IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Jaxem tu už psal, momentálně sem spokojen i když (někdy) noťas na baterku vydrží jen necelých 5 hodin (někdy i sedum), až mi to začně vadit, tak se holt objednám do servisu Dell na výměnu baterky.

Otázka proč (je to někdy 5 a někdy 7 při stejném způsobu používání) mi ale zůstává dál (ale pátrat po tom už nebudu) - fčera odpoledne při kafi sem strávil asi dvě hodiny hledáním odpovědí v elektrochemii / chování li-ion baterie při nabíjení a vybíjení, přečetl "milion" vědeckých pojednání o li-ion baterkách a jejich chování při nabíjení/vybíjení (v English) a všude jen dlouhatánská vysvětlení, proč tam fluktuace kapacity baterie při prvních několika cyklech (což už dávno není můj případ) jsou - tvorba nějakých elektrochemických katodových a anodových vrstev v baterii či co, ale o fluktuacích po stovkách/tisících cyklů nikde ani slovo (ta moje baterka už má za sebou ca 1500 cyklů 100-8-100%, proto těch jen 70% kapacity nové = sem s tím spokojen).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: IT poradna

Příspěvek od abgx1 »

nikde ani slovo - pretoze nic take neexistuje :) baterka ma kazde nabitie tu istu kapacitu(ak neratam pozvolne klesanie vekom), to len ty ju vybijas rozdielnou inzenzitou

staci ze sa nieco spusti na pozadi, nejaka aktualizacia, pustene youtube video v okne, hoc co, najmensia zmena v tom co na notebooku realne bezi, a uz spotrebu energia v nasobkoch z toho co v klude...

to je jediny a celkom bezny dovod v rozdielnej vydrzi
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Mám pocit, že sem to tu už spal - dělal sem pokus v délce přesně jedna hodina, noťas připojený na ext. monitor skrz dok = zhaslý displej noťasu, připojený na wifinu, bez pohybu, vše off (i podle task managoru nic neběželo ani na pozadí), ani web, ani mp3 player, prostě NIC, vytížení procesoru kmitalo 3-5% a jeden den v tomhle stavu sežral za tu hodinu 16% a druhý den 26% baterky. Proč?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: IT poradna

Příspěvek od abgx1 »

lebo % v tomto ohlade az tak vela neznamenaju, jednoducho povedane to len zobrazuje kolko % casu CPU nieco spracuvava, a vobec pri tom neberie v ohlad na akom takte CPU pracuje, ake don ide napatie, ake instrukcie sa pouzivaju atd. atd.

Je to akoby si ty chcel vypocitat okamzitu spotrebu motora v aute len na zaklade toho ako velmi mas stlaceny plyn, a popritom nevies ani v akych je otackach, ani nic...


Dobra sprava je ze dneska uz kazdy processor/graficka karta vie kolko energie aktualne spotrebuvava, a dokonca sa tie hodnoty daju zobrazit

napr. takto jednoducho to vidno v CPUID HWMonitor

Obrázek


napr. v MSI afterburner sa vsetky tieto hodnoty daju pekne zaznamenavat do logu/grafu
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Ze zvědavosti sem si chtěl otevřít scitani.cz (abych si tam přečet tu hlášku o nefunkčnosti) a v IE 11 ani prd, nenačte tu stránku vůbec (blank obrazovka). Chrom to načte a jo, hlásí tam momentální nedostupnost.
Už jim to funguje, sem se právě sečetl. Ale rači v Chromu, v IE sem to ani nezkoušel.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Otázka na excelovské maniaky: Mám v pc Office 2000 (proč? proto!), abych mohl otvírat xlsx soubory mám tam doinstalovaný kompatidebility pack.
A fčíl ta otázka: mám xls (bez x) soubor, dokážu ho nějak Excelem s tím packem převést opačně na xlsx a uložit jako xlsx?
Protože sem to nedokázal, rozhodl sem se pro radikální krok (jedná se o její pc, Win10): Měla a má tam Office2000 do kterých semi nikdy nepodařilo doinstalovat úspěšně Compatibility Pack (zřejmě quli těm Win10), čili xlsx nedokázala otevřít. Pro vykazování Covid testů a jejich proplácení státem á 60 káčé je potřeba vytvářet tabulku xlsx a odesílat státu, proto sem se nato ptal. Takže sem na SWprovsechny.cz koupil za svoje domácí licenci Office2016 za lidových 890 káčé a neska se to bez problémů podařilo naigstalovat a rozchodit a ono to (samo! -nemusel sem nic nastavovat ve filesystému) dokonce tak, že xls to otvírá (poklepáním) v Excellu2000 (který sem jí tam nechal) a xlsx v Excelu2016. Ditto word a doc/docx. Takže (zcela mimořádně): VELKÁ pochvala pro Mrkvozoft. \m/
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

Tys jim poslal xls a oni ti to vratili, ze musi nutne byt xlsX? Z jakeho narizeni to vychazi?
- Stahl jsem si nejaky tabulkovy vzor co je na webu Ministerstva prumyslu a zadny slozity pokrocily datovy funkce vyzadujici xlsX tam nevidim…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Do prkýnka!

Jak v mojem mobilu přenést text SMS do emailu a poslat ten text jako email? Vím, že to jde, už se mito jednou v minulosti podařilo, fčíl to potřebuju udělat zas a ne a ne nato přijít.

Chjo no starý, sklerotický člověk.

EDIT o půlhodinu později: Ufff, už sem nato přišel. Blbé je že než to zase budu potřebovat, tak to zase zapomenu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: IT poradna

Příspěvek od HondaMan »

By bylo rychlejší to přepsat, ne?
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

To byl takový "blbý, dlouhý" kód, nechtělo semi to přepisovat ručně. Navíc, dyž už semi to jednou povedlo, tak přece není možné, že to nezvládnu i podruhé. Povedlo se.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět