release. We will announce more details about new features included in Office 2021 closer to general availability.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Sem blb (sklerotická) a lenivec, to sem zvjedaff na následky.

Jak píšu vedle, objednával sem si ten holící strojek a celou objednávku sem udělal v IE11 až k platbě kartou na té se IE zadrhnul (a mně došlo, že sem blb, že to dělám v IE a ne v Chromu a zároven mi bylo lenivo to celé stornovat a začít znova v Chromu). Taxem https té platební stránky přenesl z IE do Chromu a platbu úspěšně dokončil tam vč. potvrzení o úspěšné platbě. Fčíl ještě aby i ten strojek přišel... :ymhug:

Kura, musím nato myslet dělat nákupy už fuckt enem v Chromu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Jo, čímdáltím častěji narážím na nefunkčnost některých webů v IE, speciálně (skoro všechny) nákupy už rači dělám v Chromu, páč IE se zadrhával na platbách kartou a potvrzovacích SMS. Počítám, že není daleko doba, kdy mě okolostojičnosti donutí už používat výhradně chrom, koneckonců i proto sem si už do něj koupil blokátor reklam.
Tak. Není všechno Chrom, co se třpytí....+ ol´good IE.... \m/

Sem neska chtěl udělat jeden nákup v zahraničí (Drážďany) a otevřel si ten sexšop v IE, našel zboží ("on stock"), paxem si zpoměl, že Chrom, taxem tam překopíroval tu webstránku a..... zarputile mi to vnucovalo "We do NOT deliver to your country", přičemž ale IE nic takového netvrdil (a CZ via DHL bez problema nabídnul), taxem holt ten nákup dodělal v IE včetně platby kartou a... asi ok, už mi přišel i potvrzující mail z toho sexšopu a SMS o provedené platbě kartou.

To sem teda zvědav, esli a kdy to DHL doveze.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Nestěžuju si, jen konstantuju:

Poprvé sem narazil na "problém" s (ne)správným otevřením docx souboru v mém PC (win7 + office 2000 + kompatibility pack) - v tom souboru byl vložený rastrový obrázek, natočený o 45st a můj PC zarputile otvíral ten docx soubor tak, že obrázek "pootočil" o těch 45 zpět. Sfiňa jedna.

Musel sem nato oklikou přes kolegovo PC (Win10, Office 2007), kde mu to ten docx a obrázek v něm otevřelo správně natočený, printscreen a ctrl c a ctrl v.

Takže asitak.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
SamotZdeny
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 28 bře 14:52

Re: IT poradna

Příspěvek od SamotZdeny »

Ahoj.Potřeboval bych nějaký jednoduchý program na stříhání videa.
Mám větší video,a potřebuji ho rozdělit na několik menších,abych to mohl odeslat E-mailem.
Editor videa co je v počítači,to umí rozdělit.
Ale když to chci přeposlat,do jakékoli složky,tak tvrdí,že neexistuje...
Díky.Zdeny.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: IT poradna

Příspěvek od rhinos »

tak pokud ho chceš stříhat jen z důvodu přeposlání tak bych to udělal spíše jinak?
Buď rozdělit třeba archivačním/komprimačním programem.
Nebo bych využil třeba https://www.uschovna.cz/
Běžně ji používám na posílání většího počtu fotek po postprodukci
Citroen C4 GP
SamotZdeny
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 28 bře 14:52

Re: IT poradna

Příspěvek od SamotZdeny »

Ahoj. Ja potřebuji rozstříhat jedno video, na asi pět částí.
Koupil jsem na Aliexpressu malou pilku ocasku.
Někde udělali čínští soudruzi chybu,
Už při vložení akumulátoru se z ní začalo kouřit.
I Aku se dost zahřál, tak video nechci natáčet znovu.
Má přes 52 MB.
Do Emailu se dá vložit asi 10Mb,abych to mohl poslat číňanovi přímo.
Díky. Zdeny.
Odpovědět